Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vreau sa te cunosc din nou(SasuSaku)

4 participanți

In jos

Vreau sa te cunosc din nou(SasuSaku) Empty Vreau sa te cunosc din nou(SasuSaku)

Mesaj Scris de SasuSaku_night_rose Mier 23 Dec 2009, 14:00

Disclaimer:Nu detin nici un personaj(inafara de cele create de mine) ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari.




Capitolul 1

Sasuke:Captiv intre patru pereti.Asa ma simt in momentul asta.Stau si meditez la toata viata mea incredibil de jalnica.Numele meu este Sasuke Uchiha si am 16 ani.In urma cu doi ani am parasit Satul Konha.Locul unde mi-am facut doi foarte buni prieteni pe care ma puteam baza mereu.Unul dintre era era Naruto.Un ninja tantalau si hiperactiv.Avea parul blond si o atitudine de invidiat.Niciodata nu se dadea batut si isi urma calea lui ninja.Acesta detinea o chakra incredibila.Era detinatorul jinkurikiului cu noua cozi cunoscut si sub numele de Kyuubi.In ciuda faptului ca imi era prieten imi era si rival totodata.Prietenia noastra se baza pe "cine este cel mai bun".In misiune mereu ne ajutam reciproc.De obicei eu picam cel ranit grav facand treaba pe jumatate , Naruto o termina.Mereu dupa ce eu progresam facea acelasi lucru si el , devenind chiar mai puternic.Asta este principalul motiv pentru care am plcat.Din cauza lui Naruto nu puteam deveni mai puternic si sa-mi duc la capat razbunarea.Telul meu ninja era acela de a-mi razbuna clanul.Trebuia sa-mi ucid fratele mai mare pe nume Itachi.El a asasinat intregul clan sub pretextul ca a dorit sa vada la ce nivel ninja se afla.O scuza destul de banala dupa impresia mea.Dar din aceasta cauza el va muri chiar cu pretul vietii mele.Dupa cum spuneam mi-am facut doi prieteni foarte buni.Pe unul vii l-am presentat .Acum sa vi-l prezind si pe celalt.Defapt este vorba de o fata.Una speciala.Avea parul roz si niste ochii verzi deosebiti.Mereu cand ma uitam in ochii ei ma pierdeam,insa reuseam mereu sa-mi revin culmea fiind ca eu o intimidam pe ea mai mult.Intre noi nu era o simpla relatie de prietenie.Ea s-a indragostit de bine.Era in stare sa faca orice ca eu sa-mi indeplinesc telul ninja.Chiar sa se si sacrifice.Desi nu recunosteam si eu aveam aceleasi sentimente.Numele fiintei care mi-a capturat sufletul este Sakura Haruno.In momentul cand am parasit satul ea a fost acolo incercand sa ma impiedice.Si-a marturisit sentimente insa nu a fost de ajuns..Cred ca acum,daca as revedeao din nou as dori sa o simt aproape...sa o tin in brate....Dorinta mea de razbunare era mult prea mare.Am cazut prada in ea.
Cam atat cu viata mea....Am ajuns sa pierd totul cand am urmat calea razbunarii pierzandu-mi prietenii.Acum ma aflu la Orochimaru.Unul dintre legendarii sannini.Acesta a trecut de partea raului si ma ademenit si pe mine.Deodata cineva bate in usa de lemn.Ii spun sa intre fara sa-mi ridic privirea din pamant.Persoana care ma deranja era Kabuto.Sobolanul lui Orochimaru.Se pare ca sarpele ala iar are nevoie de mine.Abia astept sa ma invete si ultimul jutsu ca sa pot sa-l ucid.Cat de idiot poate sa fie!Chiar crede ca am de cand sa-l las sa-si transfere sufletul in corpul meu?Trebuie sa fii ticnit sa crezi una ca asta.Dupa ce Kabuto paraseste incaperea ma ridic si ornesc si eu spre usa.Merg cu pasi marunti printre tunele intunecoase.Daca nu cunsotea fiecare coltisor din acea ascunzatoarea m-as fii piesrut.Locul asta este ca un labirint.Ajung in cele din urma in fata camerei lui Orochimaru.Nu ma mai obosesc sa bat si intru direct.Se pare ca ma astepta.
-Sasuke-kun, ma bucur sa te vad!spuse trecandu-si limba slinoasa peste buze.Ma dezgusta cand il vad.
-Ce vrei?
-Simplu.Am nevoie de tine sa mergi pana undeva...Am nevoie de o fata.Un medic ninja excelent.
-Si cine este "norocoasa"?intreb parca fiindu-mi mila de fata ce urma sa-l trateze.
-Daca nu reusesti sa mi-o aduci pe Tsunade atunci vreau sa mi-o aduci pe.... Sakura Haruno!
A facuto!I-a spus numele.In acel moent sufleteul meu se sparse in mii de bucatele.Cum sa o aduc la moarte?E singura persona pe care o iubesc si care este inca in viata.Nu pot sa fac asta.Trebuie sa fac orice sa o aduc pe Tsunade.Sakura trebuie sa ramana in viata.Numai cu ajutorul ei mai pot sa-mi reintragesc clanul.
Nu am mai spus nimic.Pur si simplu am plecat de acolo trantind usa dupa mine.M-am grabit spre camera mea unde de nervi am rasturnat unul dintre dulapuri.Impactul acestuia cu pamantul a facut un zgomot infernal care ma zgariat pe urechi.Trebuia sa ma calmez.M-am asezat pat meditand.Brusc mi-a venit o idee.Trebuia sa-l contactez pe Naruto urgent!Era singura mea salvare.... Sakura: Stau pe patul meu si ma gandesc la timpul ce a trecut peste mine. Nu imi vine sa cred cat de mult am suferit, doar pentru ca el a plecat. La cateva zile de cand a parasit satul, eu am inceput sa ma antrenez. Lady Tsunade m-a ajutat mult, poate mai mult decat as fi crezut. Am avansat in 3 ani, mai mult decat as fi facut-o cu el aici in 5 ani. La cateva saptamani de la disparitia lui din sat, s-a dus si Naruto, doar pentru asi indeplini promisiunea facuta mie, de al aduce pe coechipierul nostru inapoi. Si eu am facut aceeasi promisiune si nu am de gand sa ma dau batuta! Chiar daca va fi ultimul lucru pe care il voi face. Naruto este un tip extraordinar, mereu cu capul in nori, nu ii pasa despre vorbele oamenilor rautaciosi, chiar daca cu mult timp in urma si eu faceam parte din ei. Nu eram in masura sa comentez, atat vreme cat eu nu aveam nici jumatate din puterea lui. Nici acum nu am atata chakra cat are acesta. In interiorul lui isi face veacul Kyubi, vulpea cu noua cozi, motiv pentru care este marginalizat de majoritatea satenilor. Visul lui este sa ajunga cel mai mare Hokage, iar eu sunt sigura ca va reusi sa faca ce isi doreste. Eu sunr Sakura, Sakutra Haruno si, ca sa ma laud putin, sunt cea mai puternica kunoichi din sat, un medic ninja excelent. Am parul roz ca o bomboana, ochii verzi ca iarba cruda, de primavara si o gandire nu intotdeaquna pozitiva. M-am laudat destul. Usa balconului se deschide, iar pe ea intra prietena mea, Hinata Hyuga, cu o fata nu tocmai fericita.
-Hinata, esti bine? o intreb neridicandu-mi capul de pe perna moale.
-Iar m-am certat cu Neji. spune si se aseaza langa mine cu lacrimile pe obrajii putin colorati ai brunetei.
-Iar ti-a amintit de el, nu? intreb fiind sigura ca asta s-a intamplat.
-Da, dar tot spune ca maine se va intoarce inapoi. spune si se uita lung la poza de pe noptiera mea, cu echipa 7.
-Spune asta pentru ca maine se va intoarece. Asta doar daca nu intarzie pe drum. spun si ma ridic urmata de Hinata ce ma privea cu semne de intrebare.
-De unde sti? ma intreaba aceasta ridicand din spranceana.
-A spus ca nu va rata ziua in care voi implini 15 ani. spuns si eu la randul meu cu un zambet strengar pe fata. Nu mai spune nimic, doar pleaca privirea gandingu-se la ceva ce nu imi pot imagina. Eu ajung la balcon si vad un vultur ce zboara deasupra casei mele.
-Hinata, haide, trebuie sa plecam! Tsunade-sama ne cheama. ingan si disparem amandoua intr-un nor de fum dens. Ajungem in cateva momente si suntem intampinate de zambetul primitor al blondei. Se uitat spre noi, mai degraba prin noi. Nu am intels de ce facea asta asa ca m-am intors cu fata spre usa. Am avut surpriza placuta sa vad pe cineva special acolo. Naruto state-a pe scaunul de langa intrare si zambea prosteste ca de obicei. L-a bufnit rasul cand m-a vaut ca ma uit la el si am ramas blocata. La auzul zgomotului, bruneta se intoarce si ea, inrosindu-se, drept urmare lesinand, speriindu-l pe blond. Ma aplec, o adun de pe jos si o pun pe canapeaua de terapie, la care Tsunade a insistat mult sa apara in birou. Acum vad nevoia acestui neinsemnat lucru.
-Naruto, nu pot sa cred ca te-ai intors mai repede! spun si ma intorc spre el, zambindu-i dulce.
-Pai da, Sakura-chan, am venit mai repede ca nu am mai facut oprire la ramen, spune afisand zambetul de odinioara.
-Gata cu reuniunea, aveti o misiune si trebuie sa o indepliniti! spune miseleste hokage, facandu-ma sa tresar.
-Despre ce este vorba? intreb, stand in pozitia "drepti" cu mana dreapta la tampla.
-Din cate stiti, Orochimaru cauta un medic indeajuns de bun incat sa ii vindece mainile. Cativa pasnici l-au vazut pe Kabuto aproape de intrarea in sat. Vreau sa aveti grija de toti medici ce pot trece de niveul 7 in doku, desi stiu ca sunt doar 3 medici ce pot sa o faca! Eu, Sakura si Shizune. Naruto, vreau ca Sakura sa fie pazita cat de bine poti tu. Si despre Hinata, vreau sa stea la tine, Sakura, pana se termina toate aste. Este posibil sa o foloseasca ca momeala. Asa ca vreau sa aveti grija unul de altul. ne zice senseiul meu, facandu-ne semn ca suntem liberi. Am abrobat din cap si m-am apropiat de bruneta ce se odihnea fara jena. Imi apropi mana de capul ei, iar in cateva secunde deschide ochii. Ii spun sa se calmeze si o ajut sa se ridice. Ma aplec in semn de respect in fata conducatoarei noastre si parasim incaperea.



Ultima editare efectuata de catre SasuSaku_night_rose in Mier 27 Ian 2010, 23:16, editata de 1 ori
SasuSaku_night_rose
SasuSaku_night_rose

Mesaje : 46

http://animeworld.forum8.biz/forum.htm

Sus In jos

Vreau sa te cunosc din nou(SasuSaku) Empty Re: Vreau sa te cunosc din nou(SasuSaku)

Mesaj Scris de Kidu Vin 25 Dec 2009, 14:45

Cred ca esti incepatoare nu?
deci sa incep:La inceput e cam fumata ideea si practic doar ai povestit ce se intampla in anime adica partea cu prietenia ce-va de genu sa-r putea sa gasesti la un site cu informatii...
descrierea:in unele locuri este destul de buna dar ar trebui sa lucrezi mai mult deoarece nu vei progresa in acest mod
actiunea:cand povestesti ce se intampla cu Sasuke e inceata dar cand ai povestit ce se intampla cu Sakura dupa ce ca ai avut si multe greseli de tastare ai si grabit-o putin
greseli de tastare:ei bine am vazut cate-va dar nu stau acum sa le spun pe toate :d
dialogul:cel intre Sasuke si Orochimaru a fost unul destul de plictisitor
ideea:pot spune ca a fost folosita deja cel cu doku cum ca Sakura ar fii experta si cu Tsunade,Orochimaru o vrea ca sa il ingrijeasca si bla bla
cam atat singurul fapt care mi-a displacut total a fost ca Sasuke si-a spus prea repede sentimentele fata de Sakura si ca l-a descris pe Naruto ca un prieten puteai sa spui asta dupa ce se intalneau fata in fata..si de ce doamne n-a putut si Naruto sa ramana in sat ca ideea ca ar fii plecat este deja folosita parca in anime
so cam atat am avut de comentat astept nextul
Kidu
Kidu

Mesaje : 311

Sus In jos

Vreau sa te cunosc din nou(SasuSaku) Empty Re: Vreau sa te cunosc din nou(SasuSaku)

Mesaj Scris de :*mada:*kiss:*all:* Lun 04 Ian 2010, 11:35

pai... ^Kadiri^ multumim de comentariu :D
partea Sakurei este srcrisa de mine, iar eu... da, sunt incepatoare... :|
capitolul 1 a fost mai mult o povestire a ceea ce s-a intamplat acum ceva timp, noi continuam din shippuden :D
am adus capitolul doi :D

Capitolul 2



Sasuke:Merg linistit prin padure spre Konoha.Trebuia sa discut cu Naruto cat mai urgent.Ciripitul pasarilor ma calmeza si pot gandi limpede.Nu mai am foarte mult de mers.In maxim 2 ore sunt la portile Konohei. Port o mantie neagra ce imi acopera intregul corp.Gluga mantiei este situata pe capul meu.Nu doream sa ma cunoasca cineva pe parcursul drumului sau chiar in sat.In mai putin de cateva secunde vad in fata mea un cires.Imi amintesc de ea din nou....Amintirile revin in mintea mea. Imi amintesc atunci cand am salvat-o din mainile lui Gaara cu ajutorul lui Naruto.Atunci aproape ca mi-am marturist sentimentele pentru ea.I-am spus lui Naruto sa o elibereze pe Sakura si sa plece cu ea pentru a nu fii ranita.Insa blondul nu ma ascultat.A facut tot cum a dorit el.Cert este ca am reusit sa o salvam.Inainte sa plec din sat i-am lasat ceva.... Un medalion.Ma intreb daca la gasit.In momentul cand a lesinat si am pus-o pe banca nu mi-am continuat drumul mai departe. Din contra! M-am intors si m-am dus la ea acasa ,intrand in camera si si lasandu-i pe noptiera obiectul de adio.Nici acum nu stie de la cine este si sper sa ramana asa.Nu vreau sa afle nimeni ca slabiciunea mea este ea. Ar rani-o pentru a incerca sa ajunga la mine.Am ignorat si mi-am continuat drumul mai departe.In scurt timp am ajuns.Cat sa schimbat.Am trecut neobservat de gardieni.Se pare ca nu sunt atat de atenti.Ma pierd pintre starzile aglomerate si ma indrept spre casa blondului.Bat la usa insa nu raspunde nimeni.Minunat!Acum trebuie sa-l caut prin toata Konoha....sau nu!Plec grabit de acolo indreptandu-ma spre casa Sakurei.Voi face o diversiune pentru ca Sakura sa nu ma vada.Ma urc pe balcon.Se pare ca ea nu este aici.Cercetez camera cu mare atentie si il vad pe Naruto.Deschid usa si intru nefacand zgomot.Pun mana pe umarul blondului speriindu-l.
-Calmeaza-te, sunt eu!ii zic calm ca de obicei nearatand nici un sentiment.
-Sasuke?Sa......Incerca sa tipe acesta insa eu i-am astpat gura aia mare .Baiatul asta este o moara stricata.Cum este posibil sa am nevoie de el?
-Taci!Nu vreau ca ea sa stie ca sunt aici.Iti voi spune totul pe scurt.Am nevoie de ajutorul tau .Altfel Sakura o sa moara.Imediat ce blondul a auzit ultimele cuvinte a facut ochii mari de uimire.Incep sa-i povestesc totul cu bagare de seama.Acesta ma asculta atent iar dupa imi iau ramas bun de la el si ma intorc inapoi la Orochimaru.Aproape de miezul noptii ajung in fata ascunzatorii.Intru si ma pierd intre labirituri cum fac de obicei.Vreau sa intru in camera mea insa Kabuto ma deranjeza din nou.Ce mai vroia Orochimaru iar?
-Sasuke-kun ,unde ai fost pana acum?
-Sa ma antrenez!Ii zic in sila pregatindu-ma sa plec din incapere insa sunt oprit de vocea lui ragusita.
-Nu te grabi!Vreau sa-ti fac cunostiita cu cineva. Brusc
pe usa din spatele meu intra o fata.Parul ei roscat era lung si lasat liber pe spate in voia lui.Avea ochii caprui si purta ochelari.La prima vedere era destul de atragatore insa nu se compara cu Sakura a mea.Avea o bluza cei punea in evidenta un decolteu generos.Se aproipie de mine si isi da jos ochelarii.Pune mana pe umarul meu si incearca sa ma atraga
in plasa ei insa nu-i merge.Ma indepartez de ea si ma apropii de Kabuto care se uita mirat la mine.Acum inteleg de ce.Eu nicioda nu ma apropii de el .Mai ales atat de mult.
-Sasuke-kun....Acesta este Karin.Are o abilitate foarte speciala .Ea simte chakra de la kilometrii departare.Karin te va ajuta sa mi-o aduci pe Sakura.
-Stai putin de ce tocmai pe ea?Parca trebuia sa inecr sa o aduc pe Tsunade.ii spun revoltat lasand asta sa se vada in ochii si glasul meu.
-Eu personal cred ca ti-am descoperit slabiciunea si nu pot lasa sa se intample asta. Daca si dusmanii nostri vor afla asta nu va fii bine.O sa mi-o aduci pe ea!Dupa ce o sa ma vindece o voi ucide!Acum poti sa pleci.
Eram stupefiat .Cum poate fii posibil.Nu pot sa o dau pe floarea mea de cires unui criminal.Sper doar ca planul pe care i l-am spus lui Naruto sa tina....E tot ceea ce mia mai ramas..... SPERANTA!

Sakura: Stau si ma uit pe peritii din camera mea, de parca as fi la muzeu. Nimic nou, decat tablouile de altadata. Unele sunt facute de Sai, un tip brunet, cu ochii negri, ce semana si la
comportament si la infatisarea, cat-de-cat, cu Sasuke. Face parte din ANBU, fiind inlocuitorul lui Uchiha. Imagini din trecut imi apareau acum in minte, toate ispraviile echipei 7, toate misiunile indeplinite impreuna. Imi era tare dor de acele vremuri. Imi era tare dor de el. << De ce? De ce a plecat? Doar pentru putere? A spus ca vrea sa il omoare pe Itachi, dar din moment ce a parasit satul, se aseamana prea mult cu fratele lui. Chiar nu si-a dat seama? Ii calca pe urme.>> asa ceva era in mintea mea. De fiecare data cand imi zicea cineva despre el, mereu imi veneau aceleasi intrebari, poate fara raspuns. Cred ca niciodata nu voi gasi adevarul indiferent unde m-as afla. Poate
este o minciuna ca el se va intoarce, poate este o minciuna ca vom reusi sa il aducem inapoi, dar oicum ar fi, trebuie sa incercam. Ar mai fi o problema! Naruto sta la usa mea in momentul acesta si nu ma lasa sa ies! Ma simt ca la inchisoare. Dar nu vreau sa il ranesc, pentru ca se va supara pe mine Hinata. Nu imi place sa fiu cautata de criminali periculosi, dar puterea costa.
-Naruto, te rog sa imi aduci un pahar cu apa! strig si aud un simplu "bine", dupa care niste pasi, grabiti.
Deschid usa si cobor jos fara frica, chiar daca blondul era in
bucatarie.
-Ce faci aici? ma intreba Hinata, cu o fata destul de amuzanta, ce exprima nelamurire, ingrijorare si fericire ca ma aflu acolo.
-Incerc sa imi tin nervii la cel mai mic nivel! spun si ma asez pe canapea imbufnata, asteptand sa iasa blondul din bucatarie. Nu dureaza mult si il vad pasind pragul.
-Buna Sakura-chan! Zice si pleaca spre scarile ce duceau la etaj. Sakura-chan?! Spune si se intoarce spre mine si Hinata.
-Naruto, iei chestia asta prea in serios! Am crescut, pot spune ca sunt mult mai puternica si ca imi pot purta singura de grija! Spun si ma ridic in picioare, ducandu-ma spre iesirea din spate. Parasesc casa si merd agale spre gradina mea, unde aveam un loc special unde ma puteam antrena. In urma mea, bruneta si blondul alearga dupa mine. Eu ajung la o piatra, destul de mare si dau cu pumnul cat am putut de incet, incercand sa sparg doar bolovanul nu si casa vecinilor. Dar nu a fost sa fie. Ce era cel mai rau? Tsunade locuia in acea casa, acum jumatate din ea, facuta praf. Am zambit suptil si m-am intors spre cei doi
prieteni. Naruto era cu gura cascata, iar Hinata dezaproba din cap.
-Cred… ca m-a luat valul! Trebuie sa mergem la Tsunade-sama sa ii spun ca s-a intamplat! I-a sa vezi… alte 150 de ture in jurul satului, in maini, plus reconstrirea! Spun si duc mana la ceafa asa cum facea Kakashi cand spunea cate o minciuna. Dispar intr-un nor dens de fum, fiind urmata de ceilalti “spectatori”. Ajuns pe holul biroului, bat la usa si intru, indemnata de vocea senseiului meu.
-Tsunade-sama, va deranjez cu o problema micuta, bine putin mai mare. Spun si fac o fata destul de serioasa.
-Iar mi-ai distrus casa. Spune, si incepe sa rada, in hohote. Eu o privesc destul de ciudat, parca ieri, cand am distrus prima oara gradina a facut un scandal de se auzea pana la Garra, el fiind acum Kazekage in Suna.
-Cred… ca ma duc sa fac turele! Spun si plec dand sa ies pe usa, dar vocea femeii ma opreste.
-Ma gandeam ca te-ai plictisit de ture in maini, asa ca vreu sa faci doua ture, dar intr-o singura mana. Si ca sa fii in siguranta, Naruto, Hinata, o insotiti, dar voi in doua picioare. O privesc oarecum uimita. Era ceva destul usior.
-Cine esti si ce ai facut cu Tsunade-sama?! Intreb ironica, gata sa incep sa rad, dar ma abtin.
-Tu chiar vrei sa ajungi hokage inainte lui Naruto? Intreaba ridicand din spranceana, facandu-l pe blond sa ma priveasca uimit.
-Nu am zis niciodata ca vreau sa ajung hokage. Tu sti prea bine ca vreau sa fac si de ce ma antrenez, asa ca nu are rost sa explic iar. Am plecat sa imi ispasesc pedeapsa, daca o pot numi pedeapsa. Spun si parasesc incaperea, indreptandu-ma spre locul de antrenament, sa imi fac incalzirea, sub supravegherea Hinatei si a blondului.


scuze daca sunt greseli de tastare, dar eu la chestia asta chiar nu ma descurc :D
:*mada:*kiss:*all:*
:*mada:*kiss:*all:*

Mesaje : 39

Sus In jos

Vreau sa te cunosc din nou(SasuSaku) Empty Re: Vreau sa te cunosc din nou(SasuSaku)

Mesaj Scris de Angel.Annya Joi 11 Feb 2010, 17:41

Buna! Am citit si eu ficul si imi place foarte mult. Capitolele sunt foarte reusite. Imi place ideea! Abea astept sa citesc ce se va intampla in continuare. Sper ca urmatorul capitol sa aiba mai multa actiune. Greseli de tastare...mmm, parca am vazut vreo doua, dar imi e prea lene sa le mai caut! Abea astept nextu` si sper sa-l puneti cat mai repede. Bye and Gambate!
Angel.Annya
Angel.Annya

Mesaje : 5

http://japan-style.forumotion.com

Sus In jos

Vreau sa te cunosc din nou(SasuSaku) Empty Re: Vreau sa te cunosc din nou(SasuSaku)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum