Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Descrie animalul tau de casa

+11
FeliX
Maid でりあ
Setsuna-sama
Jellyka
Insane Tenshi
Ella
StrippedxLust
Raluky
Alucard
Soleil.
Kido X
15 participanți

In jos

Descrie animalul tau de casa Empty Descrie animalul tau de casa

Mesaj Scris de Kido X Dum 13 Dec 2009, 22:36

daca aveti un animalut de casa si doriti sa le descrieti prietenilor de pe forum cum arata aici este locul potrivit!
si daca nu aveti un animal de casa descrieti cum ati dori sa arate! incep eu:
Numele:toto(caine)
Rasa:pekinez
Varsta: 4 ani
ochi:un maro inchis
iarna se ingrasa mai mult pentru ca nu aleaga toata ziua si arata ca un minileu! are blana maro cu dungulite negre!
iubeste sa se joace si adora copii! cateodata poate fi chiar foarte invidios si daca tip la el nu se mai apropie de mine toata ziua;ma ignora!
cam atat! randul vostru


Ultima editare efectuata de catre Raluka-San in Mier 10 Mar 2010, 20:21, editata de 1 ori
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Descrie animalul tau de casa Empty Re: Descrie animalul tau de casa

Mesaj Scris de Soleil. Dum 13 Dec 2009, 23:26

Dragutza idee...deci sa vedem ce spun si eu...am trei animale un caine si duoa pisici
Lolita, catelusa mea, are doisprezece ani, blana maro inchis si este un metis intre soricar si caine lup. Este ascultatoare si jucausa. Adopta cam orice animal al meu ( mai nou este mama adoptiva a pisicii mele si bunica puiului ei). Nu suporta mirosul de alcool si trebuie sa spun ca face urat daca vreo persoana beata turta trece pe langa ea.
Luna, pisica mea scumpa si iubita, este gri cu pete albe. Mama ei este albastru de Rusia, iar tatal tot ceva legat de acesta rasa. Este o alintata si jumatate, ador sa prinda pasari si e fiica adoptiva a catelusei.
M.J. pisoiausul, puiul Lunei ( s-a ales cu numele M.J., datorita faptului ca s-a nascut in apropierea mortii lui Michael Jackson si eu eram de-a dreptul disperata ca a murit M.J. , asa ca mi-am botezat pisoiul dupa el...iar acum raspunde la acest apelativ si nu pot sa il mai schimb...deci am un pisic king of pop varianta pisiceasca sau asa ceva) EI bine, el are vreo 5 luni, este un simpatic, desi nu este prea atasat de oameni.
Cam astea ar fi animalele mele, pe care le iubesc mult mult mult de tot.
Zbye Descrie animalul tau de casa 724853
Soleil.
Soleil.
Moderator

Mesaje : 331

Sus In jos

Descrie animalul tau de casa Empty Re: Descrie animalul tau de casa

Mesaj Scris de Kido X Lun 14 Dec 2009, 00:16

aaa si era sa uit de pisicul meu Tomi cum am putut sa uit de puricosul meu da blana care miauna!!! Descrie animalul tau de casa 44322
nume:tomi(diminutiv de la tomas)
varsta:2 ani
cateodata iarna este foarte gras deoarece sta toata ziua si leneveste! este foarte jucaus si adora sa stea la mine in brate si sa-l mangai intre urechi!cel m ai mult ii place sa se joace cu un ghem de lana cer i la dat bunica!
are blana gri inchis cu puncte negre pe spate si in picioare parca ar avea cizmulite
acesta este Tomi! Descrie animalul tau de casa 724853
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Descrie animalul tau de casa Empty Re: Descrie animalul tau de casa

Mesaj Scris de Alucard Lun 14 Dec 2009, 10:59

Nume:Gherutza
Varsta:6 ani
Gen:Feminin.
Caine.
Rasa:Dalmatian

Este foarte jucaus chiar daca uneori sare pe mine si ma pune la pamand.Ii place sa isi faca multi prieteni,sa se joace si sa devina cel mai iubit.
Alucard
Alucard

Mesaje : 505

http://worldanime.forumz.ro

Sus In jos

Descrie animalul tau de casa Empty Re: Descrie animalul tau de casa

Mesaj Scris de Raluky Mier 16 Dec 2009, 20:38

Nume: Sarah
Varsta: 1 ani (de 1 an o am)
Perus verde oliv
Gen: Feminin
Calitate: fluieratul...(numai buna cand ai nevoie de un taxi)

[Vaduva de aproape 2 luni Descrie animalul tau de casa 970974
Perechea sa...Coco,perus verde inchis,mascul,il aveam de 3 ani happy]

Este putin salbatica...ramasa singura...tipa toata ziua...si mananca mult...dar se bucura cand sunt aproape de ea si ii vorbesc...O iubesc si atat. happy
Raluky
Raluky

Mesaje : 81

Sus In jos

Descrie animalul tau de casa Empty Re: Descrie animalul tau de casa

Mesaj Scris de StrippedxLust Vin 15 Ian 2010, 10:49

Pai eu am o pisika si un caine
Cainele este primul
Nume:Yuki
Varsta:1 an si 7 luni
Rasa:Shi-tzu
Gen:Masculin
Pai iii place sa se joace si ma asteapta mereu cand vin de la scoala
Pisicuta
Nume:Tama
Varsta:2 ani
Pai ii cam lenesa uneori si iii place sa doarma cu mine in pat si lu caine ii place sa doarma in pat
StrippedxLust
StrippedxLust
Graphic Designer

Mesaje : 479

Sus In jos

Descrie animalul tau de casa Empty Re: Descrie animalul tau de casa

Mesaj Scris de Ella Sam 06 Feb 2010, 14:20

pai sa vedem
Nume: Pako
Varsta: 2 ani
Perus verde
Gen: Masculin

Pai vorbeste toata ziulica si ii place sa i se acorde atentie cand face serenade
Ella
Ella

Mesaje : 13

Sus In jos

Descrie animalul tau de casa Empty Re: Descrie animalul tau de casa

Mesaj Scris de Insane Tenshi Sam 06 Feb 2010, 14:54

Nume : Anya
Varsta : 2 anisori
Animal: Caine
Gen : feminin
Culoare : portocalie
Catelusa mea este foarte asemanatoare cu vulpea.Urechi drepte si ascultaroare.Mereu cand vin acasa,intuieste si tabara pe mine sa o mangai.Schintsaie si da din coada nebuneste ,parca urandu-mi bun venit ,sau mia fost de tine stapana! :X Laughing
Cand no bag in seama ori latra ori ma priveste cu o moaca de catelus prostut si inocent ( pe care desigur am adoptato si eu so folosesc cu mama sa ma milogesc si da roade Descrie animalul tau de casa 267547 )
Cand vr sa mergem afara latra si ma asteapta la usa ,sau vine cu lesa in bot..
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Descrie animalul tau de casa Empty Re: Descrie animalul tau de casa

Mesaj Scris de Jellyka Sam 06 Feb 2010, 18:57

Asa ca in Death Note (ca tot avea Sweet_Diva avatar cu Misa Laughing)

Name: Ciufulici(frumos nume,no?^^)
Varsta: 2 ani(de cand sta la mine)
Gen: Masculin :]
Animal: Da,e o pasare.Papagal...Perus...Nu vorbeste,inca :]
Asa...E colorat,da.Verde deschis si,asa,in forma de guler,cu verde inchis.Ciripeste atunci cand nu are mancare(ete ceva ce-a invatat)si este foarte sperios.De parca l-as fi torturat eu vreodata.In fiecare saptamana ii fac curat si ii pun mancare cand vad ca sta si se uita in loc sa manance.Ceva tot a invatat.De ziua mea face 3 ani de cand il tin^^
Jellyka
Jellyka
Moderator Global

Mesaje : 688

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Descrie animalul tau de casa Empty Re: Descrie animalul tau de casa

Mesaj Scris de Setsuna-sama Sam 06 Feb 2010, 20:23

Ei bine....nu am un animal de casa...
dar am sa va spun desprea cea mai dragalasa catelusa pe care am avut-o
Nume: Roxi [cateodata o alintam si roxica]
Ani: 3 ani am avut cand am dat-o [ acum cred ca are 6 ani....Si mi-e foarte dor de ea]
Gen: feminin
Rasa: pekinez
Ii placea sa se joace, sa doarma cu mine in pat, sa alerge toata ziua. De fiecare data cand ma vedea, sarea pe mine. Nu stiu daca acum mai face asa, sau daca nu a murit. Oricum, mi-e dor de Roxi. Mai ales ca a fatat 3 puiuti, numai ca unul a murit in balonu' ala...habar n-am cum se numeste. Ceilalti caletusi i-am numi Nero si Cocolino. Stiu, nume ciudate. Nero, are, sau avea blanita maronie...iar cocolino semana leit cu ursul ala cocolino din reclama, numai ca este catel.
Setsuna-sama
Setsuna-sama

Mesaje : 123

Sus In jos

Descrie animalul tau de casa Empty Re: Descrie animalul tau de casa

Mesaj Scris de Maid でりあ Mar 15 Iun 2010, 21:49

Am si eu 2...

Nume: Bubu si Dodo
Rasa: pekinezi
Gen: masculin,feminin
Ani: mai bine zis luni...au facut abea o luna pe 2 iunie

Mama ar vrea sa'i dea(mai am deja inca 3 Descrie animalul tau de casa 294621 )...

Sunt foarte jucausi,mancaciosi si puturosi Laughing...se musca de codite amandoi



Si o poza,nu mam putut abtine sunt prea scumpi Descrie animalul tau de casa 793566
Maid でりあ
Maid でりあ

Mesaje : 57

http://animeacademy.forummotion.com/

Sus In jos

Descrie animalul tau de casa Empty Re: Descrie animalul tau de casa

Mesaj Scris de FeliX Sam 26 Iun 2010, 12:43

Pai...
Name: Pati [e o pata Laughing ]
Age: face 3 ani <33
Descriere: jucaus, uneori enervant. Are preferinte la mancare. Daca vede ca ma gadila cineva si rad[adica tip] incepe sa sara si sa latre intr-o bucurie. Iese afara singur, deci n'am probleme Descrie animalul tau de casa 267547.
Gen: Masculin.
FeliX
FeliX

Mesaje : 55

Sus In jos

Descrie animalul tau de casa Empty Re: Descrie animalul tau de casa

Mesaj Scris de Abigail. Mier 30 Iun 2010, 22:39

Well, eu cred că aş putea vorbi toată ziua despre micuţa mea comoară. De ce comoară? Pentru că-mi iubesc animăluţul ca pe ochii din cap. E papagal, but nu e peruş. E papagl pitic sau amorez de Madagascar. E un papagal iubăreţ, care se ataşează mai mult de o singură persoană. E foarte iubăreţ şi gălăgios când nu e băgat în seamă. Aşteaptă să fie luat în braţe.
E verde, cu freză portocalie. :]]. Foarte simpatic.
El crede că pe mine mă cheamă Paco, şi nu pe el. De ceea, când nu-l bag în seama, strigă "Aco, aco". Nu spune "p-ul". :]].
Şi sunt tare mândră de el. Şi mă opresc aici, deşi aş putea scrie un post kilometric. :]]
Abigail.
Abigail.

Mesaje : 63

Sus In jos

Descrie animalul tau de casa Empty Re: Descrie animalul tau de casa

Mesaj Scris de Chuu' Joi 01 Iul 2010, 12:34

Nume: Ciuchi
Ani: 6
Gen:masculin
Rasa: perus albastru, trasnit si buclucas. Nu merge la altcineva decat la mine pe cap, pe umar sau pe mana. Cand vorbesc prea mult la telefon sau cand dau drumul foarte tare la muzica, incepe sa tipe. E o masura anti-criza exclenta, vi-l recomand happy
Chuu'
Chuu'

Mesaje : 8

Sus In jos

Descrie animalul tau de casa Empty Re: Descrie animalul tau de casa

Mesaj Scris de $onny Joi 08 Iul 2010, 01:40

e un hamster nu stiu sigur daca e femela sau mascul pt ca nu mam uitat.....
nume:kity(o/il alint kiticut)
ani:4 luni
culoare:alb cu o dunga neagra pe spate
descriere:foarte jucaus nu ma prea lasa noaptea sa dorm,mancacios,si e cel mai dulsic/ca Descrie animalul tau de casa 602519

Edited by Rani. : Nu mai scrie in limbaj de mess.Citeste regulamentu!
$onny
$onny

Mesaje : 495

Sus In jos

Descrie animalul tau de casa Empty Re: Descrie animalul tau de casa

Mesaj Scris de Daelithal. Joi 08 Iul 2010, 11:32

Ya'ya, să-mi prezint şi eu câinele :]
Nume: Lucky.
Vârstă: 4 ani O.O *îl am de pui XD*
Gen: masculin.
Descriere: Hm, să vedem, la început a fost lipit de mine -.-' cu timpul însă s-a acomodat în familia noastră şi a început să fie agreeat de toţi [da, mama vroia câine, tata nu prea =]] ]. În fine, e o fire jucăuşă, extrem de jucăuşă, mă trezeam dimineaţa cu el lângă mine, când era mic dormea cu mine *da, am spus că era lipit de mine :]]* şi trebuia să mă joc cu el. XD Nici după 4 ani nu s-a schimbat, pentru că şi acum posedă o energie mare, dar îl iubim exact aşa <3. De-obicei îmi simte sentimentele, şi reuşeşte să mă facă să zâmbesc atunci când sunt tristă; astfel mi-a dovedit că într-adevăr animalele sunt mai bune decât oamenii :].
So, thiz is my beloved doogie <3
Daelithal.
Daelithal.
Moderator Global

Mesaje : 639

Sus In jos

Descrie animalul tau de casa Empty Re: Descrie animalul tau de casa

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum