Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cu cine se potriveste cel mai bine Inuyasha?

5 participanți

In jos

Cu cine se potriveste cel mai bine Inuyasha? Empty Cu cine se potriveste cel mai bine Inuyasha?

Mesaj Scris de Soleil. Lun 14 Dec 2009, 00:54

Cu cine se potriveste cel mai bine Inuyasha? Kikyo sau Kagome?
Acum regula de baza pe aici...fara spam...argumentati ce spuneti si nu deviati de la subiect. Nu e atat de greu sa scrii trei randuri
*
Asa sa revin la subiect...
Deci incep cu Kikyo. In primul episod l`a omorat, foarte iubitoare ce pot sa spun. Apoi acele schimbari radicale de spirit...ba vrea sa il omoare, ba il iubeste. Ce`i drept in sezonul doi se schimba radical, ba chiar moare ca sa ii salveze pe restul, iar eu sincer nu o credeam demna de sacrificiu. SI vai mie il loveste si pe Inuyasha dragostea si o saruta...plin de luminite si toti plangeau pe acolo dupa ea. Dar nu prea as cupla`o cu Inu...e mult prea linistita, si pur si simplu nu ii vad impreuna. S pana la urma l`a omorat o data, de ce nu ar face asta si a doua oara?
In schimb combinatia InuKag imi surade. Adica si caracterelor mi se pare mai apropiate, iar Kagome nu a avut tentative cum sa il omoare sau asa ceva. Si mereu incearca sa il salveze...mai ales in Inuyasha Movie 2...a fost superb.
Oricum...continuarea Inuyasha The final Act decide ca Inuyasha va ramane cu Kagome prin moartea lui Kikyo...
Deci in acest anime combinatia Inuyasha&Kagome mi se pare ideala.
Astept si alte pareri
Zbye Cu cine se potriveste cel mai bine Inuyasha? 724853
Soleil.
Soleil.
Moderator

Mesaje : 331

Sus In jos

Cu cine se potriveste cel mai bine Inuyasha? Empty Re: Cu cine se potriveste cel mai bine Inuyasha?

Mesaj Scris de Kido X Lun 14 Dec 2009, 01:04

pai...buna idea Immortal.Love !

dupa parerea mea cel mai bine se potriveste cu Inuyasha si este pereche sa jumatate sa(luati-o cum vreti) este cu siguranta si fara indoiala:Kagome! este genul hotarata desteapta si atenta acest lucru il completeaza perfect pe Inuyasha deoarece uneori este neatent enervant si prea incapatanat! amandoi se plac dar nu vor sa recunoasca niciunul! mai ales ca in momentele romantice cand Kagome vrea sa faca un pas...trebuie Inuyasha sa strice momentul cu vorbele lui!deci cel mai bine s-ar potrivi Kagome deoarece Kikio si cu el nu se potrivesc deloc!`

Ja-Ne Cu cine se potriveste cel mai bine Inuyasha? 24904
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Cu cine se potriveste cel mai bine Inuyasha? Empty Re: Cu cine se potriveste cel mai bine Inuyasha?

Mesaj Scris de wrath Dum 23 Mai 2010, 07:34

IunYasha se potriveste cel mai bine cu Kagome, penru ca InuYasha e personajul principal si Kagome apare mai mult pe langa personajul principal,so.. *kidding :]]*.
Kikyo nu prea pare ca il iubeste pe Inu, este mai degraba obsedata si se vede clar ca el nu mai este interesat de ea oricum ^^'.
Si e dragut sa o vezi pe Kagome & IunYasha indragostindu-se treptat unul de altul ^^, la Kikyo e doar ceva de genu "oh dragul meu" si etc., este destul de plictisitor.
Oricum, nu l-as vedea pe Inu merg la Kikyo si lasand-o balta pe Kagome, pentru ca ar intrista-o prea tare pe a doua o.o'..
byebye..
wrath
wrath

Mesaje : 16

Sus In jos

Cu cine se potriveste cel mai bine Inuyasha? Empty Re: Cu cine se potriveste cel mai bine Inuyasha?

Mesaj Scris de Kidu Sam 12 Iun 2010, 01:14

Cu siguranta Kagome desi este inca atras de Kikyo adica cred ca mai mult i se potriveste Kagome deoarece este o fata inteligenta,indrazneata,amuzanta si ar face orice pentru prieteni ei.Exista multe episoade in care se vede ca se atrag Cu cine se potriveste cel mai bine Inuyasha? 362913 (ca doi magneti).Desi la inceput chiar nu credeam ca Inuyasha se potriveste cu Kagome mi-am schimbat parerea.Mai este episodul in care ce-i doi se saruta,adica arata asa de bine in episod cat si in general.In plus nu prea ca mai valoreaza chiar atat de mult Kikyo pentru el,acum ea este doar o papusa cu suflet.
Parerea mea ....
Kidu
Kidu

Mesaje : 311

Sus In jos

Cu cine se potriveste cel mai bine Inuyasha? Empty Re: Cu cine se potriveste cel mai bine Inuyasha?

Mesaj Scris de Arisa_chan Joi 16 Iun 2011, 11:54

Kikyo l-a "omorat" pe Inuyasha deoarece el avea giuvaierul sacru si a trebuit sa il ia!In primul rand Inuyasha si Kikyou au fost prima data impreuna si asa ar trebui sa ramana,Kikyou ar trebui sa mai aiba o sansa la viata si astfel ar putea fi din nou cu Inuyasha asa cum ar trebui sa fie.Este cu siguranta persoana cea mai potrivita pentru Inuyasha si asa va ramane mereu
Arisa_chan
Arisa_chan

Mesaje : 20

Sus In jos

Cu cine se potriveste cel mai bine Inuyasha? Empty Re: Cu cine se potriveste cel mai bine Inuyasha?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum