Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

New Moon !

5 participanți

In jos

New Moon ! Empty New Moon !

Mesaj Scris de Angel Mier 23 Dec 2009, 19:16

Bella isi revine dupa atacul vampirilor, iar principala ei grija este sa-si serbeze aniversarea cu Edward si familia lui. Un cadou buclucas face ca Bella sa se taie la deget, un eveniment prea intens pentru familia Cullen, care si-a jurat sa nu mai puna gura pe sange. Ca s-o protejeze pe adolescenta, membrii familiei prefera sa plece din oras, dar asta nu o va scapa pe Bella de pericole…
Bella Swan duce o viata fericita alaturi de Edward. Insa necazurile incep de ziua ei cand, fiind acasa la familia Cullen, se taie la deget in hartia unui cadou primit, sangele “starnind pofta” celor din familie.
Din acel moment, lucrurile iau o întorsatura total neasteptata – dupa cateva zile de la incident, Edward o paraseste pe Bella, plecand de tot din Forks, impreuna cu familia sa. Exact in aceasta parte, povestea devine oarecum clasica: tanara ramane singura si suferinda. Lunile trec, iar tatal sau dispera, incercand mereu sa o readuca cu picioarele pe pamant. Dupa amenintari ca o va trimite acasa la mama ei, Bella, incet, incet isi revine si isi propune multe lucruri. Insa unul, neprevazut, va fi in persoana lui Jacob Black, vechiul ei prieten, cu ajutorul caruia isi va reveni din starile de depresie.
Alaturi de Jacob, Bella descopera ca unele parti ale vietii pot fi interesante. Nu dupa mult timp, pe Bella o loveste distractia si aventurile periculoase: motociclete, aruncari în apa de pe stanci, cautari de ursi si… de noi iubiri?!
Dupa aventuri traite la maxim, necazurile o napadesc iarasi pe Bella: fata isi explica comportamentul ciudat al lui Jacob – baiatul a fost transformat intr-un varcolac.
Insa necazurile nu se termina doar aici: Alice apare la casa familiei Swan si ii marturiseste Bellei ca din cauza unor informatii gresite, a lui Rosalie si a unor discutii telefonice cu Jacob, Edward si-a propus sa ajunga la clanul Volturi, un grup sofisticat de vampiri antici, ca sa le ceara sa fie omorat.
Din acest punct, totul devine o cursa contra cronometru, iar Bella se va vedea nevoita sa plece de urgenta in Italia, in speranta de a-l salva pe Edward de la o moarte in van.
Sfarsitul ne lasa “insetati” dupa continuare, caci decizia Bellei de a renunta la viata de om, dorind sa traiasca vesnic, ca vampirii, este momentul in care povestea eroinei urmeaza sa ajunga intr-un punct culminant plin de decizii neasteptat de delicate…sursa: cinemagia.ro






google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);
Angel
Angel

Mesaje : 111

Sus In jos

New Moon ! Empty Re: New Moon !

Mesaj Scris de Soleil. Sam 16 Ian 2010, 13:03

Mda, eu am vazut New Moon si sincer nu prea m`a incantat. Mult mai interesant mi s`a parut Twilight/ In New Moon actiunea e de`a dreptul plictisitoare. Si Bella? Pfiu.....La inceput trebuie sa spun ca adorma personajul asta dar acum mi`am schimbat parerea. E atat de plangacioasa si disperata de viata...nu stiu pur si simplu nu imi place...
Parerea...m`a dezamagit filmul...ma asteptam la ceva mai bun...
Soleil.
Soleil.
Moderator

Mesaje : 331

Sus In jos

New Moon ! Empty Re: New Moon !

Mesaj Scris de Hanako-chan Sam 16 Ian 2010, 15:01

Filmul m-a lasat rece :| Nu m-a surprins cu nimic. Pe tot parcursul filmului s-a pus mai mult accent pe drama Bellei (:| . La sfarsit a fost mai interesant cand Bella a mers in Italia dupa Edward, in rest pauza...Cartea mi s-a parut mult mai buna, fata de film.
Hanako-chan
Hanako-chan

Mesaje : 63

Sus In jos

New Moon ! Empty Re: New Moon !

Mesaj Scris de Simona (: Mier 03 Mar 2010, 19:58

Si eu am aceeasi parere ca si A'Svear si Hanako-chan.
In carte actiunea parca era mai palpitanta, si parca nu'ti mai venea sa lasi cartea din mana *cel putzin mie xD*.
Insa in film nu au aparut toate detaliile. Si nu prea mi'a placut ca prea s'a axat pe Bella.
Insa abia astept "Eclipsa" deoarece este cartea mea favorita urmata de "Zori de zi".
Simona (:
Simona (:

Mesaje : 265

Sus In jos

New Moon ! Empty Re: New Moon !

Mesaj Scris de Bobocel. Sam 10 Apr 2010, 21:12

Da adevarat este ca New Moon nu a intrecut twilight. Sincer mi-a placut mai mult trailerul decat filmul, A fost plictisitor. Dar debea astept Eclipse. Am vazut trailerul si este abslut adorabil. Sunt sigura ca o sa intreaca ambele filme.
Debea astept.
Si despre Zori de Zi se zvoneste ca va aparea in 3 D. Ce bine ar fi. O sa imi iau bilet in primul rand Laughing
Bobocel.
Bobocel.

Mesaje : 493

Sus In jos

New Moon ! Empty Re: New Moon !

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum