Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Top 5 filme

+3
Nywa
Kido X
Jellyka
7 participanți

In jos

Top 5 filme Empty Top 5 filme

Mesaj Scris de Jellyka Mier 04 Noi 2009, 19:54

Well...Cred ca toti ati vazut mai mult de 5 filme si aveti un anume top...Ei bine,incep eu...

1.Silent Hill
A fost un film minunat,horror chiar sambata trecuta pe National TV(Ce ma faceam eu fara BMTD?)...Mi-a paurt groaznica povestea Alissei cum credeau ca este vrajitoare si au arso la fel cum au facut si cu saraca Cybil care n-avea nicio legatura cu asa ceva...Genul meu^^
2.The Virgin Suigiborn
Sper ca ultimul cuvant din film exista :]]...A fost frumos..5 fete,fiecare blonde care erau educate...Una dintre fete(Cecillia) a murit...Sau s-a sinucis...nimeni nu stia de ce...Insa celelalte si-au continuat viata...Una dintre fete,Lux, l-a intalnit pe (Pfff...Numele :]])...Cei doi s-au indragostit si intr-o seara au mers la bal si cum mama lor era stricta a zis ca baiatul trebuie sa gaseasca si alti baieti pentru celelalte fete,cum de altfel a si facut...Si dintr-un anumit motiv fetele au fost luate de la scoala si tinute in casa...Lux era cea mai "solida" dintre toate...Caci dupa nopti intregi state intr-o singura camera Lux a decis sa plece cu baietii care au fost cu surorile ei la bal.Insa cand baietii au intrat in casa le-au gasit pe celelalte trei fete moarte...Sinucise poate...Lux a murit ultima...
3.In corpul altuia
Un film de comedie in care sun baiat si-o fata isi schimba corpurile si invata cum sa fie cineva sau ceva...Diferit :]...Nu am chef sa-l mai descriu si p-asta,e clar ca la sfarsit cei doi revin la normal...
4.Orasul Cosmarurilor
Din descrierea asta sper sa-mi spuna cineva daca asa se numea filmul...E vobra despre un barbat care a ajuns in coma,unul care era de altfel un "infiintator" al unei reviste comice cu o maimuta pe nume Monkeybone...El vrea sa ajunga din nou la prietena lui,si desigur la corpul lui.Dar Monkeybone ajunge inainte si ii ia corpul barbatului...Totusi el reuseste sa ajunga intr-un corp al unui om mort si sa-i spuna preitenei lui ca o iubeste...Ma rog...La sfarsit reuseste totusi sa-si recapete corpul...

Momentan un 5 nu am caci nu-mi amintesc alte filme^^...Poate aveti voi un top 5...
Jellyka
Jellyka
Moderator Global

Mesaje : 688

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Top 5 filme Empty Re: Top 5 filme

Mesaj Scris de Kido X Vin 06 Noi 2009, 11:35

ooo da jtiu filmu SILENT HIll
a fost asa tare !
1.SILENT HILL!(HORROR)
2.PLACINTA AMERICANA! :D
3.CATEI CONTRA PISICI
UN FILM IN CARE ANIMALELE VORBEAU!
4.BARBAI IN ISMENE(COMEDIE SUPAR TARE)
5.EXTRATERESTRI ATACA!
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Top 5 filme Empty Re: Top 5 filme

Mesaj Scris de Nywa Vin 06 Noi 2009, 18:46

Mie imi plac foarte mult filmele horror si de aceea veti vedea numai horror pe aici :twisted:

1. Unborn
Este foarte horror
Aici este trilerul si daca va este firca, lumina aprinsa :twisted:
2. The hill have eyes
Este horror
3. Wrong trun: Dead end Este horror
4. Red shoes, este horror si este asiatic. Ei stiu cum sa faca filme de groaza :twisted:

5. Arang este horror asiatic
Nywa
Nywa

Mesaje : 168

http://perfectenemy.forumgratuit.ro

Sus In jos

Top 5 filme Empty Re: Top 5 filme

Mesaj Scris de Soleil. Vin 06 Noi 2009, 22:29

1. Koizora: Sky of love
Este un film superb, drama romantica. Este vorba de doi adolescenti care se indragostesc, ei traind o frumoasa poveste plina de love, dar viata nu e roz niciodata intamplarile negative fiind la tot pasul. Recunosc am plans de mi s`au umflat ochii la acest film, merita vazut.
2. Puteri Malefice
Un SF, in care un grup de adolescenti izolatzi, gasesc in padure o sursa de putere ciudata, acestia planuind o razbunare impotriva tuturor celor kre le`au facut probleme. E chiar foarte interesant, mai ales ca la un moemnt dat actiunea se complica la maxim.
3. Twilight
Unii vor spune ca sunt nebuna, obsedata etc., dar cum sa lipseasca Twilight`ul din lista filmelor mele preferate? Este superb mai ales ca eu sunt fana a vampirilor ❤
4. Romeo&Juliet
O alta drama impresionatanta facut`a dupa Romeo shi Julieta de Shakesper, si la asta recunosc am plans iarasi vreo 2 ore dupa ce s`a terminat. Mai ales knd io`am vazut cum mor....ce trist...dar tot superb ramane.
5. Blood and Chocolate
Este un SF care are shi romance, ce mai are de toate. Este vorba despre o rasa de oameni lupi, iar o fata lup se indragosteste de un om normal shi lupta sa poata ramane cu el. Filmul este excelent...shi e filmat in Romania :D
Soleil.
Soleil.
Moderator

Mesaje : 331

Sus In jos

Top 5 filme Empty Re: Top 5 filme

Mesaj Scris de Moony Lun 30 Noi 2009, 23:20

1)Triologia Stapanul Inelelor-foarte bine realizate,monstrii chiar pareau destul de reali.Actiunea bine pusa,distributia foarte bine aleasa,no comment
2)Trilologia Piratii din Caraibe-filme in care monstrii marilor,luptele dintre pirati,actiunea,romantismul si amuzamentul se impletesc si din ele rezulta un succes
3)Calaretul fara cap-in are in rol principal pe Johnny Depp (actorul meu preferat) care este un detectiv ce este trimis sa ancheteze niste morti stranii.Este un thriller bun,pe care il recomand.
4)Sweeney Todd-Barbierul diabolic de pe Strada Fleet-J. Depp este de data asta un barbier din Londra care vrea sa se razbune pe judecatorul Turpin (Alan Rickman-a.k.a. proful Plesneala din Harry Potter) fiindca l-a despartit 18 ani de sotia si de fata lui.P.S.:E un musical
5)Tenacious D-The pick of destiny-un musical cu Jack Black (J.B.s in film) ce incearca sa faca o trupa rock alaturi de Kyle Gass (K.G. in film)
Moony
Moony

Mesaje : 1110

http://lunaanime.3xforum.ro

Sus In jos

Top 5 filme Empty Re: Top 5 filme

Mesaj Scris de Alucard Lun 14 Dec 2009, 10:01

Pai filmele preferate ar fi:

Dead and Gone
Un film care cuprinde speranta,drama,iubire,pasiune,actiune,distrugere,moarte.

Terminator 1,2,3
Aceste serii de filme sunt printe preferatele mele cuprinzand actorul meu preferat.

Batman
Un film pe care toti il cunoasteti.

LoGout Boomer
Este un film in care explozia domina iar moarte se apropie sa castige.

Karate Kid 4
Cum nu se poate mai bine,trebuia sa fie si un film de Karate pe aici.
Alucard
Alucard

Mesaje : 505

http://worldanime.forumz.ro

Sus In jos

Top 5 filme Empty Re: Top 5 filme

Mesaj Scris de Maya Joi 08 Iul 2010, 14:44

SAW - Horror, e cu o papusa malefica

Americam Pie (Placinta americana) Comeie un film foarte bun l-as revedea cu mare placere

Chucky (nu cred ca am scris bine) Toti stiti filmul

Piratii din Caraibe.....Stiti voi

The Grunge Horror......muuult de povestit

Maya
Maya

Mesaje : 53

Sus In jos

Top 5 filme Empty Re: Top 5 filme

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum