Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Caricaturile mele...

+7
Angel
SasuSaku_night_rose
Jellyka
Insane Tenshi
Setsuna-sama
StrippedxLust
Irukandji
11 participanți

In jos

Caricaturile mele... Empty Caricaturile mele...

Mesaj Scris de Irukandji Lun 01 Feb 2010, 21:24

Ei bine, am facut si eu niste desene, nu prea reusite, insa din lipsa de ocupatie o sa le postez. Stiu ca foile apar galbene, insa sunt asa deoarece lumina e proasta. Insa se deslusesc "capodeperele" ....

Prima poza ( si cea mai clara ) este o casuta, desenata in creion ( la fel ca toate celelalte desene ):

A doua poza este o caricatura de vulpita, facuta in 5 minute. Nu fa asteptati sa fie prea grozava, deoarece veti fi dezamagiti.

A 3a poza este un ochisor anime, de asemenea facut repede, si nu foarte reusit. Cum am zis, lumina nu e buna.

A patra poza este un animalut anime. Sper ca vi se pare dragalas :D.

Ultima poza Este o fata anime, ceva mai originala. Are elemente din Eclair ( Kiddy Grade ) si din imaginatia mea Caricaturile mele... 747390. Nu este eclair!!!!
Sper sa va placa. Nu sunt tocmai opere de arta dar puteau fi si mai rau Caricaturile mele... 267547
* Ca sa vedeti pozele, dati click pe cuvintele subliniate.


Ultima editare efectuata de catre Irukandji in Lun 01 Feb 2010, 22:36, editata de 1 ori
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

Caricaturile mele... Empty Re: Caricaturile mele...

Mesaj Scris de StrippedxLust Lun 01 Feb 2010, 21:43

Ok deci trec si pe aici sa comentez iar prima yey Caricaturile mele... 600469
Si acum sa spun imaginile care mi-au placut cel mai mult
Deci prima imagine mi-a placut modul cum ai proportionat umbrele sa arate cat mai realistic aici iti dau un plus dar cea ce ma deranjeaza este forma copacului este un pic hmm nu stiu cum sa ma exprim cam rotunda si nu arata asa d realisit fata de casa care arata mult mai bine
A doua imagine iar imi place ti-a iesit bine vulpea doar ce-am observat este ca ai probleme cu structura corpului dar asta se poate rezolva si daca ai fii facut umbre ca si la primul desen arata mai realistc(parerea mea nu te supara)si inca un sfat ai putea fa apesi mai mult cu creionul deoarece am vazut ca ai facut un cadru vulpei doar ca nu se prea intelege deorece ai desenat mult prea fin cu creionul trebuia un pic mai apasat
A treia poza na-m nimic de comentat ti-a iesit de nota 10 asta imi place cel mai mult
A patra poza ti-a iesit bn doar un singur lucru am de comentat si aici este problema cu strutura corpului adica la labute doar atat in rest ti-a iesit bine si este si foarte sweet animalutul
Iar acum a cincea imagine vad ca este Eclair din Kiddy Grade daca nu ma insel deci aici ce am observat este ca ai avut unele probleme la structura fetei dar si astea se rezolva,pot sa-ti spun ca ti-a iesit destul de bine si ca se aseamana cu Eclair dar ceea ce ai gresit la fata ei este ca ai facut-o mai bombata in partea stanga decat e
Doar atat am de comentat sper ca nu te superi pentru aceste comentarii dar daca chiar te deranjeaza o sa-l sterg si te descurajeaza am vrut doar sati dau cateva sfafturi si cam atat
StrippedxLust
StrippedxLust
Graphic Designer

Mesaje : 479

Sus In jos

Caricaturile mele... Empty Re: Caricaturile mele...

Mesaj Scris de Irukandji Mier 03 Feb 2010, 13:56

Deci... va rog cititi descrierile, aceea nu era eclair. Acum va pun eu o eclair sa o tineti minte toata viata:
Poza 1 - Eclair ( Kiddy Grade )
Al doilea desen - Ichigo ( Bleach ), facut la comanda unei amice, careia ii e lene sa se inregistreze Caricaturile mele... 461333.
Al treilea desen - Deidara Love Love.... ( Naruto Shippuden )
A patra poza - Chrono ( Chrono Crusade ), cu dedicatie pentru sysu Denny-chan Kiss
A cincea poza - Tot chrono, din nou pentru Denny Caricaturile mele... 267547. Lam facut Cam trist saracul.... Mai am de lucru la reprodus expresiile fetei.
A sasea poza - Inuyasha ... Facut la cererea lu A'Svear

Astept pareri :D.
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

Caricaturile mele... Empty Re: Caricaturile mele...

Mesaj Scris de StrippedxLust Mier 03 Feb 2010, 14:11

Acum sa mai comentez aici deci desenul meu favorit dintre toate este cel cu Eclair chan ti-a iesit perfect de nota 10 imi place modul prin care iai redat expresia fetei si inca un plus pentru ca ai respectat proportiile ca ai umbrit cum trebuie
Deci Ichigo trebuie sa spun ca ti-ai iesit si el bine doar ca are o spranceana mai carna sau asa era el nu stiu sigur dar si el ti-a iesit bine
Chrno ti-a iesit atat de sweet in ambele desene nam nimic de cometat te felicit pentru ca observ ca au aparut imbunatatiri
Si ultimul Inuyasha nu am nimik de comenatat cum am spus mai sus la eclair ai respectat proportiile si modul de umbrire cam atat am de comentat si tin sa te felicit.
StrippedxLust
StrippedxLust
Graphic Designer

Mesaje : 479

Sus In jos

Caricaturile mele... Empty Re: Caricaturile mele...

Mesaj Scris de Setsuna-sama Mier 03 Feb 2010, 14:13

astea sunt caricaturi??
nu prea cred
sunt absolut geniale

Eclair - seamana cu cea din anime, foarte bine
Ichigo - foarte bine sysule
Deidara - IL ADOR cum de ti-a iesit atat de bine??
Chrono1 - foarte reusit
Chrono2 - la fel
InuYasha - ce sa mai spun?? absolut sublim

de abia astept sa mai pun desene noi Caricaturile mele... 6671
Setsuna-sama
Setsuna-sama

Mesaje : 123

Sus In jos

Caricaturile mele... Empty Re: Caricaturile mele...

Mesaj Scris de Insane Tenshi Mier 03 Feb 2010, 14:49

sysu desenul cu deidara e super,si multumesc mult pentru dedicatie .. Caricaturile mele... 177435 Caricaturile mele... 504924 Am sati fac si eu una ,dar dupa ce am so colorez si so imbunatatesc..Acum pozele cu chrono sunt foarte reusite Caricaturile mele... 113996 .E asa de scump,demonutul meu Caricaturile mele... 600469 .Si Inuyasha iarasi e foarte bine realizat...Felicitari sysu..Chiar iti multumesc! Caricaturile mele... 6671 Caricaturile mele... 7809
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Caricaturile mele... Empty Re: Caricaturile mele...

Mesaj Scris de Jellyka Mier 03 Feb 2010, 19:36

Hmm...Deci,desenezi grozav.Primul post cu desene nu m-a impresionat prea mult desi (cu sinceritate,bucura-te) pot spune ca acea casa mi-a placut cel mai mult (casa lu' Ion Creanga).Si sa-ti spun de ce nu m-a impresionat : Pentru ca inafara de ultimul desen celelalte sunt banale.Ceva ce toata lumea poate desena.Dar cand am vazut primul desen din al doilea post,vai deci...Nu am desenat-o eu pe Eclair asa de misto cum ai desenat-o tu.Desenul ala chiar m-a impresionat,la fel si celelalte.Pot sa cer si eu o comanda daca nu te superi? Caricaturile mele... 29458 . Gambate si continua,ai talent nu gluma XD
Jellyka
Jellyka
Moderator Global

Mesaje : 688

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Caricaturile mele... Empty Re: Caricaturile mele...

Mesaj Scris de SasuSaku_night_rose Joi 04 Feb 2010, 09:20

Cory toate sunt superbe.Imi plac mult.
Ai un talent deosebit la desene.Felicitari>:D<
Abia astept sa vad ce mai creezi.Imi place la nebunie cum schitezi.Tine-o tot asa!!

Pwp si cya:*
SasuSaku_night_rose
SasuSaku_night_rose

Mesaje : 46

http://animeworld.forum8.biz/forum.htm

Sus In jos

Caricaturile mele... Empty Re: Caricaturile mele...

Mesaj Scris de Angel Joi 04 Feb 2010, 21:02

Ma toate-ss superbe Caricaturile mele... 177435 Caricaturile mele... 177435
Imi place mai ales a 3 dar si celelalte sunt frumoase:*
Sa mai pui ...
Apropo astept ceva nouuu Caricaturile mele... 600792
Angel
Angel

Mesaje : 111

Sus In jos

Caricaturile mele... Empty Re: Caricaturile mele...

Mesaj Scris de Kido X Dum 14 Feb 2010, 16:51

Sysu....sunt foarte reusite toate!
Acum nu pot sa le iau pe toate la rand ...dar cele Cu Chtono sunt foarte faine...cel cu Inuyasha cu adevarat minunat!
Deidara este...parca l-ai fi luat de pe nett...foarte reusit!
Eclair:seaman foarte mult cu cea din anime!
Ichigo-minunat este foarte tare!
Poate te gandesti sa-l desenezi peHaji sau pe Ed(fma)sti tu de ce! Caricaturile mele... 177435

Sa mai postezi cateva~
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Caricaturile mele... Empty Re: Caricaturile mele...

Mesaj Scris de Irukandji Vin 26 Mar 2010, 12:51

Scuzati intarzierea dar nu am mai avut timp sa desenez....
So..uitati ultimele achizitii.

Prima poza este pikachu pe care cred ca il cunoasteti cu totii :D
Al doilea ii cuprinde pe Kovu si Kiara din The lion king 2.
Imaginea a 3a Deci, ralu mi-a cerut sa il desenez pe Ed din FMA deci el e Laughing.
A 4a pozica Este Sakura din Naruto pe care cred ca toti o stiti Laughing
Ultimul dar nu cel din urma este chiar Naruto :D
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

Caricaturile mele... Empty Re: Caricaturile mele...

Mesaj Scris de Jellyka Vin 26 Mar 2010, 18:04

Da...Deci te pricepi destul de bine(poate mai bine ca mine :P).Nu iti zice lumea sa te duci la arte plastice ca mie asa imi zic Laughing.Vad ca de comanda mea ai uitat da' nu-i nimic,is in stare si eu sa-mi fac un desen Caricaturile mele... 756177...Well,aci n-am ce comenta,cand l-am vazut pe Pikachu am fost sigura ca ti-au iesit si celelalte la fel de bine Laughing.Asa ca astept desene noi^^
Jellyka
Jellyka
Moderator Global

Mesaje : 688

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Caricaturile mele... Empty Re: Caricaturile mele...

Mesaj Scris de Insane Tenshi Sam 27 Mar 2010, 20:51

Deci sysu revin si eu pe aici dupa cv timp .. Caricaturile mele... 797470
Desenul cu Picachu este cel mai reusit si mumos dintre totsi ..Fiind ca e asa de dulce :X Sakura iarasi mia placut muuuult . Ed din Full Metal Alchimist parea cam trist ...Si eu de tristete incerc sa scap.. Caricaturile mele... 44322 Nu te supara daca nu detaliez chestia.. Caricaturile mele... 468643
Avand in vedere ca am inceput sa vizualizez Lion King ..chiar si pe bucati acum stiu pe fiecare in parte.. Laughing
De aceea intervin si la desenul cu Kovu si Kiara sunt asa de formidabili si inocenti impreuna Caricaturile mele... 278638
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Caricaturile mele... Empty Re: Caricaturile mele...

Mesaj Scris de Dya :] Lun 05 Apr 2010, 18:38

Hmm nu le am cu desenatu de ce sa mint ^^". Iru sunt dragute ,dar cred ca Sakura a iesit putin fortat..^^"Lai facut in moment de plicitiseala ...Nu mai am ce comenta la ea.
Poza aceea cu Kiara si Kovu este foarte reusita. Mam uitat si eu la Lion King, dar doar prima parte. Am zis ca le iau si pe restu dar lenea XD.
Picachu iarasi e dulceeee si Ed din Fma este trist , dar reusit si asta chiar ma impresionat nu stiu in ce masura dar foarte mult.. Caricaturile mele... 294621 Caricaturile mele... 600469
Dya :]
Dya :]

Mesaje : 199

Sus In jos

Caricaturile mele... Empty Re: Caricaturile mele...

Mesaj Scris de andrulicik_mik Sam 12 Iun 2010, 14:29

esti un adevarat artist ....si de ce ai pus titlul caricaturi? Caricaturile mele... 317338 ... in fine, sunt foarte reusite...cel mai mult mi-au placut:Eclair,Deidara, Inuyasha(cu numele asta am si eu id-ul Caricaturile mele... Icon_geek )...esti un om multifunctional... pot spune,si parodii ... si desene si de toate... eu sunt fanul tau numarul unu in romania ... continua tot asa... ador desenele...succes...si pune mai multe desene ca de nu... Caricaturile mele... 389798

mult talent in continuare...astept mai multe desene... la revedere! Caricaturile mele... 24904
andrulicik_mik
andrulicik_mik

Mesaje : 5

Sus In jos

Caricaturile mele... Empty Re: Caricaturile mele...

Mesaj Scris de FeliX Sam 26 Iun 2010, 18:14

Le-am vazut pe toate si sunt superbe Love
Eu nu prea ma descurc la desene deci ='))
Vaaai=P~ Deidara=P~ Tia iesit deosebiiit Caricaturile mele... 441123
Astept si alte desene, gambetee!^^
FeliX
FeliX

Mesaje : 55

Sus In jos

Caricaturile mele... Empty Re: Caricaturile mele...

Mesaj Scris de Kido X Mar 07 Sept 2010, 15:50

Am inatarziat ceva ----.----
Am vazut toate desenele,iti ies foarte bine
Ai un talent foarte mare la desen sysu,te invidieez,ma chinui sa invat sa fac ochi anime dar nu-mi ies sub nici o forma T_T
Cat despre desenul cu Ed(FMA)prea tare,arata asa de bine <3
Astept si alte lucarai... Love
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Caricaturile mele... Empty Re: Caricaturile mele...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum