Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Materii Detestate

+10
Dya :]
Ebina-chan
StrippedxLust
Simona (:
TeeChan
Jellyka
Raluky
Angel
Kidu
Soleil.
14 participanți

In jos

Materii Detestate Empty Materii Detestate

Mesaj Scris de Soleil. Lun 09 Noi 2009, 23:09

Buuun...deci m`am gandit toata lumea ma intreaba " Vai draga, dar kre e materia ta preferata?" shi eu m`am saturat...dc nu intreaba nima " Da ce materie nu suportzi?" asha k eu am zis k poate facem un top al materilor pe kre le detestam cel mai mult...motivati si raspunsurile...de ce nu ma place X materie :D

Akm sa vedem...ce materii urasc eu...
Prima data ash sterge din dictionar Tehnologia...urasc acesta materie din tot sufletul si inima mea. Profesorul este groaznic si imi distruge nervii cu fiecare ora. Si chiar nu inteleg la ce imi foloseste materia asta...adik in clasa a cinca sa zicem k am inv ce`i ala beton shi ce materiale se folosesc unde se gasesc etc. asta poate ma interesa...dar akm ce ma priveste pe mine cum pute intr`un canal? (trebuie sa mentionez k face niste referiri total lipsite de sens la ore), ce ma inte ce soareci traiesc acolo shi etc? oricum p mn nu ma inte materia asta deloc
ALta materia cu kre eu nu ma impac este Fizica...cu asta nu am probleme din punctul de vedere al necesitatii...stiu k e necesara, dar pur si simplu nu imi place. Profa ma enerveaza, mai nou nici nu prea mai are chef de predat (a imbatranit saracutza), deci k sa zic simplu shi pe asta ash sterge`o din orar
Si ultima materie cu kre nu am nimic in comun este....matematica. Fiindca cifrele sunt pentru mine niste chestii extrem de banale, iar la geometrie ma uit la figurile alea in curci, dar ma rog...am spus deja k nu imi place matematica :D
Astept shi alte pareri...bye happy
Soleil.
Soleil.
Moderator

Mesaje : 331

Sus In jos

Materii Detestate Empty Re: Materii Detestate

Mesaj Scris de Kidu Mier 11 Noi 2009, 09:40

Prima materie Materii Detestate 317338 cu siguranta matematica ..de ce fiindca nu inteleg nimic mai ales la geometrie lol!

a doua biologia fiindca profa e cea mai rea si din cauza asta am inceput s urasc materia

a treia franceza nu inteleg nimic mai ales cum e profa ce sa inteleg

si cam atat astea sunt cele mai detestate de je

p.s da si fizica ca nu stiu nimic cu delta nu stiu cum -.-
Kidu
Kidu

Mesaje : 311

Sus In jos

Materii Detestate Empty Re: Materii Detestate

Mesaj Scris de Soleil. Dum 15 Noi 2009, 22:56

K tot am spus de materii detestate de la inceput...ash putea sa adaug shi eu pe lista mea biologia...deci in clasa a 7`a se face anatomie. Definitia anatomiei: un kkt de materie, menita sa enerveze shi eventual sa scarbeasca lumea dak ma gandesc la ce exemple da profa (nu am rpobleme cu sangele shi rani shi alte de astea, dar profa mea explica k shi cum noi am fi bolnavi, shi knd ies de la ora ei parca simt nevoia sa imi fac un control ceva...adik ma face sa ma simt bolnava)
Alta porcarie de materie e shi civica. Adik cu ce ma ajuta pe mine sa stiu in ce an s`a facut legea nush kre? Proful cred k face baie in vin shi tzuica...poate shi bere, k duhenste de la alcool de la o posta, shi fumeaza in draci. Deci dak va pute a tutun shi alcool, combinatzia fata sa stitzi k i profu meu de civica in zona. Ce`i fain la ora astuia k potzi sa dormi linistit in banca shi copiezi foarte usor. Alt lucru kre m`a enervat, obositu asta mi`a dat un zece pt activitate (cu caietul in banca logic :D) shi a uitat sa il treaca in catalog, a pierdut foaia p kre a notat shi m`a ascultat din nou boratu` naibii.
Inca doua materii kre le`ash sterge din orar cu prima okazie :D
Soleil.
Soleil.
Moderator

Mesaje : 331

Sus In jos

Materii Detestate Empty Re: Materii Detestate

Mesaj Scris de Angel Sam 19 Dec 2009, 19:54

Deci la mine ar fi asa :


Matematica , da si nu , cu geometria sunt , VARZA Materii Detestate 419237 cu algebra ma descurc , si profu` mie mi se pare super tare , ma inteleg bine cu el
Cultura.Civica , care o urasc , defapt profa` ma enerveaza la culme a si mai facem si istoria si optionalul de adreptul tampita profa` .
Si cam atat ... a da ar mai fi si geografia dar acu e bine, adica destul de bine .

Si cam atat pe la mine .
Angel
Angel

Mesaje : 111

Sus In jos

Materii Detestate Empty Re: Materii Detestate

Mesaj Scris de Raluky Dum 20 Dec 2009, 10:50

Well...eu urasc asa:
~logica...materie fara rost...la care incerc sa imi scot nota de 4 >_<
~fizica...e vai de mine...hai ca teorie mai stiu da cand e vorba de probleme ma uit ca mat(z)a in calendar O_o
~muzica (ca materie) cam 70% din clasa e corigenta la aceasta materie >_<
~istoria...pur si simplu nu pot retine atatea detalii,iar lectiile sunt foarte scurte de cele mai multe ori in manual e mai putin decat in caiet don`t want to see

Cred ca doar astea sunt materiile pe care le detest Materii Detestate 317338
Raluky
Raluky

Mesaje : 81

Sus In jos

Materii Detestate Empty Re: Materii Detestate

Mesaj Scris de Jellyka Dum 20 Dec 2009, 14:29

Poy sa vedem...In primul rand urasc chimia...Huh...Adica,anu' trecut n-am facut nimic cu profu' ala de doi lei,anu' asta profa noua nu vrea sa inteleaga ca noi nu am inteles absolut nimic de anul trecut.La fel e si cu fizica,desi de data asta,adevaru-i ca nu invatam...Am un 7 la fizica si un 6 trecut la mate(din greseala)...Apoi vine geometrica cu care nu ma descurc de loc.Teoremele sunt intortocheate si habar n-am la ce se refera,de aici se trage ca nici temele nu le fac pentru ca nu stiu XD.La muzica doar scriem,abia daca am reusit sa facem niste repetitii pentru o serbare la biserica la care nici n-am fost(si din ce-a spus colega-mea nici n-a cantat a 8-a)...Ma rog...Cam astea ar fi pe primul loc,la restul ma mai descurc XD
Jellyka
Jellyka
Moderator Global

Mesaje : 688

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Materii Detestate Empty Re: Materii Detestate

Mesaj Scris de TeeChan Sam 13 Feb 2010, 17:15

Ehm..la mine e cam asa:
Biologia:mereu am urat'o aka poate e din cauza profei,da' la cat ne preda anu' asta la o clasa de uman,cred ca suntem la fel ca cei de la real -.-'..geez nu prea ai ce sa inveti cu [,] cuvintele alea.
Muzica:geez aici profu e de vina :]] face orice sa ne faca viata un clavar si in plus ce om normal la cap poate canta la 8 dimineata.
Matematica:well,nu stiu ce sa zic..aka imi place da' nu o iubesc, anyway nu imi displace la fel ca biologia.
Chimia:Nu ma prea descurc la materie da' de inteles, tot inteleg ceva..aka materia e incurcata rau.
TeeChan
TeeChan

Mesaje : 444

Sus In jos

Materii Detestate Empty Re: Materii Detestate

Mesaj Scris de Simona (: Lun 08 Mar 2010, 21:54

La mine ar fii:
Matematica : IN primul rand si din cauza profului, pentru ca el ne preda vreo 2-3 pagini de teorie si porma ne da tema, dar noi nu intelegem nimic. Iar la teste se iau note intre 2-5 Materii Detestate 652418

Engleza: Recunosc ca imi place engleza, insa cu profa pe care o avem acu urasc engleza, pentru ca nu ne preda nimic, iar toata ora vorbim de dragoste si chestii dastea. Iar cand e sa ne asculte ne pune sa citim 1 rand si gata 10 :|.

Informatica: Din cauza profei >.<. Tot timpu tipa, nui convine nimic, iara daca nu stii ceva iti pune 4 >.<, iar daca ii ceri ajutoru tot asa iti pune 4 >.<.

Istoria: Tot din cauza profei o.O. In primul rand cred ca are ceva cu mine =]] ca la fiecare ora pe mine ma ridica in picioare sa zic lectia si eu nada, ca are un scris care deabia intelegi.
Simona (:
Simona (:

Mesaje : 265

Sus In jos

Materii Detestate Empty Re: Materii Detestate

Mesaj Scris de StrippedxLust Lun 08 Mar 2010, 22:36

Asa materiile pe care le urasc eu:
In primul si primul rand LOGICA dupa parerea mea este o prostie mai vine domna profesoara intr-o ora sa ne explice ceea ce trebuia sa facem in a saptea la biologie(numa profa din a 7 a pe la sfarsitul anului cand sa facem anatomie o plecat slava cerului ca altfel ma scarbeam deadreptul) si vine cu ideiile ei pacifiste si nu mai stiu ce oo doamne ma enerveaza la culme si imi da dureri de cap numai cand scoate un cuvant pe gura
Asa inaite era matematica da am inceput sa inteleg mai mult din ea
StrippedxLust
StrippedxLust
Graphic Designer

Mesaje : 479

Sus In jos

Materii Detestate Empty Re: Materii Detestate

Mesaj Scris de Ebina-chan Sam 22 Mai 2010, 11:32

Materiile pe care le urasc:

Prima ar fi Istoria - ora asta o fac cu dirigu' si e asa de plictisitoare incat imi vine sa adorm dupa zece minute Materii Detestate 121797

A doua ar fi Romana - de fapt imi place aceasta materie, dar nu imi place profa daca te gaseste cu o lectie neinvatata sau fara tema iti pune 4, trebuie sa inveti multe Materii Detestate 504518

A treia ar fi Matematica - ma pricep cat de cat la aceasta materie dar nu sunt cine stie ce geniu
Ebina-chan
Ebina-chan

Mesaje : 70

Sus In jos

Materii Detestate Empty Re: Materii Detestate

Mesaj Scris de Dya :] Sam 26 Iun 2010, 15:35

1. Matematica, o arunc in toaleta de materie cu formulele ei cu tot. >.<
2 Fizica, cosmar si asta...Nu mai pot acolo e egipteana, numai notatii si formule si definitii si probleme aiurite...
3 Geografia, cemi pasa mie de fiecare coltisor al lumii milimetric, bine nu asta e chiar motivul, dar au inceput si aici sa fie formule...Formule de calculat densitatea populatiei, pamantului etc... No suport!... Materii Detestate 373997
Dya :]
Dya :]

Mesaje : 199

Sus In jos

Materii Detestate Empty Re: Materii Detestate

Mesaj Scris de Insane Tenshi Sam 09 Oct 2010, 19:32

Asa. Deci la ascultare e misiune imposibila de calcul si de trecut. Tadam, e matematica --_--", Imi vine sa o arunc pe geam fara discutii cartea cu tot cu caiet si sa nu tin cont de nimic.
Asigurari, materie de specialitate . Pff e groaznica. >_<
Franceza, sia cam luat boii in cap profii, sau prostit cu pronuntia si e foarte ciudata. Chiar daca nu mai fac fizica, chimie si biologie tot le urasc pentru ca leam facut si so intalni fiicamea cu ele. XD
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Materii Detestate Empty Re: Materii Detestate

Mesaj Scris de Kido X Lun 11 Oct 2010, 17:40

Oki,deci nu cred ca este in tara vrea-un copil care sa poata spune ca iubeste matematica din toate privintele
O urasc,sunt paralele.Appoi mai vine fizica,merga cat de cat dar totusi nu ma intelegt prea bine cu ea.Acum s-a adaugat religia,ne pune profu de scoatem citate din Biblie.Biologiea-profa' se crede regina,are asa un ton in voce -.- vai si cand asculta mor.

Momentan atat,sper doar ca la anu' latina sa nu ma omoare!
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Materii Detestate Empty Re: Materii Detestate

Mesaj Scris de For 4 Only Joi 14 Oct 2010, 07:40

Nu am trecut pe aici? Ciudat. In fine hai sa incept să le înşir şi eu pe aici.
În primul rând, Matematica. Chit ca proful este destul de bun, toate numerele alea ma înnebunesc. Mai ales când trecem la ecuaţii imposibile, îmi vine sfârşitul. Biologia, profa e ok, dar eu nu. Materia asta ma face sa trebuiascâ să vomit. Mai bine spus, să trebuiască să vomit. Sa fim seroioşi, zoologie, animale disecate? Oh, my god... In rest alte materii nu mai am, ma impac destul de bine cu toate.
For 4 Only
For 4 Only

Mesaje : 218

Sus In jos

Materii Detestate Empty Re: Materii Detestate

Mesaj Scris de Hachi Vin 17 Dec 2010, 16:20

Matematica(mai ales geometria)o uras.Pur si simplu nu inteleg nimic.Cand aud de triunghiuri , segmente etc mi se face rau.
Fizica nu o inyeleg oricate eforturi as face.Nu o inteleg si punct.
Tehnologia mi se pare penibila.O iubeam in a 5 a dar acum ..
Istoria o urasc, o urasc, o urasc.Si nu pentru ca la ora de istorie adorm dupa 5 min, ci din cauza profei Materii Detestate 389798
Si ar mai fi geografia.La fel in a 5 a imi placea foarte mult, dar de cand ni s-a schimbat profesoara nu prea
Hachi
Hachi

Mesaje : 81

Sus In jos

Materii Detestate Empty Re: Materii Detestate

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum