Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Genul ''muzical'' numit manea

+8
Dya :]
Kido X
$onny
Soleil.
Kidu
Ryan
Jellyka
Insane Tenshi
12 participanți

In jos

Genul ''muzical'' numit manea Empty Genul ''muzical'' numit manea

Mesaj Scris de Insane Tenshi Joi 27 Mai 2010, 23:04

Ce parere avetsi? Am deschis un subiect in care sa va spuneti parerea despre manele.
Manelele sunt de origine turca, acesti solisti copiind muzica originala, mai bine zis plagind muzica de calitate cu remixarile si ritmurile si versurile lor de doi bani.
Melodiile sunt mereu de genul: Am bani de dat, sunt smecher de put Genul ''muzical'' numit manea 362913 Ma parasit iubita mea Genul ''muzical'' numit manea 362913 si alte prostii de astea.
Mie numi plac. Vreau sa aflu si ce credeti voi.


Ultima editare efectuata de catre Denissu-chan ^_^ in Vin 28 Mai 2010, 18:39, editata de 2 ori
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Genul ''muzical'' numit manea Empty Re: Genul ''muzical'' numit manea

Mesaj Scris de Jellyka Vin 28 Mai 2010, 10:18

De fapt,Gutza copie si o melodie in hindi pe care o auzisi eu pe internet.Atunci chiar m-am enervat,stiu ca incepea cu "sun tare...am valoare" ...Eh,nu mai stiu.Sincer m-am pus sa ascult intr-o zi ca n-aveam ce face.Cum nu prind Tarafu' si nici Mynele(Doamne-ajuta) am dat pe Europa Nova Laughing.Nu cred ca am ascultat jumatate de ora ca m-au luat ametelile si mi-era cald,ca atunci cand sunt bolnava si am febra.Manelele nu-mi sunt destinate mie,plus ca atunci cand aud de Salam,Peste sau Ciorba mi se face foame Laughing
Jellyka
Jellyka
Moderator Global

Mesaje : 688

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Genul ''muzical'' numit manea Empty Re: Genul ''muzical'' numit manea

Mesaj Scris de Ryan Vin 28 Mai 2010, 18:17

Urasc genul asta de muzica.Cred ca este cel mai neplacut gen de muzica din cate exista si cei care l-au creat s-au gandit ca o sa le placa "fanilor",dar cei care asculta manele gresesc in faptul ca asculta versuri prea nepotrivite si melodiile acestea nu au nicio logica.Si instrumentele cu care sunt cantate manele sunt acordate in asa fel incat sa enerveze,si unii cred ca e frumos,dar de fapt toate melodiile astea sunt lipsite de o tema,si mai ales de logica.
Ryan
Ryan

Mesaje : 14

Sus In jos

Genul ''muzical'' numit manea Empty Re: Genul ''muzical'' numit manea

Mesaj Scris de Kidu Vin 18 Iun 2010, 22:31

Pur si simplu urasc acest gen de muzica daca poate fi numit asa -.-.Cand eram mai mica am fost mai mult obligata de sora mea mai mare sa ascult Genul ''muzical'' numit manea 340157 ,inda dupa aceea si-a dat si ea seama ca urasc aceste cantece si a incetat desi nu chiar de tot.Mereu ne certam pe faptul ca eu ascult rock iar ea manele.Toate melodile acestea descriu cate-va cuvinte:bani,femei,necazuri etc...
Kidu
Kidu

Mesaje : 311

Sus In jos

Genul ''muzical'' numit manea Empty Re: Genul ''muzical'' numit manea

Mesaj Scris de Soleil. Lun 21 Iun 2010, 19:40

Pare rau sa dezamagesc lume...Da' maneaua nu e gen de muzica XD ... Maneaua este c****t [wow, je cenzureaza...mirare O.O]
En fin, imi e cam greu sa imi exprim parerea fata de manele fara sa aduc jigniri and so on, dar trebuie sa mentionez faptul ca DETEST aceasta schelalaiala. Unu la mana, imi e scarba cand aud versurile, doi mi se face rau de la ritm si cand mai vad si cantaretii mor de'a binelea. Oricum, foarta multa lume preferara sa asculte chestiute d'astea. N-am ce zice...La o adica una din colegele mele avea mp3-ul full de Guta si Minune [de mentionat faptul ca eu sunt in clasa cu populatie de rockeri...deci nici aici nu-i killartia maneaua complet -.-]. N-ai ce sa mai ceri..."Baga maneaua fara numar...Eu ma duc sa iau un pistol sa te impusc" la mentalitatea asta am ajuns eu :]
Soleil.
Soleil.
Moderator

Mesaje : 331

Sus In jos

Genul ''muzical'' numit manea Empty Re: Genul ''muzical'' numit manea

Mesaj Scris de Insane Tenshi Mar 06 Iul 2010, 14:43

Simplu draga Maya...^_^ Manelistii dau drumul la muzica la maxim ca sa arate ei ca sunt carneti si se cred cele mai fitoase vedete, care au niste ''cantece'' care sunt aiurite desi au pentru unii efect de spalare al creierului.
Dupa mine asta nu e o muzica ci este o raguseala, asa as putea si eu canta bineinteles prostindu-ma sub dus si punanduma apoi pe un ritm melodic. Si tam tam am ajuns vedeta, si poate imi iau si un nume idiot gen Denissu Italianca sau Den de la Gorj Genul ''muzical'' numit manea 267547 Genul ''muzical'' numit manea 373997
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Genul ''muzical'' numit manea Empty Re: Genul ''muzical'' numit manea

Mesaj Scris de $onny Lun 19 Iul 2010, 19:53

Manelele sunt niste "melodi" care nu au sens si logica,imi este foarte greu sa le ascult deoare ce dupa aceea ma doare foarte tare capul.....-_-Bine recunosc si eu am ascultat manele cand eram mica dar asta doar pentru simplul fapt ca asculta si parintii mei dar dupa ce am inceput sa merg la scoala am inceput sa ascult rock,pop,rap,alternativ.....etc.Si acum nu port sa suport pe nimeni care asculta acest "gen de muzica"care defapt nu este muzica.....si nu pot sa-i suport nici pe guta,ciorba,salam,peste ca din cate stiu eu de la parintii mei astia sunt cei mai populari.....
$onny
$onny

Mesaje : 495

Sus In jos

Genul ''muzical'' numit manea Empty Re: Genul ''muzical'' numit manea

Mesaj Scris de Kido X Joi 05 Aug 2010, 20:56

Eu nu suporta manele de nici o culoare

Dupa creierul si neuronii lui eu...manelele nu se pot numi muzica...manele sunt niste c******i,si sa fiu ca mai ragusita fata din lume cu un ou in gat cant mai bine decat ei! Genul ''muzical'' numit manea 545863

Muzica s-ar defini ca fiiind acel sunet care te face sa te simti bine si sa dansezi...etc.
Manelele te fac sa dansezi?
Da ca o pitipoanca
Te fac sa te simti bine?
Da...daca este beat sau nebun....-.-'
Sa canti despre bani,beutura,femei in felul in care aia care se numesc "cantareti de manele" este cea mai mare porcarie inventata in lume!
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Genul ''muzical'' numit manea Empty Re: Genul ''muzical'' numit manea

Mesaj Scris de Dya :] Dum 10 Oct 2010, 20:46

Nu stiu daca am scris sau nu.. Dar cred ca am scris.. Ma rog...
Deci manelele nu sunt altceva decat surzenii, chestii de parca ar plange o pisica chinuita.. Mie una numi place acest gen cu ghilimele...E multa miorlaiala si canta decat despre bani, femei, si dragoste supraestimata sau exagerata.. Si numi transmit nici un sentiment aceste melodii.. >.<
Dya :]
Dya :]

Mesaje : 199

Sus In jos

Genul ''muzical'' numit manea Empty Re: Genul ''muzical'' numit manea

Mesaj Scris de TeeChan Lun 11 Oct 2010, 14:07

Vă dau dreptate !
Maneaua nu este muzică,chiar deloc însă de la un timp,mult timp încoa' ăştia,maneliştii au început să acapareze scena românească,şi cum sunt românii ca turma de oi, s-au luat după ei. Nu înţeleg ce e aşa special la manele. Pur şi simplu cântă melodii luate de la alţii, presupun;cum era melodia luată de la Smiley "În lipsa mea" numai că era puţin transformată, iar videoclipul cam la fel numai că Smiley era de mii de ori mai bun. Specimenle acestea, ca să nu zic altfel doar copiază, miaună şi atât! Nu au ceva bun în ei.
Deci mai pe scurt aşa,maneaua este de cacao şi nu merită ascultată.
TeeChan
TeeChan

Mesaje : 444

Sus In jos

Genul ''muzical'' numit manea Empty Re: Genul ''muzical'' numit manea

Mesaj Scris de Kido X Lun 11 Oct 2010, 17:32

Băăăă,noutate
Manele in engleza
Deci azi dimineata la un matina;l care-mi place radeau de niste manele auzite la radio si erau in engleza.
Cand am ascultat-o ma pufnit un ras,si mi-am dat seama cat de mare este prostia romaneasca

Linkul:http://neatza.a1.ro/faze-tari/Prima-manea-in-engleza_3747.html

"Evriting a dăăn
Zo so fun zou so sexy"

Genul ''muzical'' numit manea 267547 Laughing
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Genul ''muzical'' numit manea Empty Re: Genul ''muzical'' numit manea

Mesaj Scris de Hachi Vin 17 Dec 2010, 16:28

Uras aceasta poluare fonica, ca astfel nu ii spun.Melodiile mi se par fara sens.Toti canta despre avere, copii , iubire , bani , neveste , bla bla bla Genul ''muzical'' numit manea 956743
La fiecare nunta la care am fost nu am ascultat atlceva decat manele.Bine si eu am ascultat cand eram mai mica , recunosc dar acum mi se pare o pierdere de timp.
Si sa nu mai zic de cei care canta manele Genul ''muzical'' numit manea 294621 .Cand ii vad cum danseaza acolo si arunca cu banii imi vine sa ma urc pe pereti.
Mda... si ar mai fi faptul ca atunci cand aud de Salam , Ciorba si cine ar mai fi cu nume dinastea, mi se face pofta de mancare. Genul ''muzical'' numit manea 419237
Hachi
Hachi

Mesaje : 81

Sus In jos

Genul ''muzical'' numit manea Empty Re: Genul ''muzical'' numit manea

Mesaj Scris de Insane Tenshi Vin 24 Dec 2010, 22:35

Asta e cea mai tampita chestie. Manelistii astia nu stiu ce sa mai faca. Cum naiba manele in engleza O_O. Muzica infecta strica tot farmecul muzicii moderne.
Numi place, e groanica o durere pentru urechi. >_< Si cine e nebun sa asculte asa ceva. Astia nu sunt nici originali si nici isteti.
Iar acest gen nici nu se numeste muzica, pana si eu poate cant mai bine rock sub dus XD.
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Genul ''muzical'' numit manea Empty Re: Genul ''muzical'' numit manea

Mesaj Scris de Scorpie mică ce eşti Mar 28 Dec 2010, 18:31

De unde sa incep, da.... de la inceput. De la inceput mi s-a spus ca am niste gusturi in muzica de nimeni nu le intelege dar tampenia asta e sub orice critica Genul ''muzical'' numit manea 545863 , mai ales ca unii colegi asculta de'astea si urechile mele sufera. Am fost in multe locuri si a trebuiit sa ascult numai genul asta de muzica care pe mine ma tampeste rau de tot dar sa o lasam Exclamation . Partea care ma enerveaza la culem pe mine este ca peste tot la televizor auzi numai de manelisti asia imputiti mai ales ca subiectul manelelor e mereu acelasi si e si al naibii de prostesc. Pe scurt, pentru mine manelele mi se par un o, nu gasesc un cuvant care sa nu trebuiasaca sa il cenzurez dar de' . Genul ''muzical'' numit manea 798275
Scorpie mică ce eşti
Scorpie mică ce eşti

Mesaje : 14

Sus In jos

Genul ''muzical'' numit manea Empty Re: Genul ''muzical'' numit manea

Mesaj Scris de For 4 Only Mier 23 Feb 2011, 16:05

Vad ca ai spus ce ai avut de spus Scorpiuta.
De fapt, sunt chiar foarte deacord cu tine. Si urechile mele sufera mai ales cand merg in anumite locuri. Chiar astazi, cand venem de la scoala doi oameni (ca nu stiu cum sa le spun) care mergeau pe drum si butonau pe telefoane ascultau manele. Puteau macar sa aiba bunul simt de a isi pune castile sau cel putin sa dea mai incet. Si ma mai enervez la culme atunci cand trece cante un tip din asta cull cu o masina bengoasa din care se aud manele peste manele.
Sunt sub orice critica.
For 4 Only
For 4 Only

Mesaje : 218

Sus In jos

Genul ''muzical'' numit manea Empty Re: Genul ''muzical'' numit manea

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum