Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Top 5 animale

+11
Dya :]
KetchUp`
Daelithal.
Simona (:
Raluky
Soleil.
Kido X
Hiro Aizawa
Kidu
Jellyka
Alucard
15 participanți

In jos

Top 5 animale Empty Top 5 animale

Mesaj Scris de Alucard Lun 21 Dec 2009, 14:30

Fiecare aveti animale preferate.Spunetile in ordine.
1)Lupul
2)Ghepardul
3)Tigrul
4)Leul
5)Liliacul vampir

Voi ce animale aveti?
Alucard
Alucard

Mesaje : 505

http://worldanime.forumz.ro

Sus In jos

Top 5 animale Empty Re: Top 5 animale

Mesaj Scris de Jellyka Lun 21 Dec 2009, 19:39

Hmm...Poy sa vedem^^

1.Pe locul I se pozitioneaza desigur animalul meu preferat.Cainele.
2.Pe locul II dupa caine urmeaza pisica...Sa zicem ca place si de ea pentru ca are blana pufoasa si-mi place cum toarce...Deci,Pisica.
3.Pe locul III intra rata.Poate ca-i pasare dar mi-a placut mereu de rata lu' bunica pe care o are de mult timp.Chiar eu ii dadusi numele de Francesca :]].Deci,Rata.
4.Pe locul IV se inghesuie puiul.Matusica de la Moldova avea pui avara trecuta si era unu' mai special(cu probleme cred) care atunci cand il luai in brate te scuipa.Nu pot sa uit faza cand eu la-m luat pe Scuipici(puiul special care a murit din pacate)in brate iar cand vara-miu a vrut sa-i pna mana pe el se scurgeau bale din gura lui Top 5 animale 267547 .Probabil ca avea probleme dar tot preferatul meu ramane,Scuipici...Adica Puiul XD
5.Si pe ultimul loc se pozitioneaza iepurele.Am avut si eu unul la Pasti dar a trebuit sa-l ducem la sat.Iepurele,respectiv Bombonel(nume de asemena dat tot de mine) traieste si acum si ste de rasa.Marele alb.So,Iepurele se pozitioneaza pe locul V dar nu ultimul^^
Jellyka
Jellyka
Moderator Global

Mesaje : 688

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Top 5 animale Empty Re: Top 5 animale

Mesaj Scris de Kidu Vin 25 Dec 2009, 14:03

Pai topul ar fii cam asa:
1.catelusul este un animal bland,si credincios
2.tigrul mai ales cel siberian este superb
3.leul este unul atat de frumos si mare
4.pisica nu imi place cand lasa par dar este un animl destul de dragut
5.papagalul este un animal interesant mai ales cei care vorbesc
Kidu
Kidu

Mesaje : 311

Sus In jos

Top 5 animale Empty Re: Top 5 animale

Mesaj Scris de Hiro Aizawa Joi 07 Ian 2010, 21:25

locul 1 este leul
locul 2 este ghepardul
locul 3 este tigrul
locul 4 este lupul
locul 5 este liliacul vampir
Hiro Aizawa
Hiro Aizawa

Mesaje : 62

Sus In jos

Top 5 animale Empty Re: Top 5 animale

Mesaj Scris de Kido X Joi 07 Ian 2010, 23:02

Locul 1:Leul alb si cel african...regele animaleleor
Locul 2:Tigrul alb sau tigrul siberian
Locul 3:Imi place si lupul...este un animal salbatic periculos
Locul 4:Ursii Panda...sunt asa de draguti si pufosi(tare scumpei)
Locul 5:cateii...cai mai buni prieteni ai omului dragalasi ii iubesc!
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Top 5 animale Empty Re: Top 5 animale

Mesaj Scris de Soleil. Joi 04 Feb 2010, 17:43

Locul 1: Pisica...iubesc pisicile si tot ce are legatura cu ele. Sunt niste animale elegaante, dragute care isi cunosc interesul si sunt totodata destul de puternice cata sa isi poarta de grija
Locul 2: Lupul....imi plac lupii foarte mult. Frumosi si puterni, liberi si nestapaniti. Totusi lupii sunt si animale ce apartin de chestiile supra, avand in vedre ca varcolacii [desi acestia sunt mult mai mari decat un lup obisnuit cu coltii ceva mai lungi] sunt mereu asemanati cu lupii :3
Locul 3: Pisicile salbatice....sunt tot un soi de pisici dar dupa cum am spus sunt salbatice. Deasemena foarte frumoase si elegant, acestea sunt mult mai puternice decat pisicile domestice si ar fi si fatale.
Locul 4: Ghepardul....tot o felina, care se integreaza in categoria pisicilor salbatice de talie mare, gheprdul este cel mai rapid terestru. Acesta nu este un saritor inascut si vaneaza folosindu-se de viteza. Acesta poate atinge peste 105 km/h.
Locul 5: Viperele...sunt serpi de talie relativ mica. Acestea es intalnesc si in tara, in Romania existand cateva specii diferite. desi sunt creaturi mici, le poti tine in palma acestea sunt letale.
Soleil.
Soleil.
Moderator

Mesaje : 331

Sus In jos

Top 5 animale Empty Re: Top 5 animale

Mesaj Scris de Raluky Joi 04 Feb 2010, 21:05

1 perusii...de cand ma stiu am avut perusi, mi-am iubit fiecare perus :D
2 pinguinii...sunt niste creaturi interesante :D si imi plac (sa nu mai vorbesc ca ador si dansul pinguinului nelipsit de la orice chef Laughing )
3 pisicile...daca tin pisica vecinei jumatate de ora in brate simt ca imi ia tot stresul :D
4 ursii...simbolizeaza muntele, in special Brasovul,unde e plin de ursi pe la tomberoane Top 5 animale 267547
5 pestii, mai ales pestii - clovni (gen Nemo :D) imi plac
Raluky
Raluky

Mesaje : 81

Sus In jos

Top 5 animale Empty Re: Top 5 animale

Mesaj Scris de Simona (: Dum 14 Mar 2010, 12:11

Pai sa vedem ^^:
1. Cainele
2. Pisica
3. Tigrul alb <3
4. Iepurele
5. Ursul


Ultima editare efectuata de catre .Kari-chan in Lun 15 Mar 2010, 18:27, editata de 1 ori
Simona (:
Simona (:

Mesaje : 265

Sus In jos

Top 5 animale Empty Re: Top 5 animale

Mesaj Scris de Daelithal. Dum 14 Mar 2010, 13:36

Hm, să încerc Top 5 animale 317338
1. Câine ~ hm, de când am reuşit să-i conving pe ai mei să mă lase să am câine, am realizat că sunt într-adevăr animale credincioase, jucăuşe, şi te ajută să te simţi mai bine.
2. Pisică ~ dintotdeauna mi-au plăcut, dar mamei nu prea, cel puţin nu să ţină una, şi n-am reuşit niciodată să o conving -.-' oricum, tot îmi plac, am avut grijă un timp de un pui la o prietenă, şi pot spune că a fost o experienţă pe care nu o voi uita <3 sunt animale minunate şi ele.
3. Lup ~ ok, aici nu ştiu precis să motivez, dar dintr-un motiv sau altul am o atracţie pentru lupi :]]
4. Panteră ~ the big black cat, cum să nu îmi placă? şi nu, nu-mi place datorită culorii, ci a faptului că e un animal de pradă subtil, elegant şi plin de graţie.
5. Tigru ~ îmi place mult cel siberian, şi ehm, motivele, nu ştiu :|
Daelithal.
Daelithal.
Moderator Global

Mesaje : 639

Sus In jos

Top 5 animale Empty Re: Top 5 animale

Mesaj Scris de KetchUp` Joi 15 Apr 2010, 08:59

Mi`a fost greu sa fac topul asta dar..iata rezultatele:
1-Cainele , cat de mult mi`ar place un alt animal tot el ramane pe primul loc ,stiu ca nu m`ar trada niciodata si ar fi prietenul meu cel mai bun ^^
2-Leul ,cred ca as avea curaj sa tin un pui de leu in casa , asta daca nu ar fi prea pretentios
3-Pisica , dar sa fie una de rasa , neagra si cu ochii albastri ,pufoasa si sa ma joc mereu cu ea :D
4-Iepure , nu cred ca as vrea sa merg cu unul pe strada , in lesa,insa are bunica mea si sunt foarte draguti happy
5-Ursul Panda/Koala , nu m`am putut decide care dintre ei , insa amandoi sunt micuti si dragalas , cred ca si buni prieteni :D
KetchUp`
KetchUp`

Mesaje : 15

Sus In jos

Top 5 animale Empty Re: Top 5 animale

Mesaj Scris de Dya :] Sam 26 Iun 2010, 15:31

1. Cainele, e loial si nu e mofturos( depinde si de stapan cum il educa)...
2. Pinguinul, animale dragute, care ma inveselesc
3. Pisica, atata timp cat e jucausa o pun in top
4 Pantera,un animal misterios si sa camufleaza in intuneric.
5. Zebra, un cal cu pijamale in dungi... Top 5 animale 267547
Dya :]
Dya :]

Mesaje : 199

Sus In jos

Top 5 animale Empty Re: Top 5 animale

Mesaj Scris de FeliX Sam 26 Iun 2010, 17:07

1. Leul <33 [pentru sunt in zodia lor>:] ]
2. Tigru alb :X pur si simplu il ador;x
3. Iepurasul...alb ^^ Am avut unul dar l'a dat mama si lau facut friptura Top 5 animale 309341
4. Ursii Panda
5. Pisica
FeliX
FeliX

Mesaje : 55

Sus In jos

Top 5 animale Empty Re: Top 5 animale

Mesaj Scris de Verrine. Dum 11 Iul 2010, 16:49

Sa vedem:-?...

1. Sarpele, si dintre ei imi plac cei constrictori. Anaconda este animalul meu preferat, daca ar fi posibil as vrea sa am una acasa 8->, sa o cresc. :X Mi se pare una dintre cele mai geniale reptile, desi este a doua clasa :-<. Crocodiile sunt cele mai dezvoltate reptile:-?, dar toti serpii za best \m/.
2. Dragonul de Komodo- este deasemnea, tot o reptila, soparla mai exact. Cu o clasa mai inferioara decat sarpele, insa mi se pare geniala 8->. Are un venin foarte puternic si foarte sa manance un bizon @-). As vrea si unul desta in casa:-?.
3. Balena- un mamifer de data acesta, cel mai mare dintre toate. Mi se pare foarte interesant modul in care un asemnea animal, de cate tone, poate sa inaote. Asta dovedeste cat de "performanta" este lumea animala. As vrea sa studiez balenele.
4. Acvila de munte- o pasare @-). Modul in care se comporta si in care poate fi dresata. Era folosita in tercut de catre sud americani. Top 5 animale 317338.
5. Cameleonul- tot reptila. Laughing Mi se pare foarte interesant acel fenomen de homocromie. Camelelonii si si cateva specii de moluste au chestia asta. Genial @-).
Verrine.
Verrine.
Moderator

Mesaje : 113

Sus In jos

Top 5 animale Empty Re: Top 5 animale

Mesaj Scris de Soru 2009 Vin 17 Sept 2010, 19:30

1. Leopardul
2 Pantera
3 Acum domestice : calul
4 Pisicile
5 soarecii de casa, cei de companie.
Soru 2009
Soru 2009

Mesaje : 74

Sus In jos

Top 5 animale Empty Re: Top 5 animale

Mesaj Scris de $onny Vin 08 Oct 2010, 23:09

Deci,ar fi mai mult de cinci dar incerc sa ma incadrez Top 5 animale 687642 .
1.Tigrul alb.
2.Tigrul normal.
3.Leul.
4.Cainele.
5.Pisica neagra.
$onny
$onny

Mesaje : 495

Sus In jos

Top 5 animale Empty Re: Top 5 animale

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum