Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ginban Kaleidoscope

3 participanți

In jos

Ginban Kaleidoscope Empty Ginban Kaleidoscope

Mesaj Scris de ShoboMik Joi 29 Apr 2010, 21:01

Ginban Kaleidoscope Ginlogo

Ginban Kaleidoscope ( 銀盤カレイドスコープ ) prezinta povestea unei fete pe nume Sakurano Tazusa. Are 16 ani si e candidata la Jocurile Olimpice de la Torino, la patinaj artistic. In timpul unor calificari la Montreal cade in timpul unui triplu lutz si isi pierde constiinta, in acelasi moment Pete Pumps, un aviator care executa un numar acrobatic cu avionul se prabuseste pierzandu-si viata . Spiritul lui Pete intra in corpul Tazusei, fiind nevoiti sa il imparta pentru 100 de zile. O slabiciune a lui Pete este faptul ca nu suporta sa manance rosii, lucru de care Tazusa profita, necajindu-l, si dupa mai multe incercari nereusite de a-l scoate din corpul ei pentru scapa de el, Tazusa decide sa se obijnuiasca cu prezenta lui. Astfel Pete o ajuta pe Tazusa sa isi imbunatateasca performantele.

Author: Rei Kaibara
● Numar episoade - 12
● Durata episod - 25 minute
● Anul realizarii - 2005
● Genuri - Comedie, Romantic, Sport, Supranatural

List of Ginban Kaleidoscope episodes:

01 "The $100 Million Beauty"

02 "Keyword is Tomato"

03 "Triple Trouble"

04 "Shocking Free Program"

05 "On a Date Alone"

06 "Change"

07"Hikami's Waitress"

08"Break Out, Final Battle With the Press!"

08"Love Triangle"

10"Time Limit"

11"Kiss and Cry"

12"Cinderella"

Personaje:

Sakurano Tazusa este o tanara si talentata patinatoare dar datorita firii ei incapatanate si limbii pline de venin este de urata de ceilalti. Ea nu mai poate sa isi arate adevaratul sau talent la competitii si continua sa cada. Intr-o zi, cand procesul de selectie al delegatiei pentru urmatoarea Olimpiada este pe cale sa se termine ea ajunge sa fie bantuiata de fantoma unui tanar canadian. La inceput il respinge insa treptat cei doi ajung sa se inteleaga si Tazusa incepe sa se antreneze pentru a participa la olimpiada de la Torino.
Ginban Kaleidoscope Post3175911128924928
Ginban Kaleidoscope Post3175911128924935Pete Pumps

Cateva poze:

Ginban Kaleidoscope 6190
Ginban Kaleidoscope 2450aw
Ginban Kaleidoscope 6014yLia Garnet Juitiev
Ginban Kaleidoscope 23118
ShoboMik
ShoboMik

Mesaje : 23

Sus In jos

Ginban Kaleidoscope Empty Re: Ginban Kaleidoscope

Mesaj Scris de Psyhee Vin 30 Apr 2010, 18:05

Oh am si uitat ca am vazut animeul.Asta poate pentru ca a fost prea scurt si dramatic *dies*
Initial m-am apucat sa-l urmaresc pentru ca m-am gandit ca poate seamana cu Kaleido Star,insa e chiar diferit.Iar pe parcurs am devenit fana a anime-ului.Tin minte ca am ras de n-am mai putut cand Tazusa incerca sa scape de Pete mancand rosii.Era hilar,sau cand s-a schimbat si a trebuit sa se lege la ochi Ginban Kaleidoscope 267547
Dar lasand la o parte momentele amuzante anime-ul mi se pare tragic.
Spoiler:
Psyhee
Psyhee
Graphic Designer

Mesaje : 294

http://idioticwords.blogspot.com/

Sus In jos

Ginban Kaleidoscope Empty Re: Ginban Kaleidoscope

Mesaj Scris de Arisa_chan Joi 16 Iun 2011, 15:16

Este un anime chiar foarte dragut,mai ales ca in principiu este vorba de patinaj ceea ce imi place foarte mult de asemenea si povestea este frumoasa,imi place de Tazusa si de Pete
Arisa_chan
Arisa_chan

Mesaje : 20

Sus In jos

Ginban Kaleidoscope Empty Re: Ginban Kaleidoscope

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum