Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Honey and Clover

5 participanți

In jos

Honey and Clover Empty Honey and Clover

Mesaj Scris de Psyhee Joi 08 Apr 2010, 18:53

Honey and Clover HoneyAndClover0111

Genres: comedy, drama, romance, slice of life

Running time: 25 minutes per episode
Number of episodes: 26

Story:
Takemoto Yuuta, Mayama Takumi, si Morita Shinobu
sunt niste studenti la facultate care impart un mic apartament.Cu toate
ca traiesc in saracie,cei trei sunt capabili sa obtina placere din
micile lucruri are vietii.Anime-ul urmareste povestea vietii celor trei
ca si studenti saraci de facultate,dar si povestile lor de dragoste,cand
o fata scunda dar talentata de 18 ani,numita Hanamoto Hagumi,apare.

Parere personala:
Daca stai si analizezi povestea, da e
una cam plictisitoare avand in vedere ca urmareste viata unor banali
elevi de facultate,dar daca observi in amanunt nu poti spune ca te poti
plictisi vizionandu-l.Eu una am crezut ca mor de ras si daca ar fi sa-l
mai urmaresc odata as face-o cu cea mai mare placere.Recunosc ca initial
nu mi-a placut dar neavand ce face m-am uitat si am inceput sa devin
obsedata:personaje comice,povesti de viata,iubiri neimplinite.Totusi am
cam trecut peste intamplarile darmatice XD
Ca personaj preferat,il
ador pe Shinobu Morita.E pur si simplu genial.Un ticnit si jumatate care
are niste reactii bizare.Imi place felul lui de a reactiona si ma face
mai mereu sa rad.De fiecare data cand il vad ma astep sa faca o prostie.

Cu toate ca e un student misterios(absolut nimeni nu stia la
inceput ce e in camera lui secreta ce avea un sistem de securitate
impenetrabil,ermm..mai mult sau mai putin impenetrabil),mereu ramane
fara bani si manaca mancarea altora,tine la prietenii lui si e un
personaj foarte deschis.
Psyhee
Psyhee
Graphic Designer

Mesaje : 294

http://idioticwords.blogspot.com/

Sus In jos

Honey and Clover Empty Re: Honey and Clover

Mesaj Scris de Chuu' Joi 01 Iul 2010, 15:25

Personajul meu preferat este tot Shinobu Morita, pentru trasnaile pe care le face si reactiile lui bizare. In ciuda tuturor lucrurilor hazlii pe care le facea, era un tip care si-a dat seama din prima de faptul ca Yamada il placea pe Mayama . E un lant al slabiciunilor in acest anime care ma innebuneste: iubiri neimpartasite ascunse sub tachinari prietenoase sau ca intamplari auzite pe post de povesti. Cat despre sfarsit, pot sa spun ca a fost...Honey and Clover 309341

Oricum,merita vizionat !
Chuu'
Chuu'

Mesaje : 8

Sus In jos

Honey and Clover Empty Re: Honey and Clover

Mesaj Scris de Jellyka Joi 01 Iul 2010, 19:01

Psyhee a scris:Cu toate ca e un student misterios(absolut nimeni nu stia la
inceput ce e in camera lui secreta ce avea un sistem de securitate
impenetrabil,ermm..mai mult sau mai putin impenetrabil)

Huh...Nici macar el nu stia parola Honey and Clover 267547.Frati-su(Kaoru,daca nu ma insel) a venit cu certificatu' de nastere inainte ca Shinobu sa plece in America si Mayama cu Takemoto si altii se uitau la el ca nu stiau cine e.Cand au vazut ce repede tasteaza parola au ramas cu gura cascata saracii Honey and Clover 267547.Anyway,si asta a fost un anime foarte dragut.Si sincer chiar n-am ce comenta la el.La fel ca voua,Morita e si personaju' meu preferat.Tin minte ca era o parte cand au plecat toti in vacanta si nu stiu cine i-a dat un instrument japonez la Shu`chan sa cante iar el incepe sa scartie cantand "O,Hagu...Hagu..." da' Morita ii da un sut in fund si se baga el sa cante...Si iese de acolo o melodie asa trista ca le-au dat lacrimile la toti.poi unu' din ei intreaba "Morita,unde ai invatat sa canti asa?" si el "La nu stiu ce curs(imi scapa numele XD) unde am invatat toti." si ei iara cu gurile cascate Laughing.Chiar a fost un anime dragut,prima oara nu mi-a placut dar pe parcurs am vazut ca e destul de interesant.Dar nu-mi amintesc asa bine ce s-a intamplat prin anime Honey and Clover 158156 /Whatever,si eu va recomand anime-ul,e destul de interesant mai ales in partile in care apare si Morita^^
Jellyka
Jellyka
Moderator Global

Mesaje : 688

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Honey and Clover Empty Re: Honey and Clover

Mesaj Scris de Love Joi 29 Iul 2010, 15:16

Am incercat sa urmaresc anime-ul acum ... aproximativ doi ani cred, insa nu am avut rabdare si mi s-a parut ca sunt prea multe sezoane cu mult prea multe episoade.
Anul acesta insa, din lipsa de ocupatie, inainte de a pleca la scoala ma uitam pe AXN SF si urmaream din cand in cand cate un episod (cu toate ca acolo nu cred c-au fost dufuzate mai mult de 30 de episoade) si, recunosc, mi-am revizuit din anumite puncte de vedere parerea initiala.

Povestea este una simpla si aparent comuna, insa are un farmec aparte, usor trist (cu toate ca deseori te face sa zambesti).Si, nu in ultimul rand, este reala.
Nu pot enumera de cate ori se intampla in lumea reala ca o fata sa placa un baiat ... si din pacate baiatul respectiv sa aibe numai sentimente de prietenie pentru ea.In majoritatea anime-urilor, pana la sfarsitul sezonului, baiatul isi realizeaza si el marea dragoste ce i-o parta fetei ... and they live hapily ever after ... Cred ca tocmai acest amanunt face multe dintre anime-urile aparent bune sa piarda din apreciere.Pentru ca nu respecta realitatea ... pentru ca-ti ofera totul pe tava si isi dau impresia ca mai devreme sau mai tarziu si tie ti se va intampla la fel.
Ori ... in realitate foarte rar se intampla sa obtii ceea ce iti doresti si uneori trebuie sa accepti ceva (sau pe cineva) care s-ar putea sa nu te faca la fel de fericita.

Revenind acum.
E un anime foarte dragut, relaxant si merita urmarit (daca sunteti fani ai genului).

Eu as vrea acum sa gasesc filmul.
Love
Love
Moderator Global

Mesaje : 334

http://marquise-des-anges.blogspot.com/

Sus In jos

Honey and Clover Empty Re: Honey and Clover

Mesaj Scris de Kido X Dum 19 Sept 2010, 23:14

Am vazut si filmul(este tot un fel de serial) si animeul,dar nu complete
Mi-a placut foarte mult filmul,este foarte interesant si desigur are parti diferite fata de anime.Imi pare rau ca nu-l mai baga pe Animax
Animeul il iubesc,desi este putin intortocheat mie imi place foarte mult,pataniile si iubirile de licru sunt comicxe si dragute ^^
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Honey and Clover Empty Re: Honey and Clover

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum