Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ne`ar trebui o mascota...idei ceva?

+2
Irukandji
Soleil.
6 participanți

In jos

Credeti ca avem nevoie de o mascota?

Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? I_vote_lcap100%Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? I_vote_rcap 100% 
[ 10 ]
Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? I_vote_lcap0%Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Total voturi : 10
 
 
Sondaj inchis

Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? Empty Ne`ar trebui o mascota...idei ceva?

Mesaj Scris de Soleil. Mar 24 Noi 2009, 19:46

Buuun..cred ca ne`ar trebui si noua o mascota nu?
Adica Moon World trebuie sa fie un site respectat, deci prin urmare avem nevoie si de o mascota sa inveseleasca atmosfera.
Deci cine are idei sa le lase pe aici...haideti va rog mult de tot un strop de imaginatie in plus face minuni Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? 793566
AStept idei...nu va zgarciti Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? 724853
Soleil.
Soleil.
Moderator

Mesaje : 331

Sus In jos

Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? Empty Re: Ne`ar trebui o mascota...idei ceva?

Mesaj Scris de Irukandji Mar 24 Noi 2009, 20:55

Buna ideea cu mascota, si eu ma gandeam la asta insa nu aveam idei. Totusi mi-am stors din greu creierul si iata ca am ceva... Un pui de tigru sau de lup ( mai vedem si mai incolo daca mi se aproba ideea ) cu o sapca cu cozorocul intr-o parte.... Cam asta ar fi ideea mea. Sa imi ziceti cum vi se pare.
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? Empty Re: Ne`ar trebui o mascota...idei ceva?

Mesaj Scris de neko-chan Mar 24 Noi 2009, 21:04

hey am o idee dar nuj cat de buna e

un lupisor care sta in fund si se uita cu o fata nevinovata la noi si scoate limba ca un catzelus , ar avea culoarea gri-movalie si ochii negrii

eu mil imaginez si e tare scumpic :D daca este voi incerca sa il desenez si va trimit poza dar nu va garantez
sper ca e buna ideea mea :D
bye
neko-chan
neko-chan

Mesaje : 48

Sus In jos

Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? Empty Re: Ne`ar trebui o mascota...idei ceva?

Mesaj Scris de Irukandji Mar 24 Noi 2009, 21:12

neko-chan, ideea ta e tot ceva in genul ideii mele numai ca fara sapca.... Oricum ma bucur sa vad ca sunt oameni de acord cu mine. Eu ma gandeam la un lup ( cu blanita gri ) sau la un tigru ( cred ca ar fi dragut alb ), cu ochii desenati in stil anime sau normal ( mai vedem pana atunci ), albastri, mari si dragalasi. Modul in care sta nu e foarte important insa si eu ma gandeam sa stea in fund. Neko-chan nu e nevoie sa te chinui inca cu desenul pentru ca nu incepem lucrarea pana nu alegem felul mascotei. Deci daca va place o idee de pana acum sau aveti propria idee nu ezitati sa o spuneti, avem nevoie de o mascota faina care sa il intreaca pe Zuppy.....
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? Empty Re: Ne`ar trebui o mascota...idei ceva?

Mesaj Scris de Crazy.Kid.Sakura Mar 24 Noi 2009, 21:22

Hey....as avea o idee :D

un lup mare roscat care sa urle la luna, iar in luna sa se vada o fata draguta Love, sau un catelus micut alaturi de o fetita micuta si dragalasa. Ideea era la fetita si lupul sa stea fata in fata si sa-si scoata limba unul altuia :D Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? 468643
Crazy.Kid.Sakura
Crazy.Kid.Sakura

Mesaje : 81

http://childrens-of-rock.hi5.com

Sus In jos

Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? Empty Re: Ne`ar trebui o mascota...idei ceva?

Mesaj Scris de neko-chan Mar 24 Noi 2009, 21:32

eu ziceam sa imi desenez ideea ca sa stiti la ce ma gandeam :D oricum nu prea am ce face la ore :D mai mult desenez si daca este poate as reusi sa desenez mascota pt voi (pe hartie initial) si as face poza si o trimit pe moon world
+ ma pricep sa desnez fete :D
doar daca vreti ca nu ma supar daca nu voi desena eu mascota si o va desena altcineva ca nu sunt singura care se pricepe la desene pe siteul asta nu?
bye :D
neko-chan
neko-chan

Mesaje : 48

Sus In jos

Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? Empty Re: Ne`ar trebui o mascota...idei ceva?

Mesaj Scris de Crazy.Kid.Sakura Mar 24 Noi 2009, 21:36

si eu ma descur destul de bine:)
mi-ar placea sa incerc si vorba ta nu am ce face la ore :D
poate imi iese si mie ceva frumos, daca nu asta e, o sa-l arunc la gunoi Laughing


o sa incerc sa desenez ce v-am zis happy Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? 724853
Crazy.Kid.Sakura
Crazy.Kid.Sakura

Mesaje : 81

http://childrens-of-rock.hi5.com

Sus In jos

Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? Empty Re: Ne`ar trebui o mascota...idei ceva?

Mesaj Scris de Irukandji Mar 24 Noi 2009, 21:51

Crazy.Kid.Sakura, imi pare rau dar ideea ta nu merge... E mult prea incarcata. Tot ce ne trebuie este un singur caracter. Nici culoarea lupului nu merge 1. Nu ar mai semana a lup si 2. Nu merge cu restul forumului ... Nu e prea realist. Ideea e frumoasa insa vreau ceva simplu, nu asa de aglomerat si complex. Un singur caracter in diferite ipostaze. App, ziceti-va parerea si despre celelalte mascote propuse ca altfel nu facem nimic.

Neko-chan, nu zic ca nu vreau sa desenezi, doar ca Nu facem partea cu desenul inca. Mai intai alegem felul mascotei apoi o sa organizam un concurs, userii vor desena mascota cum o vad ei, iar cel mai frumos si reprezentativ desen o sa fie mascota.


Ultima editare efectuata de catre Irukandji in Mier 25 Noi 2009, 08:08, editata de 1 ori
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? Empty Re: Ne`ar trebui o mascota...idei ceva?

Mesaj Scris de neko-chan Mar 24 Noi 2009, 23:15

sau as mai avea o idee : o fata lup intr-o rochita (ca sa nu fie prea incarcata) si stand cu mainile la spate :D am si eu niste idei uneori Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? 9164 dar nu intotdeauana :D si oricum oamenii imi sunt mai usor de desenat decat animalele
sper ca si asta este o idee buna ca nu e foarte incarcata (dupa parerea mea Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? 9164 )
bye
neko-chan
neko-chan

Mesaje : 48

Sus In jos

Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? Empty Re: Ne`ar trebui o mascota...idei ceva?

Mesaj Scris de Irukandji Mier 25 Noi 2009, 08:05

Nu e deloc incarcata insa nush, nu e pe gustul meu... Sper ca nu va suparati dar eu o sa aleg mascota :D. Ideea cu puiul de lup cu sapca, momentan imi surade cel mai tare. Ma bucur ca veniti cu idei. Ma ajuta sa aleg ceva, dar va rog SPUNETIVA PAREREA SI DESPRE MASCOTELE PROPUSE PANA ACUM!!!
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? Empty Re: Ne`ar trebui o mascota...idei ceva?

Mesaj Scris de Soleil. Mier 25 Noi 2009, 19:20

Asa...sa ma bag si eu in seama cu o idee pe aici happy
Pai m`am gandit la o pisica ( I love cats 🐱) cu o zgarduta care sa aiba o inimioara, ca un medalion, pe care scrie initialele site`ului (medalionul sa fie negru si initialele sa fie scrise cu argintiu), si sa aiba prinsa o fundita pe coada ( ma rog toata ideea m`am gandit sa bata putin in stilul goth )
Sau as mai avea o idee, un pui de lup, care sa tina in gura un fel de medalie cu initialele site`ului :D
Soleil.
Soleil.
Moderator

Mesaje : 331

Sus In jos

Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? Empty Re: Ne`ar trebui o mascota...idei ceva?

Mesaj Scris de Kido X Joi 26 Noi 2009, 12:07

pai toate ideile mi se par super faine! sunt bune ...dar unele sunt prea incarcate...altele nu se potrivesc cu forumul...insa mie imi plac toate foarte mult!

as avem si eu o idee dar tot cu lupusor :
are blanita rosu spre negru....cu ochi dragalasi cu care se uita la noi smecher!
si o sapca intr-o parte...cum a zis yrukanji! asa un lupusor reper sau ceve tip anime!
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? Empty Re: Ne`ar trebui o mascota...idei ceva?

Mesaj Scris de Irukandji Joi 26 Noi 2009, 17:27

Ideea seamana foarte mult cu a mea .... Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? Icon_biggrin Dar faza cu ROSU NU MERGE!!! In primul rand ca rosul nu se asorteaza cu culorile forumului si in al doilea rand nu mai arata a lup. Nu e realistic. Acum va pun o intrebare sa vad daca sunteti de acord cu ea. Ca sa incheiem nesfarsita lupta pentru alegerea mascotei.

Sunteti de acord sa punem un lup gri cu sapca si ochi albastri pe post de mascota?

Va rog sa imi ziceti ca sa stiu daca putem trece la pasul urmator.
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? Empty Re: Ne`ar trebui o mascota...idei ceva?

Mesaj Scris de Kido X Joi 26 Noi 2009, 18:38

pai...mie imi place ideea ii super faina!
mai ale ochii albastri!!!! si culoare ce ar fi sa fie neagra...sau gri mai inchis?
insa mie imi place ideea cand lupusorul se uita cu niste ochi smecheri la noi...si ar putea avea pe spaca initialele site' ului(dupa cum a spus si***Blody*Lollipop****)

spuneti'va si voi parerea...sa poata faca mascota...o sa arate super fain!! Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? 600469
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? Empty Re: Ne`ar trebui o mascota...idei ceva?

Mesaj Scris de Irukandji Joi 26 Noi 2009, 18:45

Voi aveti ceva cu initialele :]]. Lasati alea. O sa mai vedem, desi nu zic nu :D. Mie mi-a mai venit o ideea pentru micutul lupusor. ce ziceti dak ar avea 3 cozi? Sa il facem Sanbi :]] saracul. Am gasit o poza care sa va faca sa intelegeti mai bine ce vreau sa zic :D.

Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? KirarasbrotherKeitheplantKirara

Sa imi ziceti cum vi se pare ideea.....
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? Empty Re: Ne`ar trebui o mascota...idei ceva?

Mesaj Scris de MooN Angel Joi 26 Noi 2009, 21:38

Scuzati ca intervin...Nu stiu ce sa spun despre ideea cu 3 cozi... mie mi se pare un pic...doar un pic cam deplasata:-s un lupisor dragutel cu o sapca draguta si cu doar o coada ar fi mai simpatic...Parerea mea Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? Icon_smile
MooN Angel
MooN Angel

Mesaje : 17

Sus In jos

Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? Empty Re: Ne`ar trebui o mascota...idei ceva?

Mesaj Scris de Irukandji Joi 26 Noi 2009, 22:06

Eu mam gandit sa punem asa ca sa fie ceva original. Nu mam gandit nici o secunda sa stric imaginea lupisorului dragut si nici sa fac cv supranatural. Vreau doar ca forumul nostru sa fie original, nu plagiat. Eu zic ca ideea cu 3 cozi e buna pentru a face ceva mai original si mai interesant. Sa nu fie nici sec :D.... Maine vom trece la etapa urmatoare din crearea mascotei :D.
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ne`ar trebui o mascota...idei ceva? Empty Re: Ne`ar trebui o mascota...idei ceva?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum