Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Genul muzical ce te caracterizeaza.

+8
Maid でりあ
Ryan
roxy_chan
Simona (:
Psyhee
SilverKat
Raluky
candy.bar
12 participanți

In jos

Genul muzical ce te caracterizeaza. Empty Genul muzical ce te caracterizeaza.

Mesaj Scris de candy.bar Vin 16 Oct 2009, 19:29

Bun...eu sunt o mare adepta a muzicii oricunde si oricand. Sunt de parere ca muzica este cea mai buna metoda de linistire , calmare dar bine inteles depinde genul ei. Imi plac per-total aproape toate genurile muzicale, insa am si un gen muzical care ma reperezinta.
Muzica Dance este preferata mea din acest punct de vedere. Mi se pare foarte ok, se poate asculta in cluburi , dicoteci , in viata de zii cu zii, in dus...de fapt se poate asculta oriunde si oricand fara sa te plictisesti de ea.
So...astept si parerile voastre . Care ete genul muzical caracteristic personalitatii voastre?
candy.bar
candy.bar

Mesaje : 27

Sus In jos

Genul muzical ce te caracterizeaza. Empty Re: Genul muzical ce te caracterizeaza.

Mesaj Scris de Raluky Mier 16 Dec 2009, 20:18

In general melodiile lente sau baladele romantice :D...dar am si melodii rockaite rau ^^
Ascult extrem de mult Nickelback,Within Temptation,Flyleaf,uneori Nighwish,Muse,Paramore,SImple Plan,Skillet etc
Ascult si melodiile care nu tin de genul meu dar care sunt foarte populare ^^
Raluky
Raluky

Mesaje : 81

Sus In jos

Genul muzical ce te caracterizeaza. Empty Re: Genul muzical ce te caracterizeaza.

Mesaj Scris de SilverKat Joi 15 Apr 2010, 14:01

WEll...rock-ul alternativ sau metal simfonic, chiar si muzica clasicauneori, este linistitoare , ^^ da' depinde si de trupe, nu imi plac toate...sunt foarte pretentioasa la muzica XD dar mai sun melodii care imi plac de gen hip-hop sau rapp...eh, dar tot la rock raman ^^, ascult Nightwish si Evanescence cel mai mult ^^ dar depinde si de starea mea.
SilverKat
SilverKat

Mesaje : 62

Sus In jos

Genul muzical ce te caracterizeaza. Empty Re: Genul muzical ce te caracterizeaza.

Mesaj Scris de Psyhee Joi 15 Apr 2010, 14:48

Hohoho,pai cred ca punk-ul,rock-ul mai galagios si melodii cat se poate de stupide.Se potrivesc cu personalitatea mea hyper,mai ales ca sunt colerica.Cred ca cel mai mult ma reprezinta melodile celor de la System of a down si LM.C .
Psyhee
Psyhee
Graphic Designer

Mesaje : 294

http://idioticwords.blogspot.com/

Sus In jos

Genul muzical ce te caracterizeaza. Empty Re: Genul muzical ce te caracterizeaza.

Mesaj Scris de Simona (: Lun 19 Apr 2010, 20:24

Pe mine ma caracterizeaza foarte mult hip-hop-ul.
Nu credeti ca ascult doar din acelea cu injuraturi in care isi baga toate alea :]]. Recunosc ascult si din acelea si inca foarte des. Insa nu asta inseamna hip-hop doar melodii cu injuraturi. Mereu ma intreb de ce ma caracterizeaza si acum am gasit raspunsu. Deoarece in unele melodii chiar ma regasesc si ma face sa-mi dau seama de greselile pe care le-am provocat.
Simona (:
Simona (:

Mesaje : 265

Sus In jos

Genul muzical ce te caracterizeaza. Empty Re: Genul muzical ce te caracterizeaza.

Mesaj Scris de roxy_chan Dum 23 Mai 2010, 22:14

pe mine ma caracterizeaza de cele mai multe ori stilul de muzica jazz
un stil vioi si trist uneori
doar ca yo ascult cel mai mult cele vesele si cu ritm super...
bye bye
Genul muzical ce te caracterizeaza. 24904
roxy_chan
roxy_chan

Mesaje : 30

Sus In jos

Genul muzical ce te caracterizeaza. Empty Re: Genul muzical ce te caracterizeaza.

Mesaj Scris de Ryan Vin 28 Mai 2010, 19:04

Pe mine ma caracatearizeaza pop si rock pentru ca imi suna mie mai bine...dar imi place si country-pop pentru ca in general imi place muzica care se canta cu chitara sau cu bass-ul.Dar mai sigur imi place pop si rock-ul usor,lent,nu rock din acela care sa sparga urechile...sunt mai calma si ascult muzica "medie" si lenta
Ryan
Ryan

Mesaje : 14

Sus In jos

Genul muzical ce te caracterizeaza. Empty Re: Genul muzical ce te caracterizeaza.

Mesaj Scris de Maid でりあ Mier 09 Iun 2010, 20:58

Cred ca ma caracterizeaza muzica dance si rock,dar doar in limba japoneza.
Stiu,suna ciudat! Dar asta este! Ascult muzica romantica,lenta doar cand sunt in love,iar pentru ca asta de intampla din an in Paste deci... Genul muzical ce te caracterizeaza. 503225 nu prea ascult. Prefer muzica care iti pune sangele in miscare,versurile care se potrivesc vietii sau gandirii,care iti da o anumita energie oricat de obosit ai fi.
Maid でりあ
Maid でりあ

Mesaje : 57

http://animeacademy.forummotion.com/

Sus In jos

Genul muzical ce te caracterizeaza. Empty Re: Genul muzical ce te caracterizeaza.

Mesaj Scris de Kidu Mier 16 Iun 2010, 23:19

Pe mine ma caracterizeaza si hip-hop adica cum a spus si onee-chan nu sunt doar melodii cu injuraturi,majoritatea asta credeti dar eu in unele chiar ma regasesc.
Ar mai fi si rock mereu ma calmeaza atunci cand sunt nervoasa si nu vreau sa vorbsc cu nimeni..dar mai mult ascult hard-rock...
Si balade triste cand am probleme cu dragostea desi sunt inca mica Genul muzical ce te caracterizeaza. 362913
Kidu
Kidu

Mesaje : 311

Sus In jos

Genul muzical ce te caracterizeaza. Empty Re: Genul muzical ce te caracterizeaza.

Mesaj Scris de ionela Joi 16 Sept 2010, 19:04

ei bine , pe mine ma caracterizeaza mai multe genuri de muzica ex:hip hop,rock mai lent,jazz mai ritmatic,melodii de gen boolwdian (indian)
depinde de starea mea si eu mai ascult si melodii din anime-uri ex:will of the heart(bleach),utakata hanabi(naruto) deci pe mine ma caracterizeaza mai multe genuri de muzica dupa starea mea
ionela
ionela

Mesaje : 7

Sus In jos

Genul muzical ce te caracterizeaza. Empty Re: Genul muzical ce te caracterizeaza.

Mesaj Scris de Dya :] Sam 18 Sept 2010, 21:15

Nam scris aici O.O... In fine, deci imi place aproape orice gen de muzica inafara de manele... Ascult rock, pop, uneori jazz daca vocile sunt frumoase. Dar de manele sa nu aud >.>... Hmm muzica populara o tolerez ca asculta ai mei, dar nu cat sa ma molipseasca si pe mine cu ea...In rest cam atat.
Dya :]
Dya :]

Mesaje : 199

Sus In jos

Genul muzical ce te caracterizeaza. Empty Re: Genul muzical ce te caracterizeaza.

Mesaj Scris de Kido X Dum 19 Sept 2010, 15:27

Oki,am tot uitat sa scriu aici -.- baka,baka
Cred ca caracterizeaza rock-ul,uneori si punk sau gothic
Dra cel mai des K-Pop si J-Rock...rep si hi-hop
Depinde de starile mele!
Insa cred ca cel mai mult rap^^
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Genul muzical ce te caracterizeaza. Empty Re: Genul muzical ce te caracterizeaza.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum