Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dragostea complica existenta

2 participanți

In jos

Dragostea complica existenta Empty Dragostea complica existenta

Mesaj Scris de SasuSaku_night_rose Mier 23 Dec 2009, 13:56

Totul era atat de usor si atat de frumos.Era o eleva minunata si avea prieteni adevarati pe care putea conta mereu.Dar oare pentru cat timp.Fercirea ei nu a durat mult.Deoarece a aparut in viata ei dragostea.Se spune ca dragostea este cel mai divin sentiment pe care il poti impartasi unei persoane.Insa ea este de alta parere.Numele ei este Chinatsu Ebisawa.Are parul saten si ochii de un verde crud.Viata ei a fost foarte frumoasa pana cand la cunoscut pe el…Pe Bunrakuken Kurogane.Era un baiat care detinea toate calitatile ce interesau o fata:dragut ,frumos ,destept si amuzant.Biatul a avut la dispozitie sa o cunoasca patru ani ceea ce a si facut.Au fost in aceeasi clasa timp de patru ani.In al cinelea an el sa mutat la alta scoala.Insa ia cerut prietenia.Ebisawa fiind indragostita de el a acceptat insa nu avea sa stie ceea ce va urma.Totul a decurs bine.Cel putin pentru Kurogane.Nu se putea spune ca cei doi aveau o relatie adevarata.Cand ieseau afara nu stateau impreuna ci stateau fiecare cu gasca lui.Ebisawa s-a ingrijorat la un moment dat asa ca ia cerut parerea celei mai bune prietene a ei Kadiri Matsushina.Dupa ce Matsushina a ascultat tot ce ia povestit prietena ei ia spus ca mai bine ar fii sa renunte la el si sal uite.Era clar ca-si batea joc de ea.Insa Ebisawa nu vrut sa o asculte.A continuat relatie crezamd ca el chiar o iubeste dar sa inselat amarnic.Astefel a trecut minunata vara,iar Ebisawa incea clasa a cincea.Inceperea noului an o bucura foarte mult.Era foarte intrigata de ce colegi noi va avea.Ziua de 14 a sosit foarte repede.Satene sa imbracat cu o pereche de blugi cu talie joasa si o camasa alba stransa pe corp si a plecat spre scoala alaturi de prietena ei.Dupa ce directoarea lea prezentat profesorii noua generatie de elevii a pasit in noua lor clasa.Era frumos amenajata cu flori si cu afise pe franceza,deoarece diriginta lor era profesoara de limba franceza.Sau asezant in banci si au asteptat in liniste sa vina profesorii in clasa.In acest timp un baiat a pus ochii pe Ebisawa.Numele lui era Akihiro Adachi.Vazand ca satena nu se gandeste de loc sal bage in seama se apropie de ea si se prezinta:
-Salut!spuse o voce melodioasa din spatele fetei.
Ebisawa se intoarce si observa un baiat saten ce avea culoarea ochilor caprui.Era destul de inalt si avea un zambet fermecator.
-Servus!il saluta si fata cu zambetul pe buze.
Atunci sa intamplat magia pentru Adachi.Vocea ei ii umbla ca un ecou prin cap sin u se putea gandi la nimic altceva decat la ceea ce urmeaza sa faca.Fata,vazand ca nu mai spune nimic si priveste in gol il trezeste la realitate vorbindu-I din nou.
-Esti bine?
-Da..ma gandeam la ceva.Nu-ti fa griji penrtu mine.Apropo numele meu este Adachi.
-Incantata.Pe mine ma chema Ebisawa.
-Si eu ma bucur sa te cunosc.
Ii zambeste dulce apoi incerca sai mai spuna ceva insa diriginta lor intra in clasa.Era o femeie in jur de 45 de ani.Avea parul saten si o atitudine foarte amuzanta.Elevii o cunostea fiindca din clasa a treia au facut franceza cu ea.Era foarte ingaduitoarea si le facea aproape toate mofturile.In acea ora elevii sau cunoscut reciproc si au discutat unul cu altul in timp ce diriginta lor scria catalogul clasei.
Ora a decurs foarte interesant penrtu toti elevii.I pauza au inceput sa se alerge pe coridoare si sa tipe,semn ca se distrau nemaipomenit.Cat ceilalti se ciondaneu intre ei Ebisawa si Adachi stateau in clasa.Acolo era o liniste incredibila.Diriginta inca era in clasa si continua sa scrie in catalog.Insa la un momnet dat si-a amintit ceva...
-Ebisawa ,Adachi stiti ca noi aveam acel parteneriat cu celelalte tari ca proiect asa ca vreau ca voi doi sa ramaneti cu mine dupa ore si sa va explic mai detaliat despre ce este vorba.
-Dar ceilalti?Ei nu vor participa?intreba satena.
-Pe ei nu ii prea intereseaza asa ceva asa ca numai pe voi ma pot baza.spuse diriginata cu zambetul pe buze.
In tot acest timp ea observa ca Adachi o tot studiaza pe Ebisawa.
-Ce sa intamplat Adachi?De ce o studiezi asa pe Ebisawa?
-Pai eu...Eu eram doar curios sa vad daca...daca..
-Lasa inteleg.Vrei sa o cunosti mai bine ,nu?
-D-Da..spuse baiatul chinuinduse sa scoata acele cuvinte din gura.
-Sa stii ca ea este cea mai devotata fata din clasa.O cunosc bine si tatal ei este foarte protector.Tine la ea ca ochii din cap.
Insa a fost intrerupta de catre soneria care anunta ca elevii vor intra in clasa asa ca nu a mai continuat discutia.Elevii au aflat ca toata ziua vor sta cu diriginta lor asa ca pot sa discute si sa se joace intre ei.Ziua trecu foarte repede penrtu ei.
Cand Ebisawa ajunse acasa le povesti parintilor ei despre cum sunt colegii si cum a decurs ziua aceea.Seara satena se puse in pat si adormi cu gandul la noua zi ce urma sa inceapa...
SasuSaku_night_rose
SasuSaku_night_rose

Mesaje : 46

http://animeworld.forum8.biz/forum.htm

Sus In jos

Dragostea complica existenta Empty Re: Dragostea complica existenta

Mesaj Scris de Kidu Vin 01 Ian 2010, 04:03

Deci de la inceput presupun ca nu o sa iti placa:
Descrierea:nii nu exista zici ca'i o compunere asa facuta fara rost ca sa fie pentru scoala asa este ficul tau -.-
actiunea:pre grabita incearca sa o lasi mai moale stiu ca nimeni nu s-a nascut invatat dar deh daca vrei sa faci un fic documenteazate si tu putin in matierie de ficuri
dialogul:in unele parti este foarte sec da na
greseli de tastare:nici nu mai stau sa ti le mentionez Laughing ca sunt prea multii
estetica sa zicem ca este buna
naratiunea:daca nu exista descriere ea cum sa mai existe nu are um sa se imbine cu descrierea >.<
si cam atat...parerea generala despre ficul tau
ei bine nu mi-a placut deloc si acum nu vreau sa vii sa imi spui ca daca nu iti place nu citii ei bine eu vreau sa te indrepti..acest capitol pare ca o compunere facuta asa la plictiseala cu descrierea pe care o foloseai in a 3-a..dac vrei sa iti iasa bine incearca sa treci peste acel stadiu al descrierii ca altfel nu merge...imi pare ca acum poate o sa crezii lucruri proaste despre mine dar asta este ...astept injuraturi prin p.m
Kidu
Kidu

Mesaje : 311

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum