Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Unde te-ai duce in vacanta?

+5
TeeChan
Jellyka
Maid でりあ
Kidu
Insane Tenshi
9 participanți

In jos

Unde te-ai duce in vacanta? Empty Unde te-ai duce in vacanta?

Mesaj Scris de Insane Tenshi Dum 13 Iun 2010, 21:33

Avand in vedere ca suntem la topicul unde se concentreaza mult pe Asia, asa vom face si noi.
Daca ati avea posibilitatea sa plecati intr-o vacanta, excursie, unde ati merge. In ce tara sau zona din continentul asiatic? Sa spuneti si de ce pentru a evita spamul.
Eu spre exemplu as alege: Japonia, supranumita Tara Soarelui Rasare.
As merge sa vizitez templele, Tokyo si vestitul lacul Itsukishima .
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Unde te-ai duce in vacanta? Empty Re: Unde te-ai duce in vacanta?

Mesaj Scris de Kidu Lun 14 Iun 2010, 14:17

Pai in primul rand m-as duce in Egipt deoarece sunt foarte multe muzee si piramide pe care le-as putea vizita.Decand eram mai mica mi-a placut cultura egipteana si mi-as dori foarte mult sa ajung in Egipt.
Si ar mai fi normal..Japonia deoarece este o tara foarte frumoasa(tara animeurilor),unde ai multe locuri de vizitat.As vrea sa vizitez parcurile unde sunt ciresi (Sakura) si Tokio.
Kidu
Kidu

Mesaje : 311

Sus In jos

Unde te-ai duce in vacanta? Empty Re: Unde te-ai duce in vacanta?

Mesaj Scris de Maid でりあ Mier 16 Iun 2010, 21:22

Eu? Japania Unde te-ai duce in vacanta? 177435
As incepe cu Tokyo...sa vad strazile pline de oameni,miile de afise colorate cu anime'uri si fel si fel de Akihabara maids:
Photobucket
Photobucket

sa vad Ikebukuro
Photobucket

sa vad templele si alte locuri traditionale
Photobucket
Photobucket
si sa nu uitam de capacele de canal
Photobucket

Ar fi multe locuri de vizitat,cel mai frumos e primavara cand infloresc sakura.
Maid でりあ
Maid でりあ

Mesaje : 57

http://animeacademy.forummotion.com/

Sus In jos

Unde te-ai duce in vacanta? Empty Re: Unde te-ai duce in vacanta?

Mesaj Scris de Jellyka Joi 17 Iun 2010, 19:55

Sincer,mi-ar placea mai mult sa vizitez India :].E cam la egalitate cu Japonia si nu pot alege intre ele.India e o tara minunata iar daca ar fi sa vizitez locuri interesante am sa le pun aci jos,pe imagini:

As merge la Patna,am inteles ca e un oras frumos si prin el se afla un ashram pe care cine nu si-ar dori sa-l viziteze XD.All about yoga and your spirit.
Unde te-ai duce in vacanta? Patna-best_1
Lawl,si un mic panou mare cu Shahrukh,ce bine ca am nimerit poza asta Laughing
La Mumbai,desi daca nu ai bani nu ai ce cauta acolo.In Mumbai se afla,evident,Bollywood-ul.
Unde te-ai duce in vacanta? Mumbai
Benares,primul loc pe care as vrea sa-l vizitez.Orasul zeului Shiva.Poate ca o fi unul dintre cele mai sarace zone din India dar prin Benares trece Gange-ul care cica e fluviu sfant.
Unde te-ai duce in vacanta? Warfield_varnasi_b


Si m-as tot duce doar ca am uitat pe unde.Prin Vechiul si Noul Delhi,pe La Pune...As vizita toata India,da'...De unde bani? Laughing
Jellyka
Jellyka
Moderator Global

Mesaje : 688

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Unde te-ai duce in vacanta? Empty Re: Unde te-ai duce in vacanta?

Mesaj Scris de TeeChan Lun 12 Iul 2010, 16:50

Ah eu sunt cu Japonia! <33
De un an şi ceva am început să visez calumea că voi ajunge în Japonia.Aş vrea să vizitez Akihabara,Shibuya şi cam tot ce este în Tokyo iar ca oraşe îmi plac Kyoto pentru că sunt tot felul de temple and so on,Nagoya şi Osaka <3.Anyway vreau să văd cu e viaţa în Japonia şi poate voi sta acolo ceva timp...
TeeChan
TeeChan

Mesaje : 444

Sus In jos

Unde te-ai duce in vacanta? Empty Re: Unde te-ai duce in vacanta?

Mesaj Scris de Kido X Dum 15 Aug 2010, 17:42

Eu as merge in 2 locuri si as sta acolo cat mai mult Unde te-ai duce in vacanta? 504924
In primul rand Coreea...locurile,oamenii,obiceiurile,G-Dragon si Big Bang XD
Tara visurilor mele
Apoi ar fi Japonia...dupa cum ati spus si voi....toate locurile din Japonia parca sunt magice! Este o tara foarte frumoasa si plina de obiceiuri interesante!
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Unde te-ai duce in vacanta? Empty Re: Unde te-ai duce in vacanta?

Mesaj Scris de Mali. Lun 04 Oct 2010, 22:04

Unde as merge eu? Pai ca sa fiu sincera, as vrea sa vizitez toata lumea. Toate tarile mi se par interesante, fiecare avand ceva aparte. Daca ar fi sa pun una pe primul loc, aceea cred ca ar fi Egiptul. Ma fascineaza zeii si tot ce tine de ei.
Dintotdeauna mi-am dorita sa merg acolo si cu toate ca nu prea suport geometria mi-ar place sa vizitez piramidele[lol]
Alta tara pe care as vrea sa o vizitez ar fi-ca toata lumea- Japonia.
Imi plac la nebunie templele de acolo si multe alte locuri.
Mali.
Mali.

Mesaje : 31

Sus In jos

Unde te-ai duce in vacanta? Empty Re: Unde te-ai duce in vacanta?

Mesaj Scris de Dya :] Dum 10 Oct 2010, 20:22

Credema ca acum as merge oriunde sa scap de scoala...
Absolut oriunde.. Deci as merge in Craiova, Timisoara, dar ca vacanta si la intro tara..ar fi.. Japonia, Anglia si si Hai India, depinde de banuti..care nu sunt XD...
Doresc sa merg in cat mai multe locuri, si in Egipt, dar criza.. --.--"
Dya :]
Dya :]

Mesaje : 199

Sus In jos

Unde te-ai duce in vacanta? Empty Re: Unde te-ai duce in vacanta?

Mesaj Scris de For 4 Only Vin 15 Oct 2010, 20:27

Sa vedem, as merge in multe locuri. Daca s-ar putea as merge in toate aceste tari (inafara de India, e ingrozitor acolo, parerea mea).
Pe primul loc ar fi Japonia, ma atrage foarte mult. Daca as ajunge acolo, primu lucru care l-as face: am merge in Tokyo, m-as opri in fata unui magazin, Mi-as lua un Kimono. Templele si locurile istorice din Japonia sunt deosibite, as vrea sa merg acolo, poate sa fac si cateva poze... Am merge si in Coreea dar nu ma atrage chiar asa tare...
For 4 Only
For 4 Only

Mesaje : 218

Sus In jos

Unde te-ai duce in vacanta? Empty Re: Unde te-ai duce in vacanta?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum