Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cand demonul prinde aripi

+8
SasuSaku_night_rose
Insane Tenshi
Angel
neko-chan
Jellyka
Kidu
candy.bar
Irukandji
12 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Cand demonul prinde aripi - Pagina 2 Empty Re: Cand demonul prinde aripi

Mesaj Scris de Insane Tenshi Joi 03 Iun 2010, 18:27

Prima la comm XD
Deci sysu tu ai zis ca vrei critici.Ey bine asta voi face eu. :-"
Capitolul in sine mia placut. Descrierea, pai aici la tine este cam plecata la colindat. Cand demonul prinde aripi - Pagina 2 294621 , nu prea descrii imprejurimile si nici nu teai prea axat pe sentimente in acest capitol.
In capitolul anterior a fost ceva mai multa actiune si mai multa descriere. In acesta este chiar slaba. Tu ai spus ca accepti critici. Eu asta fac. Cand demonul prinde aripi - Pagina 2 602519
Pai o mica greseala dintre toata ma deranjat
Dute se scrie ''DU-TE"'. ^_^. Asa dialogul este multicel, dar bun ca nu e sec. Naratiunea se impleteste la inceput cu descrierea si actiunea.
Pai la final este cam fugarita de gaste actiunea Cand demonul prinde aripi - Pagina 2 158254 . Mai punei frane. Estetica. Este foarte buna, desi nu am mai prea gasit greseli, dar semnele de punctuatie sunt puse unde trebuie si ai lasat spatiu unde trebuia. Deci felicitari de estetica.
Astept nextul si sa ai inspiratie si idei la el. Cand demonul prinde aripi - Pagina 2 113996 Cand demonul prinde aripi - Pagina 2 7809
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Cand demonul prinde aripi - Pagina 2 Empty Re: Cand demonul prinde aripi

Mesaj Scris de Jellyka Joi 03 Iun 2010, 18:55

Aaaa,aci e tot ce-ai gresit,unde nu-s citate e si parerea mea :]

Soyeopdo a scris:altrnativa
Alternativa...Mancasi litere...
Soyeopdo a scris:masej
Se spune "masez" Cand demonul prinde aripi - Pagina 2 602519
Soyeopdo a scris:facundu-ne
Facandu-ne :]
Soyeopdo a scris:Afara era nimeni altul decat Josh, un tip brunet cu ochi albastri si pielea foarte deschisa la culoare, intamplator si iubitul colegei noastre din aceasta saptamana si culmea si de saptamana trecuta. Inca nu s-a saturat de el ceea ce e o minune.
Ar trebui sa numar si-urile din propozitie sau sa o despart,ca tot ramasesem la fraze la romana? :]]
Soyeopdo a scris:Nu e evident.
Probabil ca pusesi intentionat punct acolo da' eu zic ca era bun un semna al intrebarii XD
Soyeopdo a scris:supraveghetaor.
Era cat pe-aci sa ratez cuvantul.Era "supraveghetor".
Soyeopdo a scris:car mai scapa “accidental”
Si tu ai scapat accidental o litera.Era "care" Cand demonul prinde aripi - Pagina 2 602519)

Asa,imi place capitolul asta,a fost tare interesant da' l-ai lasat asa mult in paragina incat am si uitat cine e Ami plus ca n-am chef sa recitesc celelalte capitole...Din nou Cand demonul prinde aripi - Pagina 2 362913.Anyway,pare interesanta povestea si te pricepi,cred,mai mult ca mine la scrisul povestilor.Astept nextu' si sper sa fie cat mai interesant^^
Jellyka
Jellyka
Moderator Global

Mesaje : 688

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Cand demonul prinde aripi - Pagina 2 Empty Re: Cand demonul prinde aripi

Mesaj Scris de Irukandji Sam 28 Aug 2010, 18:59

Capitolul 7 ... in sfarsit Laughing

- Bey, totul s-a intamplat prea rapid, nu credeti? Adineaori vorbeam, iar acum cineva vine sa ma omoare.
Akasha, in general foarte calma si ironica se pare ca nu reactioneaza prea bine in fata pericolului. Tot ghemuletul de blana, mai devreme infoiat, sta acum bine ascuns la mine in buzunar. Halal ajutor. Totusi ce e cu vocea aia. Off, incepe sa fie foarte cald aici.
Incet, incet, prin micul portal din fata mea isi fac aparitia doua coarne ca de bivol, un cap si un trunchi musculos de bovina bipeda, terminata toata cu doua picioare cu copite. Mainile, cu doar trei degete rigide tin in mana un sceptru colturos, cu o piatra stralucitoare in vars. Ochii rosii parca lumineaza in intunericul profund ce s-a asezat peste holul in mod ciudat, foarte pustiu. Balele ii curg din botul de bivol uman, iar pe buze i se poate citi un singur cuvant "Demon" . La vederea mortii asezate in fata mea mi s-a facut pielea gainii. Chiar imi e frica, pentru prima data in viata simt nesiguranta. Incerc sa fac un pas inapoi, insa piciorul imi nimereste exact pe cercul de foc si simt cum o durere puternica imi patrunde in glezna. Agitat imi bag mana in buzunar si o scot pe Akasha.
- Ce pot sa fac acum?
- Lupta-te!
- Dar nu am facut arte martiale.
- Insa ai omorat mai multi oameni, fara sa ii atingi. Fa ceva si baga-ma la loc in buzunar. Nu vreau sa iau parte la asta.
Vazand ca prostioara mica nu ma ajuta la nimic ii ascult rugamintea si o bag inapoi in buzunar. Poate ca daca mi-as fi spus in fiecare seara rugaciunea, asa cum ne-a invatat maicuta de la ora de religie nu ajungeam sa ma bat cu un Drac. Incep sa ma pierd cu firea cand vad ca matahala baga mana in portal si scoate dupa ea, alta fiinta, una normala. Prea normala. In monstruozitatile sale de brate o tine acum pe Sarah, inconstienta, cu bratul drept sfasiat.
- Preda-te, sau fata vine cu mine, in Iad.
Crede ca ma va afecta cu ceva faptul ca micuta si draguta Sarah e in pericol? Cu ce ma doare pe mine? Totusi, chiar ma face sa ezit. Nu inteleg, ce e acest sentiment care imi apasa inima? Ce trebuie sa fac, cum sa reactionez? Oricum, as putea incerca sa o salvez, dar doar nu imi voi da viata mea, pentru a o salva pe a ei.
- De ce eziti?
Acum s-a trezit si Akasha sa vorbeasca. Nu stiu ce sa fac, totusi asta este o noutate. Cat as vrea sa o iau la fuga de aici, insa parca sunt tinuta pe loc. Inima imi e grea. La naiba, vreau sa fie cineva sa ma ajute.
- Ce vrei sa fac ca sa ii dai drumul?
- Pur si simplu trebuie sa treci prin acest portal.
- Mai intai elibereaz-o.
Se uita la mine cu o privire tembela apoi incepe sa rada haotic. Da, pana si eu mi-am dat seama ca ce am spus a fost total prostesc, insa speram ca aceasta chestie e atat de proasta pe cat e de urata. Ce as vrea sa am o ciocolata la mine, imi e atat de pofta e ceva dulce. Ouch, iar mi-am pierdut sirul gandurilor. Trebuie sa ma gandesc la ceva.
- Papusica, nu am toata ziua.
Cred ca o sa plec. Da, pur si simplu o sa plec. Unde e o usa?
Foarte fericita ca am luat o decizie ma intorc cu spatele la mascarici si dau sa ies prin cercul de foc cand simt o mana slinoasa care ma atinge pe umar. Nici nuu apuc sa ma intorc ca o umbra se izbeste in el cu multa forta, acesta cazand la pamant, cu faptasul peste. Cum a ajuns el aici?
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cand demonul prinde aripi - Pagina 2 Empty Re: Cand demonul prinde aripi

Mesaj Scris de Insane Tenshi Sam 28 Aug 2010, 19:06

Un nou capitol, cam scurt dar merge ^_^.
Ma cam infricosat descrierea cand a aparut dracusorul >_> si a dat in horror , oricum scris in scurt timp dar e bun.
Nu ma leg de celelalte ca nam de ce . Nu mia placut ce a patit saraca Sarah. Sad
In rest mia placut chiar si scurt. Astept si nextul si sper sa fie mai lung. Kiss
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Cand demonul prinde aripi - Pagina 2 Empty Re: Cand demonul prinde aripi

Mesaj Scris de Kido X Joi 09 Sept 2010, 20:13

Oki,am ajuns aiaic
L-am luat de la inceput ca sa fiu sigura ca mi-l reamintesc Cand demonul prinde aripi - Pagina 2 747390
Este un fic original(ce descoperire pt. mine) imi place incepusem sa ma satur de clasicile povesti de dragoste sasusaku :d:
Imi p0lace atitudinea lui Pearl Laughing ne asemana in majoritatea lucrurile si mie imi mai sare gandul la aaltceva cand ar trebui sa fiu serioasa Cand demonul prinde aripi - Pagina 2 69473 nu ma omor cu seriozitatea
Si imi mai place si faptul ca are parti comice...so continuarea

Astept nextul...pronto Cand demonul prinde aripi - Pagina 2 793566
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Cand demonul prinde aripi - Pagina 2 Empty Re: Cand demonul prinde aripi

Mesaj Scris de Jellyka Vin 10 Sept 2010, 19:41

Ok,asta e tot ce am gasit in capitolu' asta.Restu' gasesti la sfarsit Laughing
Black a scris:Mainile, cu doar trei degete rigide tin in mana un sceptru colturos,cu o piatra stralucitoare in vars
Mainile,mana...Repetitie :].Damn,era "varf" Laughing
Black a scris:un singur cuvant "Demon" .
Eu cred ca inainte de "Demon" veneau doua puncte^^"
Black a scris:Agitat
Parca era fata XD
Black a scris:Nici nuu apuc sa ma intorc
Nuuuuuu Laughing

Deci,hhmm,capitolu' asta a fost unul interesant,actiunea nu a fost fugarita deloc fiindca fata nu facu decat cateva miscari.Astept sa vad cine se izbi in monstru desi cred ca deja stiu cine e Cand demonul prinde aripi - Pagina 2 602519).Felicitari pentru capitol,astept nextu' si gambate^^
Jellyka
Jellyka
Moderator Global

Mesaje : 688

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Cand demonul prinde aripi - Pagina 2 Empty Re: Cand demonul prinde aripi

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum