Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Descrie cel mai bun prieten...

+11
Abigail.
Bobocel.
SilverKat
.Prăjiturică
Daelithal.
Kidu
Hanako-chan
Anemone
Mary
Soleil.
Kido X
15 participanți

In jos

Descrie cel mai bun prieten... Empty Descrie cel mai bun prieten...

Mesaj Scris de Kido X Dum 15 Noi 2009, 23:41

Pai cea mai buna prietena a mea:
nume:Andreea
varsta:13...a implinit in iunie
inaltime:putin mai inalta decat mine aproape 1.60
Ea este la dansuri moderne!
Din pacate nu-i lac animele Descrie cel mai bun prieten... 970974 ...si nici chistiile japoneze sau J-Rocku dar amandoua avem aceleasi gusturi la baieti Descrie cel mai bun prieten... 362913
Ne place sk8....cam aceleasi ocupatii!
Ea este putin mai feminina decat mine!
Parul pana la umeri ca mine saten deschis spre blond,ochii caprui

PRETUITIVA PRIETENI SI NU II RANITI PT CA EI SUNT MEREU ALATURI DE TN LA GREu!


Ultima editare efectuata de catre Sk8eR-G!rl in Joi 05 Aug 2010, 21:41, editata de 2 ori
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Descrie cel mai bun prieten... Empty Re: Descrie cel mai bun prieten...

Mesaj Scris de Soleil. Lun 16 Noi 2009, 22:58

Cea mai buna prietena a mea...sa vedem
Nume: Silvana
Varsta: 13 ani ( k mn :P )
Are parul brunet lung, k mine de altfel, iar ochii sunt caprui, ca ai mei (avem aceleasi nuante Descrie cel mai bun prieten... Icon_geek ). Este o fata super de treaba, mai misterioasa shi putin cam emotiva uneori. Adora padure shi lupii. E o fire vesela, mai nebunatica ( hehe....ea crazy, eu crazy...sa nu ne prinzi p amandoua intr`o zi prasta k te`a batut soarta). Fan anime k shi mien, suntem foarte apropiate. Stie sa pastreze un secret shi e de incredere. Ne aparam una pe alta shi ne consolam reciproc( ea e mai buna decat mine la capitolul asta...knd vine vorba de consolari mai bine, pur shi simplu tac). Suntem aproape nedespartite, cu greu mergem la scoala una fara alta. Tin foarte mult la ea, imi e prima prietena adevarata Descrie cel mai bun prieten... Herz .
Deci aceasta este descrierea celei mai bune prietene a mea.
Shi bine a spus ralu`chan , pretuiti`va prietenii, ca va ajuta la bine shi la greu. Eu spun din proprie experientza nu abureli...love my best friend happy
Soleil.
Soleil.
Moderator

Mesaje : 331

Sus In jos

Descrie cel mai bun prieten... Empty Re: Descrie cel mai bun prieten...

Mesaj Scris de Mary Lun 30 Noi 2009, 22:57

eu inca nu mi-am gasit cel/cea mai bun/a prieten/a.
Dar o voi caracteriza sufleteste asa cum cred ca ar trebui sa fie:
vesel/a,dar in acelasi timp calm/a,adica sa nu rada non-stop degeaba.Sa ne dezvaluim secretele cu incredere stiind ca niciunul/niciuna din noi nu va spune altciuva.Chiar daca avem si alti prieteni buni si alte ocupatii,cand unul din noi spune "trebuie sa vorbim",sa ne facem timp sa ascultam. Sa stie cate putin din subiectele cele mai cunoscute ca sa pot discuta serios cu ea.Nu conteaza ce fel de muzica sau ce culori prefera,fiecare e in felul sau.
Hmmm,in mare cam asta ar fi.
Sunt constienta ca probabil nu voi gasi pe cineva asa,dar nu imi fac griji.Invat sa imi tin pliscul in fata amicilor obisnuiti ca sa nu fiu surprinsa cand ma lasa pt altcineva mai "tare".
avatar
Mary

Mesaje : 19

Sus In jos

Descrie cel mai bun prieten... Empty Re: Descrie cel mai bun prieten...

Mesaj Scris de Anemone Mar 01 Dec 2009, 14:34

Hmm... cea mai buna prietena xD

nume: nu cred ca va trebuie ^^'
prenume: Geanina... apai asta la voi e numele :]]
varsta: 13 ani

Este blonda, ceea ce ma face pe mine sa innebunesc, deoarece eu sunt bruneta si vreau sa fiu blonda, si cum este o fire nebunatica, ma sacaie cu acest lucru mai tot timpul. Este energica, si are ochii albastri, bine... inaltimea nu io stiu > _ < Toceste la istorie mai de fiecare data, ceea ce ma sacaie, deoarece nu stiu cum poate memora toate acele date ciudate si complicate ce au o intindere de 2-3 pagini de caiet Descrie cel mai bun prieten... 194229 Este de incredere, desi uneori uituca, ceea ce o baga in buclucuri muuulte, odata cu ea si pe mine, de exemplu la unele materii de la scoala, in care trebuie sa facem ceva, daca las proiectul sau tema la ea, trebuie sa'i scriu pe oglinda sa vada dimineata si sa nu uite lucrul > _ < Mda... faza cu oglinda, tine de... ehh... la scoala trebuie sa aiba o oglinda mica in geanta sau prin imprejurime, o ia razna xD
Bine... in rest ce s amai spun?! xD cu toate micile ei defecte, este foarte amuzanta, si cum mie colega de banca din nou... mici probleme in clasa :]]
Dar in general este grozava, faptul ca ascultam unele dintre aceleasi genuri de muzica, vizionam filme si amisiuni la fel... ne'a apropiat... dar exista un defect mare la ea... Nu'i plac animeurile Descrie cel mai bun prieten... 158254 dar asta nu ne'a despartit ... cel putin, nu inca Descrie cel mai bun prieten... 44322
Anemone
Anemone

Mesaje : 49

Sus In jos

Descrie cel mai bun prieten... Empty Re: Descrie cel mai bun prieten...

Mesaj Scris de Hanako-chan Mar 01 Dec 2009, 21:04

Cea mai buna prietena Descrie cel mai bun prieten... 317338

Pai...:
Nume : Emilia
Varsta : 12

Este o fata cu parul saten si ochii verzi [ca mine XD] . Cateodata este cam impulsiva , dar ne intelegem XD . Cu greu suportam fara sa vorbim sau sa ne vedem . Suntem amandoua incapatanate si cand ne certam iasa scantei XD . Desi ne certam rau [cand o facem] ne impacam repede si dupa nu ne mai desparti . Cand iesim amandoua in oras nu ne ajunge un trotuar . Numai gura noastra se aude . Radem ca proastele si lumea se uita la noi ca la masini straine O_O . Este de treaba , amuzanta si mereu ne ajutam una pe alta XD . Ce sa mai...e ca o sora pentru mine :X
Hanako-chan
Hanako-chan

Mesaje : 63

Sus In jos

Descrie cel mai bun prieten... Empty Re: Descrie cel mai bun prieten...

Mesaj Scris de Kidu Mar 09 Feb 2010, 22:02

Nume:Andreea
Varsta:13

Este o fata satena cu parul lung drept peste umeri,inaltimea nu o mai stiu.Este cam impulsiva ne certam foarte rar dar in jumatate de ora ne impacam Descrie cel mai bun prieten... 793566 .O ajut mereu la nevoie mai ales la capitolul love Descrie cel mai bun prieten... 113996 ,ei bine cand eram mai mici nu vorbeam dar acum suntem de nederspatit am petrecut revelionul anul ista cu ea si a fost destul de tare,e foarte amuzanta si ne place cam aceleasi lucruri inafara ca ea nu asculta rock si nu ii plac animeurile dar astea nu ne impiedica sa fim prietene.La scoala nu prea vorbim ca este mai mare ca mine si nu ne aflam la aceelasi etaj.Avem personalitati mai diferite ea este nebuna rau eu mai calma dar cateodata sunt si eu nebuna daca iesim la plimbare numai gura noastra se aude.
Kidu
Kidu

Mesaje : 311

Sus In jos

Descrie cel mai bun prieten... Empty Re: Descrie cel mai bun prieten...

Mesaj Scris de Daelithal. Joi 11 Mar 2010, 21:36

Nume: Chou [mă omoară dacă îi scriu numele real .__. aici e TeeChan =] ].
Vârstă: 16 ani.

Ne, e brunetă, dacă trebuie să o descriu şi fizic, ochi căprui, şi e kawaii <3. În fine, cu ea acum am devenit mai că nedespărţită, în ciuda distanţei uriiiia~şee dintre noi două, fiind în colţuri aproape opuse de ţară. But eh, o prietenie adevărată nu ţine cont de distanţă xD. La fire semănăm destul de mult, dar se văd unele diferenţe, eu fiind mai introvertită decât ea, sau cel puţin aşa pare, deoarece amândouă am zis că suntem singurele care ştim cam totul una despre alta, altcineva neştiind atâtea. Ne-am spus secrete, stări sufleteşti, idei, am râs, plâns, certat [asta mai rar, dar ieri am experimentat, şi am simţit că o luăm razna după o zi doar...], am luat-o pe cărări împreună, ne-am sprijinit etc. Avem cam aceleaşi preferinţe, în materie de muzică, şi la culori într-un fel Descrie cel mai bun prieten... 317338. Ah, să nu mai zis că pe mess ne confundă lumea la greu =] pentru că scriem destul de asemănător, şi dacă nu începeam eu să scriu cu diacritice, eram confundate şi mai rău :]]. Aşa, pe viu încă nu ne-am văzut, doar la vară se va îndeplini dorinţa asta, pe care o avem încă de vara trecută. :]] Nu suntem prietene numai de un an, dar ne-am apropiat atât de mult încât avem o legătură atât de strânsă ca a unor surori adevărate, şi simţim amândouă că nu e o prietenie superficială, ce va dura pe vecie. <33
Deci, sunt norocoasă că am dat peste ea, şi probabil şi ea e pentru că a dat de mine. ;]]
Daelithal.
Daelithal.
Moderator Global

Mesaje : 639

Sus In jos

Descrie cel mai bun prieten... Empty Re: Descrie cel mai bun prieten...

Mesaj Scris de .Prăjiturică Vin 12 Mar 2010, 15:53

Cea mai buna prietena a mea este my sister,angel of death
Nume:Ina
Varsta:14 ani

Este bruneta cu parul destul de lung dar nu pana la genunchi.....Ochii ii are negri ca ai mei.Este slabuta,inalta si fooarte kawai.......Ne intelegem de minune chiar daca sunt momente cand ne certam....na' ca surorile.....Este mai dura de fel dar daca ajungi sa o cunosti este foarte prietenoasa si dulce cu tine...Ea e cea dura iar eu cea sensibilia........Ea mai injura si se mai ia de unii daca aia ma jignesc etc...
O iubesc asa cum este si va ramane mereu prietena mea care ma va ajuta la greu !! Descrie cel mai bun prieten... 177435 Descrie cel mai bun prieten... 177435
.Prăjiturică
.Prăjiturică

Mesaje : 60

http://www.animesatellite.forumz.ro

Sus In jos

Descrie cel mai bun prieten... Empty Re: Descrie cel mai bun prieten...

Mesaj Scris de SilverKat Sam 27 Mar 2010, 11:16

Well...sa vedem
Prenume: Mihaela
Varsta: 14
Par saten si foarte lungggg, destul de inalta, cam 1.70 O.o', cam nebuna, sufera de lene acuta ca si mine, este de treaba, foarte de treaba, ma suporta pe mine si toate prostiile mele, nu multa lume poate sa fac asa ceva, este amuzanta, daca este nervoasa cred ca m-ar lua la bataie si pe mine O.o', ii place cam aceeasi muzica ca si mine si...ne place Naruto :X si multe chestii
SilverKat
SilverKat

Mesaje : 62

Sus In jos

Descrie cel mai bun prieten... Empty Re: Descrie cel mai bun prieten...

Mesaj Scris de Bobocel. Sam 10 Apr 2010, 21:46

Cel mai bun prieten trebuie sa fie neconditionat alaturi de tine. De exemplu eu am o prietena Andreea, suntem BFF de 4 ani. La inceput nu ne puteam suporta una pe cealalta. Dar am inceput sa ne cunoastem mai bine.
Si suntem prietene pentru ca nu ne pasa de felul cum aratam, conteaza ce e inauntru, pentru ca suntem una langa alta cand avem nevoie, pentru ca eu sunt eu si ea este ea si totusi suntem una si aceasi, pentru ca avem gusturi comnue, pentru ca ma intelege, pentru ca stie cum sa ma ia, pentru ca nu ne-am certat niciodata decand suntem prietene, pentru ca o ador, pentru ca oricine a incercat si va incerca sa ne dustruga prietenia nu a reusit si nu va reusi pentru ca am pus un zid intre ei si noi, pentru ca luptam pentru prietenia noastra, pentru ca dormim una la alta si stam pana tarziu, pentru ca avem incredere reciproca. Si pentru ca este "sora" mea.
Bobocel.
Bobocel.

Mesaje : 493

Sus In jos

Descrie cel mai bun prieten... Empty Re: Descrie cel mai bun prieten...

Mesaj Scris de Abigail. Lun 28 Iun 2010, 13:54

Păi, my bff e Denisa. Are paişpe' ani, părul lung, până la jumătatea spatelui, e şatenă, are ochi căprui, sinceri. E mai scundă decât mine. o_o. Are cam un metru şaişpatru... Mergem împreună la handbal, dormim una la alta, ieşim afară mereu, vorbim pe mess, deşi abia ne-am despărţit. :]]. Părinţii se cunosc între ei şi ne zic că suntem obsedate una de alta. :]]. Locuieşte două etaje sub mine. *God Damnit!*. :]]. Şi ne înţelegem foarte bine de vreo tre, patru ani.
Abigail.
Abigail.

Mesaje : 63

Sus In jos

Descrie cel mai bun prieten... Empty Re: Descrie cel mai bun prieten...

Mesaj Scris de Insane Tenshi Mar 06 Iul 2010, 17:29

Pai pe moment nu stiu daca mie cea mai buna prietena. Descrie cel mai bun prieten... 317338
Dar mia fost aproape in momente grele si nam de ce sa mint. Plus ca e o buna sfatuitoare.
Nume : Denisa {Deny-Deny} porecla --_--" mda o cheama ca pe mine
Varsta : 17 ani
Greutate : Pai, nu stiu exact, dar e plinuta ^//u//^
Culoarea ochilor: verde-albastrui. Descrie cel mai bun prieten... 177435
Culoare par : saten deschis
Ca infatisare neah nu comentez este simpatica, dar conteaza ca este de treaba. Este o adevarata pastratoare de secrete si ma sprijina aproape mereu cand simt nevoia. Are o bunatate si o rabdare destul de larga. Rade si fie ce, dar asta poate fii enervant uneori :-" Dar trec cu vederea peste asta si nu suporta minciuna si caterincile.
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Descrie cel mai bun prieten... Empty Re: Descrie cel mai bun prieten...

Mesaj Scris de Maya Mier 07 Iul 2010, 20:05

Prenume : Ilinca
Varsta: 13 ani
Ochii : Caprui
De ce? Poi pt ca avem idei comune gusturi asemanatoare NU ascultam manele si NU ne uitam la telenovele......suntem amandoua malefice Evil eu sunt persoana cu care ea se sfatuieste mereu imi spune tot.....si eu fac la fel.In clasele 1-4 nu ne suportam adica eu cel putin nu. Pt ea eu eram un mare nimeni. Descrie cel mai bun prieten... 714610 .Mine imi spune ca is o "ZuZa" si eu ii spun "Dodolina" cam atat
Maya
Maya

Mesaje : 53

Sus In jos

Descrie cel mai bun prieten... Empty Re: Descrie cel mai bun prieten...

Mesaj Scris de Soru 2009 Dum 11 Iul 2010, 11:32

Nume : Razvan
Varsta: 15
Greutate: Pff e cam plin O.o
Descriere: E brunet cu ochii caprui. Are fata rotunda si e dolofan ca o minge. Tipului ii place sa bea vin cand e duminica.
De multe ori il opresc ca il cearta taica-sau si el face figuri.
In general e un tip de treaba dispus la orice. Joc cu el fotbal des si ne uitam la anime impreuna cand ai mei sunt plecati+ sora.
Soru 2009
Soru 2009

Mesaje : 74

Sus In jos

Descrie cel mai bun prieten... Empty Re: Descrie cel mai bun prieten...

Mesaj Scris de $onny Lun 02 Aug 2010, 22:54

Nume:Daiana
Varsta:12 face 13 in 10 august.
Inaltime:1.64
Greutate:44kg
Culoarea parului:satena cu suvite colorate
Descriere:ochii verzi....nui plac animeurile Descrie cel mai bun prieten... 970974 ,este emo....nu asculta manele,culoarea preferata este negru,am fost la scoala impreuna in clasele I-IV.
$onny
$onny

Mesaje : 495

Sus In jos

Descrie cel mai bun prieten... Empty Re: Descrie cel mai bun prieten...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum