Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum iti place sa-ti prinzi parul?

+2
Love
Kido X
6 participanți

In jos

Cum iti place sa-ti prinzi parul? Empty Cum iti place sa-ti prinzi parul?

Mesaj Scris de Kido X Mier 03 Mar 2010, 20:47

Cum iti prinzi parul:
1.Cand este acasa?
2.Cand esti la scoala?
3.Cand esti in oras sa te distrezi?
4.La un concurs/eveniment..ziua voastra
Si unde mai mergeti voi...

1.Pai acasa stau cu el desprins nimic mai mult...poate doar o clama sa nu-mi vina in ochi(dar nu ma deranjeaza asta)
2.La scoala...prisn cu 2 clame deasupra capului...uff nu stiu cum sa explic...

3.Pai...sau liber..cel mult o agrafa
4.La un concurs...liber,o clamita
La un eveniment nimic special...o bentita sau...liber
La ziua mea...nimic interesant...liber sau cu 2 clamite

Nu imi prea place sa-mi prind parul...si nu-mi place ca cineva sa-si bage minile prin el...poate doar la cuafor cand ma mai tund sau ceva de genul -.-


Ultima editare efectuata de catre Raluka-San in Joi 18 Mar 2010, 11:39, editata de 1 ori
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Cum iti place sa-ti prinzi parul? Empty Re: Cum iti place sa-ti prinzi parul?

Mesaj Scris de Love Mier 03 Mar 2010, 21:55

Cum iti prinzi parul ?

Cum iti place sa-ti prinzi parul? F9dc7a96ae4b4538cc573c5ee19f26e4

1. Cand esti acasa
Atunci cand sunt acasa prefer ori sa-l las pe spate (deobicei dupa baie, pentru ca imi place foarte mult parfumul emanat de sampon), ori sa il prind intr-un coc de balerina (restul suvitelor cu clame), atunci cand fac teme, citesc sau sunt ocupata.Mai ales in cazul temelor, nu-mi place parul pe fata sau in ochi, asa ca fac tot posibilul sa-l prind.In rest, am parul lung si ondulat, in bucle mari si este foarte placut sa-l simt pe umeri, pe gat sau pe spate.

2. Cand esti la scoala
In mod categoric imi prind bretonul.Am breton inegal ( intr-o parte ), putin mai lung, asa ca in permanenta imi vine in ochi.Nu mi s-a facut nici o observatie, insa prefer sa-l prin cu o clamita pe o parte sau deasupra fruntii (atunci cand consider ca tenul meu arata impecabil).In anumite zile (prin preajma weekend-urilor sau a vacantelor) il las pe spate, insa in general il prind intr-o coada inalta, la spate sau intr-o parte.Alte ori folosesc o agrafa si-l prind tot asa (in spate sau intr-o parte) sau, primavara (in zilele de mai) prind cateva suvite din lateral in spate, cofura tipica elf.

3. Cand esti in oras sau te distrezi
Depinde in general unde ies, insa imi place sa-mi las parul pe spate.In functie de anotim
, aleg daca imi prind sau nu bretonul.Insa daca il prind intr-o coada, nu se mai vede ca este ondulat, asa ca il prefer pe spate.La role sau la sala il prind in coc de balerina (nu ma mai despart de aceasta idee, pentru ca mi se pare extrem de practica pentru orice situatie sau imprejurare), iar la calarie il prind in coada (impletita spic, simplu sau coada comoda).

4. La un concurs/eveniment ... ziua voastra
In general depinde de eveniment.La balul bobocilor si banchetul din clasa a VIII-a (cred ca acestea sunt cele mai importante evenimente) am mers la coafor si am avut parul aranjat destul de complicat ( 60 de agrafe mai exact).La ziua mea il prefer cat mai comod, insa am grija sa nu se electrizeze.

Evit pe cat posibil sa folosesc fixativ sau ceara (pentru ca in cazul cerii, mi se pare ca da un aspect imbacsit, iar in cauzl fixativului, trebuie sa-l spal imediat ce a trecut efectul), insa atunci cand il spal, folosesc mereu sampon de plante, slab parfumat (pentru ca nu-mi place sa se combine aromele), balsam si masca de par.Si, dupa baie, spuma de par pentru intretinere si refacere (si pentru ca ma ajuta sa nu mi se electrizeze parul).
Love
Love
Moderator Global

Mesaje : 334

http://marquise-des-anges.blogspot.com/

Sus In jos

Cum iti place sa-ti prinzi parul? Empty Re: Cum iti place sa-ti prinzi parul?

Mesaj Scris de Simona (: Mier 17 Mar 2010, 18:35

Pai la mine ar fii asa:

1.Cand este acasa?

Cand sunt acasa, prefer sa mil las desfacut deoarece nu imi place sa imi prind parul.

2.Cand esti la scoala?

Tot asa desfacut, chiar daca mi s'au facut observatii in legatura cu bretonul (el fiind drept* ca ar trebuii sa mil prind etc etc, dar cateodata imi dau bretonul intr'o parte. ]

3.Cand esti in oras sa te distrezi?

Tot desfacut :-j

4.La un concurs/eveniment..ziua voastra

Tot asa desfacut, deoarece nu pot sa suport cand mi se pune in cap zeci de mii de agrafe, sau tone de ceara, fixativ, spuma, vopsea si multe alte.

Deci in general il tin desfacut :].
Simona (:
Simona (:

Mesaje : 265

Sus In jos

Cum iti place sa-ti prinzi parul? Empty Re: Cum iti place sa-ti prinzi parul?

Mesaj Scris de StrippedxLust Joi 18 Mar 2010, 09:42

1.Cand este acasa?
Pai depinde deobicei cand sunt acasa imi las parul liber dar mai sunt zile cand il prind in coada sau imi pun o agrafa in fata
2.Cand esti la scoala?
Pai deobicei il las liber dar iii pun o agrafa in fata deorece am bretonul lung sau il prind in coada si imi las sa imi atarne doua suvite de par infata depinde de cum am cheff.
3.Cand esti in oras sa te distrezi?
Pai il las liber ori il prind ori imi iau o cordeluta depinde unde ies
4.La un concurs/eveniment..ziua voastra[/b]
Hmm pai ma duc la cufoar sa imi ondulez parul ori sa imi faca coc dar daca este sa imi faca coc mereu prefer sa imi lase o suvita suvita sa imi atarne sau doua dar depinde de ce evenimnet este la ziua me dobicei il las liber si il intind cu placa.
StrippedxLust
StrippedxLust
Graphic Designer

Mesaje : 479

Sus In jos

Cum iti place sa-ti prinzi parul? Empty Re: Cum iti place sa-ti prinzi parul?

Mesaj Scris de Insane Tenshi Dum 18 Apr 2010, 20:13

Pe mine ma gasesti din ani in pasti cu parul desfacut. Il tin mai toata ziua prins. Chiar si acasa il port in diferite stiluri. Cel mai mult il port prins asemenea coadei de cal. E preferata mea ca numi intra in gura parul ( ca am un par lung )^_^" si e lasat si liber totodata. Il mai fac si coada impletita cand sunt de multe ori la sport.
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Cum iti place sa-ti prinzi parul? Empty Re: Cum iti place sa-ti prinzi parul?

Mesaj Scris de Irukandji Dum 18 Apr 2010, 20:40

Deci... si eu sunt satena dar cu reflezii aurii :-"

1.Cand esti acasa?
Mereu parul prins in coada, altfel ma incomodeaza.

2.Cand esti la scoala?
Primele patru-cinci zile dupa baie imi tin parul desprins ( sexy Love Laughing ) fara nici o agrafa sau altceva, apoi il prind intro coada asemanatoare cu cea de cal, doar ca nu sta la fel de infoiata.

3.Cand esti in oras sa te distrezi?
Exact la fel ca la scoala... nu ma chinui prea mult cu el

4.La un concurs/eveniment..ziua voastra
Avand in vedere ca la un eveniment parul e mereu curat, atunci e mereu desprins. La concursurile de pian cateodata schimb freza, si imi fac carare pe o parte ( in general e pe mijloc ) si il prind cu o agrafa, ori las cararea pe mijloc si imi fac o coada din breton...
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cum iti place sa-ti prinzi parul? Empty Top six bad haircuts

Mesaj Scris de Love Vin 06 Aug 2010, 13:31

Da, pai ... revenind asupra parului (m-am gandit sa postez tot aici, intrucat este vorba despre acelasi lucru si membrii care nu au dreoturi de utilizatori speciale nu pot deschide topic-uri aici).
Cautand pe internet ... am gasit din intamplare Top six bad haircuts.Adica ... cele mai nerecomandate tunsori sau coafuri pentru noi (adolescente in general).
Eu zic ca-s niste sfaturi destul de bine, avand in vedere cat exagereaza fetele din ziua de astazi si cat de ciudat (bine, "ciudat" e putin spus ; multe sunt penibile) ajung sa arate unele din dorita de a sparge tiparele modei O.O

P.S. Mariti imaginea pentru a putea citi ^__^

Cum iti place sa-ti prinzi parul? Bad_hair
Love
Love
Moderator Global

Mesaje : 334

http://marquise-des-anges.blogspot.com/

Sus In jos

Cum iti place sa-ti prinzi parul? Empty Re: Cum iti place sa-ti prinzi parul?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum