Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Gravitation

+3
Kido X
StrippedxLust
Irukandji
7 participanți

In jos

Gravitation Empty Gravitation

Mesaj Scris de Irukandji Mier 11 Noi 2009, 11:45

Povestea urmează încercările lui Shuichi Shindou şi ale trupei sale, Bad Luck, de a deveni cea mai în vogă trupă din Japonia. După cum spune şi subiectul, anime-ul prezintă multă muzică şi comedie, personaje diverse, dar şi dramă şi violenţă.

Iniţial, publicarea manga-ului a încetat în 2002, având în total 12 volume, dar în 2007 publicarea ei a reînceput. Manga a fost licenţiată şi publicată în engleză de TOKYOPOP, iar romanul "Gravitation" a fost lansat în engleză de TOKYOPOP pe 7 martie 2006.

Un al doilea roman numit "Gravitation: Voice of Temptation" scris de Maki Murakami, va fi lansat în engleză de TOKYOPOP.



Subiectul
Povestea gravitează în jurul unui cântăreţ energetic, Shuichi Shindou, cu trupa lui, Bad Luck, şi a încercărilor lui de a deveni cea mai în vogă trupă din Japonia, asemenea faimosului său idol Ryuuichi Sakuma, cântăreţul formaţiei Nittle Grasper. Într-o seară, Shuichi scria versurile pentru o melodie, când hârtia îi este luată de vânt, ajungând la un bărbat înalt şi blond. Bărbatul îi spune lui Shuichi că nu are talent, fapt care îl răneşte profund pe băiat. Aceasta a fost prima, dar nu şi ultima întâlnire, Shuichi devenind interesat de bărbat . A doua zi mergand pe strada in ploaie vede o masina neagra.Sare in fata masinii,aceasta pune frana si din ea iese faimosul romanicer Eiri Yuki.Acesta il aduce acasa la el pe Shuichi si ii da un prosop cu care sa se stearga de apa.Shuichi il intreaba de ce il uraste iar acesta ia raspun ca orate pe oricine incearca sa ii distruga masina.Aceastea nu au fost singurele intalniri intre ei doi.Familia lui Yuki incercau sa il tine departe pe Shuichi de acesta si de secretul sau.Yuki pana la urma ii spune secretul iar Shuichi ii spune ca poate a fuga sau sa moara dar el tot il va gasi.La sfarsit il locul lui Shuichi canta Ryuuichi Sakuma care ii spunea mereu lui Shuichi ca este stralucitor.Shuichi este transportat cu avionul pana deasupra locului in care era concertul si intra in sala prin acoperis...de atunci Trupa Bad Luck formata din Shuichi Shindo,Hiroshi Nakano si Fujisaki au fost pe primul loc si Shuichi cu Yuki au ramas impreuna.


Personaje
Shuichi Shindo

Shuichi este vocalistul trupei Bad Luck. Energia lui debordanta si lipsa lui de inspiratie exaspereaza adesea managerul ce promoveaza trupa si ii amuza pe ceilalti membri ai trupei. Deseori, incearca sa-i vada zambetul iubitului utilizand diverse metode reusind prin a-l enerva la inceput, insa in final un zambet mic ascuns in coltul gurii este usor observabil.

Yuki Eiri

Poate fi caracterizat in doua cuvinte: baiatul perfect. Trecutul lui ascunde o experienta neplacuta si traumatizanta. Incercarea lui de a-si ingropa trecutul este un esec total si realizeaza acest fapt in momentul in care ajunge sa-l cunoasca pe Shuichi. Din acel moment, viata lui capata o alta nuanta.


Ultima editare efectuata de catre Pestele Jeleu in Joi 15 Iul 2010, 14:45, editata de 1 ori
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

Gravitation Empty Poze Gravitation

Mesaj Scris de StrippedxLust Sam 23 Ian 2010, 13:40

Cateva poze din animeul garvitation
Spoiler:
Am sa mai pun poze un pic mai tarziu
StrippedxLust
StrippedxLust
Graphic Designer

Mesaje : 479

Sus In jos

Gravitation Empty Re: Gravitation

Mesaj Scris de Kido X Mier 24 Feb 2010, 10:00

Eiri Yuki este asa de dragut!
Imi plac:parul lui(singura data cand imi place un baiat blond),ochii lui,gura lui,zambetul lui!
Este foarte de treaba!
Acum cateva poze cu Gravitation:
Spoiler:
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Gravitation Empty Pareri

Mesaj Scris de Psyhee Mar 06 Apr 2010, 17:44

Care este parerea voastra?


*flashback*
Era o zi de...um..habar n-am oricum stateam eu in fata
tv-ului si faceau astia reclama la un nou anime care se anunta a fi
interesant.Din secventele alea mi s-a parut ceva normal,adica Shuici
pare a fi chiar o fetita draguta.Ma rog,n-am apucat sa-l urmaresc asa ca
m-am uitat pe forumuri sa vad ce zice lumea si stupize,stupize Shuici
era un tip si nu o tipa.And I was like,OMG O______O.Din pacate n-am
reusit sa urmaresc animeul atunci.Noroc ca au reluat seria de vreo
cateva ori si am reusit si eu sa-l vad. And I fell in love with it *__*
Pe Shuici l-am indragit din prima clipa datorita comportamnentului lui
de copil de 2 ani.De asemenea il ador si pe Ruychi.Astia doi impreuna ar
face o echipa buna de comedie. XD Iar coloana sonora a fost pe placul
meu ceea ce e foarte important pentru ca eu in mod normal nici nu vreau
sa aud de asa ceva.
Asa ca Gravitation merita sa stai in fata
televizorului si sa te holbezi pana nu mai poti,asta daca nu faci o
criza de ras.
Si normal personajul meu preferat este Shuichi pentru
ca nu exista nimeni altul ca el*fufufu*
Psyhee
Psyhee
Graphic Designer

Mesaje : 294

http://idioticwords.blogspot.com/

Sus In jos

Gravitation Empty Re: Gravitation

Mesaj Scris de SilverKat Joi 13 Mai 2010, 20:14

Well...un anime care m-a facut sa ma prapadesc de ras ^^ cum ai spus si tu, Psyhee, ai putea face o criza de ras.
Povestea...hm, desi am mai vazut anime-uri pe aceasta tema, tot mi'a placut.
Mi'a placut si faptul ca este shounen-ai =p~
Personajul preferat...Shuichi, desigur. Prima data si eu am crezut ca'i fata, da' m'am convins ca'i baiat.
Din partea mea are un 10* chiar merita vazut :D
SilverKat
SilverKat

Mesaje : 62

Sus In jos

Gravitation Empty Re: Gravitation

Mesaj Scris de Anemone Vin 21 Mai 2010, 20:58

Pai .. un animeu usor interesant pentru mine .
Sincer mi'a facut placere sa'l vizionez .. mereu mi'a placut inceputul , faptul ca a fost o mica segventa din lumea reala , mi sa parut ciudat .. dar si interesant .
Apoi .. povestea , o ador .. cat despre grafica numai spun , probabil singurul defect e ca liniile alea sunt cam prea deformate uneori ..
Ador scenele in care Yuuki sta fata in fata cu Shuichi , povestea chiar mi'a placut , la fel ca si melodiile .. dupa ce am vizionat animeul am inceput sa ascult Daisuke Asakura pentru o vreme XD
Chiar merita .. si pentru cei ce vor sa inceapa cu un animeu cat d ecat yaoi .. este grozav , 10 din 10 xD
Anemone
Anemone

Mesaje : 49

Sus In jos

Gravitation Empty Re: Gravitation

Mesaj Scris de Kidu Joi 17 Iun 2010, 15:20

La fel cum multi au crezut si eu la fel am crezut ca Shuichi-chan este fata,dupa ce am observat ca se vorbeste la el mi-am dat seama ca este baiat.Povestea a fost una draguta desi nu stiam cum este un anime de genul baiatxbaiat,povestea a fost foarte frumoasa.Unele scene m-au facut sa ma intristez foarte mult de exemplu atunci cand Yuuki era cat pe ce sa fie violat ..s-au a fost -.-(nu mai stiu)...Oricum este un anime care merita vazut povestea este extraordinara.
Kidu
Kidu

Mesaje : 311

Sus In jos

Gravitation Empty Re: Gravitation

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum