Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

descrie scoala ta

+13
wrath
SilverKat
Psyhee
Raluky
StrippedxLust
Hanako-chan
Alucard
Love
Jellyka
Irukandji
Moony
Soleil.
Kido X
17 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

descrie scoala ta Empty descrie scoala ta

Mesaj Scris de Kido X Dum 15 Noi 2009, 22:59

curtea scolii e cam mika ... insa e foarte verde cand esti in curte parca ai fi intr-un parc!
dar avem si un parc unde stau elevii!
scolala are 2 etaje ...nuj cate zeci de clase... 3 laboratoare de info...unu de biologie,unu de chimie,unu de fizica,unu de spniola,unu de germana...pe holul cu cabinetu de biologie e un fel de minimuzeu animale inpaiate sim chiesti!
Cam asta e scola nu am prezentat-o in prea multe randuri pt ca nimanui nu ii place sa citeasac cv plictisitor!
spuneti si voi cv...desptre "minutata" voastra scoala


Ultima editare efectuata de catre Raluka-San in Sam 06 Mar 2010, 14:03, editata de 1 ori
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de Soleil. Dum 15 Noi 2009, 23:10

suuuper idee :D
Akm sa vedem scoala mea:
Are doua etaje, e vopsita groaznic la interior cu un alb cu urme de pix shi creta shi un bej plicticos...a da shi o dunga de culoarea lipsurilor de vaca k sa ma exprim asha
cabinetele sunt urmatoarele chimie shi fizik ( cam distruse ce`i drept), informatica (that place is a damn cave, I mean you can freeze there ), shi cabinetul de biologie, ma rog mai bine zis o sala un sunt inghesuite niste borcane cu chestii puse in formol kre ni le duc noua in clase sa ne scarbim de ele k is toate descompuse shi imputzite shi vai de capul lor.
Curtea scolii, este mik, foarte mik shi are o porcarie de gard de jumate de metru p kre se catzara totzi marii parkouristi, shi ne zgaltaie sau ne trag peste gard pe restul kre vrem sa stam linistitzi shi noi i luam la bataie logic.
Sala de sport, mik de asemenea, cel mai mult urasc knd facem ore acolo k are o porcarie de covor kre shi aluneca shi doare (mocheta de aia kre doare de mori)
cam asta e scoala mea, are shi parzti bune, anume clasele kre sunt chiar dragutze descrie scoala ta Alien
Soleil.
Soleil.
Moderator

Mesaje : 331

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de Moony Sam 21 Noi 2009, 22:56

curtea scolii e destul de mare cu un teren de fotbal,unul de bascket si altul de handbal si mai e si loc unde sa joci volei.
sala de sport e proaspat renovata (dupa muuulti ani de chin in care aproape se darama) si avem si noi in sfarsit vestiare cu bai calumea si doar 2 dusuri...pai cand sa facem noi vreo 15 fete dus in doar 10 minute (avem prima ora sportul marti si miercuri a 2-a...deci orar mai tampit nu exista).Pe undeva prin laterala salii teoretic ar trebui sa fie si o sala de fitness pt aia mici. Scoala are 2 etaje cu un laborator de bio,unul de chimie,unu' de informatica (in care doar 9 calculatoare functioneaza...) si parca mai era ceva...unu' de engleza sau de geografie? In fine.
Clasele sunt destul de mari,no comment.Nu ar strica niste termopane,totusi.Cam atat ca ma doare mana.
Moony
Moony

Mesaje : 1110

http://lunaanime.3xforum.ro

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de Irukandji Dum 22 Noi 2009, 13:52

Nu va mai plangeti voi de scolile voastre ca daca ati vedea-o pe amea ati ajunge la spital, in coma ... La mine o sa faceti pe voi de ras, va garantez. Tot ce voi zice e numai si numai adevarul!! Sa vedeti cum incurajeaza Romania viitori muzicieni descrie scoala ta Icon_smile)....

Pai voi incepe cu modul in care se prezinta "scoala" din exterior. Pai, are pereti crapati, nu a mai fost vopsita din Evul Mediu si geamurile sunt vechi, de pe vremea lu` Mircea cel Batran. De afara zici ca imediat cade :]]. Usa de intrare ( care e comuna si pentru elevi si pentru profesori, pentru ca intrarea elevilor sta sa cada ) nu e nici ea mai breaza. Vopseaua aia atat de prost asortata cu restul lucrurilor, care s-a mai si cojit jumatate si e plina de tatuaje de la guma da un aspect de buda ecologica, Insa de dimensiunile usii unui castel din ala VECHI!!! Ca e gigantica, cat un etaj. Odata intrat in scoala vezi ca abia se mai tine si interiorul si cu siguranta nu vrei sa faci cunostinta cu baia, care consta in WC-uri turcesti, murdare de c.......t pe care nu le curata nimeni cum trebe, fara hartie igienica, sapun sau chiuvete cat de cat curate, fara sa aiba cate o guma in ele. De pe WC-uri pereti si chiuvete s-a cam luat vopseaua, dar nici o paguba, E inlocuita de grafiti, cat vezi cu ochii. Sa lasam baia si sa ne indreptam spre salile de clasa. Pai nu zic ca dimensiunile nu sunt Ok dar lambriurile vechi si mazgalite, bancile care nu mai au toate picioarele si scaunele si obictele care dispar infrumuseteaza mult decorul. Daca ne indreptam spre salile de instrument ( pian, ca pe celelalte nu le-am vizitat... ) vedem ca usile imediat ies din balamale, vopseaua nu prea exista si pianele sunt de cea mai proasta calitate, vechi, incat unele sunete nici nu se mai aud. Holul are lambriuri vechi, mazgalite cu creta si pix, in marea majoritate rupte, iar culoarea lor crem nu se potriveste cu decorul. Curtea scolii e mica, cam cat 3 sali de clasa... in care incap 30 de elevi. Sala de sport e de marimea unei sali de clasa, care are doar 2 cosuri de baschet ca numai alea incap. Scarile scolii sunt de piatra, vechi, murdare, pe care lumea le spala forte superficial, iar dupa ce o fac, femeile de serviciu ne injura cand calcam pe ele... Laboratoare nu avem de nici un din cauza lipsei de fonduri si pentru ca tot ce lasi la noi in scoala este FURAT. nici macar un creion nu poti lasa. Elevii rup usile si mazgalesc pana si geamurile. Nu va plangeti voi de termopane pentru ca noi abia avem geamuri... La calsa noastra avem niste dulapuri de la care sau furat cheile deci, nu pot fi folosite si in plus clasele noastre sunt dotate cu mari SOBE de teracota, care cand sunt aprinse ( in general lumea uita ) te ineaca in caldura.

Ar mai fi multe de zis, insa nu mai am chef... deja scriu de cv vreme, deci sper ca va placut scoala mea si ca veti vrea tot mai multi sa veniti sa invatati la ea!!!
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de Jellyka Mier 02 Dec 2009, 19:14

Hmm...Mda...Scoala mea...Vopsita in 10 culori cu camere de vederi,un teren ca oricare altu'...Doua etaje...11 clase,ithnk...Ba nu...14 XD...Gradinita,gimnaziu,liceu si mai sunt si altii...Saracii oameni de la bloc is terorizati de copciii de diminata si aia de dupa amiaza...Peretii is portocalii...Asa ca sa nu para ca-i scoala de nebuni...Clasele is albe iar jos pe hol e despartit holul copiilor mici de al celor care sunt pozitionati sus =.=...Ce viata amara am...
Jellyka
Jellyka
Moderator Global

Mesaje : 688

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de Irukandji Mier 02 Dec 2009, 20:06

Am ceva nou de adaugat la minunata mea scoala :]]. Dupa cum vam spus avem bude turcesti dar am uitat un detaliu important : NU AU INCUIETOARE!!! Trebuie sa mergi cu inca cineva la baie sa iti tina usa -.-' . au pus la 3 toalete lunea trecuta si deja de joi nu mai avem 1 iar a 2a e doar pe jumatate.... Deci mai ramane una singura Laughing..... Si mai sunt si 12 clase. Profi normal ca nu se plang la cat de faina e baia lor ( pe langa a noastra fireste :]] ).
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de Love Joi 10 Dec 2009, 23:00

Eu invat la un liceu (care are defapt si gimnaziu),insa este numit Colegiu (da,Colegiul Dobrogean Spiru C. Haret).

Cladirea a fost infiintata in 14 Noiembrie 1883,functionand la inceput ca si gimnaziu de baieti.A fost desfiintata,reinfiintata,s-a transformat in liceu,se infiinteaza scoala de fete "Principesa Ileana",isi schimba numele in "Principele Carol" , liceul se inchide ( in timpul regimului de ocupatie militara bulgara- germana- turca),se construieste si se amenajeaza "Arena Mircea" , se mai adauga cladiri,isi schimba din nou numele in "Liceul Teoretic de Baieti Tulcea" , se unifica liceul de baieti cu cel de fete si se infiinteaza "Liceul Mixt Tulcea" , liceul devine "Scoala Medie de 10 ani Nr. 1" , isi schimba numele din nou, in "Liceul Spiru Haret" , se inaugureaza Muzeul Spiru Haret, scoala se asociaza UNESCO, se construieste centrala proprie, liceul isi schimba numele in "Colegiul Spiru Haret" si,intr-un final,devine Scoala Europeana.

Exista trei aripi (defapt,3 cladiri ,dintre care doua unificate), la care s-a adaugat un corp unde s-a amenajat biblioteca.Salile de clasa sunt in numar mare si,pe langa aceastea,liceul dispune de : un laborator de biologie,un laborator de limbi straine complet dotat (modernizat in urma cu 2 ani),un laborator de geografie, un laborator de fizica, un cabinet, doua anexe (dintre care una amenajata),toate acestea la demisolul cladirii de Sud.Se adauga de asemenea cancelaria,cabinetul metodic (numai pentru profesorii frumatori), amfiteatrul , o sala de festivitati cu peste 200 de locuri, 3 cabinete de informatica,reamenajate,o statie radio cu program de la 07:00 pana la 19:00 , toate acestea in cladirea centrala.De asemenea,muzeul scolii,o arhiva,un cabinet stomatologic,un cabinet medical,o biblioteca,un cabinet de chimie, centrala proprie,cateva anexe,acestea in cladirea de Nord si intr-o a patra cladire adaugata.
Avem de asemenea un cor al scolii,premiat la Olimpiada Internationala cu Locul II, o trupa de teatru,una de dans,o trupa muzicala sustinuta si incurajata de Ducu Bertzi si bineintelea,activitate recunoscuta la toate Olimpiadele.
Grupuri sanitare (uitasem tocmai de astea) renovate in urma cu 2 ani,in numar de 6 (3 pentru fete si 3 pentru baieti).
Material didactic,o parte nou (microscoape performante,adaugate in urma cu 2 ani) si bineinteles,cladirea a avut parte de renovari destul de recent.

Pe langa toate acestea,mai sunt si locurile ... atractive.Care desigur,ne sunt interzise.Ma refer aici la Pod,care este incuiat in urma incendiului (care a avut loc in urma cu mai multi ani) si bineinteles sistemul de tuneluri inchis si subsolul,care face legatura cu tunelurile de sub oras.Bineinteles,aici nimeni nu are acces,deoarece sunt declarate zone de risc.

http://aspiratii.uv.ro/images/biking111.jpg

http://www.spiruharet-tulcea.ro/image/big.jpg
Love
Love
Moderator Global

Mesaje : 334

http://marquise-des-anges.blogspot.com/

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de Kido X Vin 11 Dec 2009, 12:14

aaa si am uitat sa mentionez ca inainte sa devina colegiu national a fost o scoala particulara pentru fete! descrie scoala ta 113996

si as vrea sa adaug si eu niste poze cu "minunata si iubita mea scoala" mie imi place sper sa va placa si voua...va prezint:Colegiul National Petru Rares Suceava...
http://harta.bdne.edu.ro/harta/imagine.html?idUnitateInvatamant=11037230
asa arata inainte sa puna gardurile: http://1.bp.blogspot.com/_AzBX9vUMKyA/Sdr2psQOq9I/AAAAAAAAADk/E6sSgHSsi0k/S220/C.N.%27PETRU+RARES%27+SUCEAVA1.jpg
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de Alucard Sam 12 Dec 2009, 17:18

Liceul,sala de sport e vopsita de grafiti colegilor mei si de la alte clase,acolo unde se depoziteaza gunoiul vin caini si mananca ce e acolo....clasele arata asa de curat parca sa baligat o vaca prin ele.La clasa a 9-a de la etaj un copkil dement a spart geamul,politia a venit anul trecut in scoala pentru ca unu a violat o fata :D.Pe hol se intampla toate minunile posibile:
-Pupici la colturi
-Geamuri sparte(la baie)

Asta e liceul meu,plin de idioti.
Alucard
Alucard

Mesaje : 505

http://worldanime.forumz.ro

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de Jellyka Sam 12 Dec 2009, 17:26

Huh...Vai de mine...Alucard m-ai lasat cu gura cascata?Viol?!!Aoleo XD...Dupa cum spuneam,Calderon e o scoala buna si as fi vrut sa merg la liceu acolo dar din cauza specimenelor de acolo nici nu vreau sa ma ating de el.Insa viol?Doamne fere-ma!...La noi scoala crestina este asa ca n-am de ce sa-mi fac griji^^...
Jellyka
Jellyka
Moderator Global

Mesaje : 688

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de Alucard Sam 12 Dec 2009, 17:37

Ei,copkii trec prin niste schimbari.Dar nu toata scoala este asa,mai sunt si parti bune*Kred.Oricum m-am obisnuit cu ea.Asa se va intampla si cu tine la liceu.
Sfat:Ferestete de baietii putini **Nebuni**
Alucard
Alucard

Mesaje : 505

http://worldanime.forumz.ro

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de Irukandji Sam 12 Dec 2009, 18:15

Alucard iti garantez ca te iau la capitolul cea mai groaznica scoala :]]. Daca as putea as pune si poze cu scoala mea dar nu cred ca am de unde sa fac rost. Scoala e groaznica .... Intr-un timp aveam un WC scos in curtea scolii Laughing si era si murdar.... sa nu mai spun ca avem o catelusa care locuieste in curtea scolii si face si pui acolo :]]. E tot mai mult grafitti pe zi ce trece si scoala tot mai jegoasa. Joi ma injurat o femeie de serviciu ca am calcat pe locul pe care tocmai stersese.
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de Soleil. Sam 12 Dec 2009, 19:33

Irukandji...daca trebuie sa ma leg de femeile de servici e jale...
La mine la scoala am o gasca de trei babornite de serviciu. Fura telefone intr`o veselie. O colega si`a uitat telefonul in clasa si l`au furat ( nici in ziua de azi nu si`a primit fata aia telefonul desi a facut reclamatie la director). Pe mine m`au vazut ca mi`am bagat telefonul in buzunar si mi`au promis ca daca ma mai prind vreodata cu el mi`l confisca si il calca in picioare.
Deci se pare ca se intelege ca la comentarii sunt foarte bune, dar la munca lor deloc. Toaletele sunt groaznice, gasesti pe jos de la apa de toaleta si canalizare, pana la hartie igienica folosita. Stau mereu intr`o camera in care fumeaza ca niste tatari, si ne intoxica pe noi cu tigarile lor. Si ca sa fie treaba treaba, mai si spun ca noi mirosim a tutun si a alocool.
Una din ele are un copil de vreo 7 ani, si il aduce cateodata dupa ea. Si alearga dracul ala mic pe coridoare ed zici ca e argint-viu. Si cand e zapada face bulgari si arunca dupa noi, si masa urla pe noi ca am dat cu zapada dupa plodu` ei.
Deci femei de servici ca la mine la scoala mai rar intalnesti :3
Soleil.
Soleil.
Moderator

Mesaje : 331

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de Hanako-chan Sam 12 Dec 2009, 22:38

Scoala mea e ok fata de a voastre O_O . Pai are trei etaje , e si generala si liceu ^^ . Curtea scolii e mare , cu teren de fotbal , intr-o parte cica teren de basket si mai in spate inca un teren pe care se joaca cel mai des aia mici ^_^ . Sala de sport e mare , destul de frumos amenajata [lulz , suntem Liceul sportiv , ar fi culmea sa fie altfel -.-'] si fata de restu' scolii e vopsita in portocaliu -.-' . Va dati seama ce "cool " se vede sala de sport portocalie si restul scolii bej sau ce culoare o fi . Majoritatea claselor au termopan si baile [inafara de cele de la parter ] sunt super . Cu usi de termopan si destul de curate :D . Avem un laborator de info si unu' Ael [cls mea ^^] . Nu prea stiu chiar cum sa descriu ce-i aia Ael , dar ma rog... sa fac lectii pe calculator ... cam asa ceva descrie scoala ta 317338 . Avem laborator de bio , fizica si chimie . Arata destul de bine , dar totusi laboratorul de chimie e cam praf , dar merge . Intre etaje sunt calorifere unde de obicei se aduna mai multi si stau la barfe . Langa scoala e un parculet de copii mici si pe acolo si mai duc veacul chiulangii XD . Profii au intrare separata de a elevilor , la fel si scara interioara . Si daca te prind pe scara lor fac ca toti dracii -.-' . Femeile de servici sunt destul de bune ... adik de treaba . Nu prea au treaba cu tine si salile de clasa sunt mai mereu curate , doar ca administratora e cam sarita de pe fix -.-' .

Ehh... din punctul meu de vedere e o scoala destul de frumoasa . descrie scoala ta 113996
Hanako-chan
Hanako-chan

Mesaje : 63

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de Alucard Dum 13 Dec 2009, 09:13

Dar actul ala de viol s-a cauzat din cauza ca aia era putin cam***baieti.Ea il insela pe ala cu un alt baiat iar ala cand a aflat,a bagat-o intr-o cabina de WC si incepe violul.Ei bine,asa avem si noi caini care fac pui dar nu multi....
Oricum ar fi,eu imi iubesc liceul ca acolo stau din clasa a 9.
Alucard
Alucard

Mesaje : 505

http://worldanime.forumz.ro

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de Irukandji Dum 13 Dec 2009, 13:41

La noi fumeaza fetele din a 8a si a 10a in baie Laughing. de baieti nu stiu. se fumeaza si in fata scolii Laughing. Sa nu mai spun ca anu trecut unii din a 7a au rupt o usa :D. imi place, colegii mei se bat aproape zilnic. Unul era sa orbeasca. Si am colegi care vin la scoala pentru pauze ca in rest chiulesc. Comenteaza la profesori... ii injura in fata Laughing si suntem clasa a 6a :D.
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de Kido X Dum 13 Dec 2009, 13:45

la noi la scoala in pauze la ultimult etaj pentru ca acolo sunt clasele mai mari in baia fetelor se inchid acolo si incep sa fumeze...si un coleg de la mine din clasa a inceput sa o injure pe o femeie de servici!
si inainte sa plecam acasa cred ca inchid si deschi cativa colegila saracul bec pana vine cardianul! si cred ca nu e pauza in care la mine in clasa sa nu aud injuraturi de mama!
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de Irukandji Dum 13 Dec 2009, 13:50

La mine imi fumeaza colegii din clasa a 5a Laughing. Nu e ceva neobisnuit la noi.
App noi avem o singura baie de fete si una singura de baieti in toata scoala. Si nu noi injuram femeile de servici ca ne injura ele pe noi Laughing.
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de Love Dum 13 Dec 2009, 13:55

La noi in scola femeile de servici nu sunt atat de rele ... cu unele chiar ne intelegem bine.Cred ca avem cam ... 5 in scoala si fiecare e repartizata pe cate un sector (sala de sport, cladirea principala, cladirea de sud etc. ).In scetorul nostru e o femeie de servici pe care o stiu din clasa a V-a (eu sunt la acest liceu din clasa a V-a) si ... ne intelegem super (o lasam sa ne pazeasca lucrurile cat suntem noi plecati, stam la discutii ... am invitat-o si la petrecerea de Craciun,de vineri).
Incidente prin scoala ... nu pot spune ca nu avem ... adica,sunt batai uneori,insa se rezolva ... pentru ca ne-au montat camere video si ne calmeaza imediat.
Ce avem mai ... interesant in scoala sunt clasele de fete exclusiv (clasele de stiinte alte naturii si de filologie ; cele de a X-a ) sunt numai din fete (31 de fete mai exact) si ... daca fetele se plictisesc ... au trecut la distractie si ... alte orientari (da,e plin de bisexuali pe la noi ... ).
In rest ... e ok.Avem profi de moda veche (care mai trag cate un catalog in capul elevilor pe hol) , insa majoritatea sunt tineri si ii mai prindem sarutandu-se pe scari.
Love
Love
Moderator Global

Mesaje : 334

http://marquise-des-anges.blogspot.com/

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de Kido X Dum 13 Dec 2009, 15:01

la noi femeile de servici nu sunt rele sunt chiar de treaba! dar am unii cloegii in clasa care nu au cei 7 ani de acasa!sper deosebire de scoala ta love la noi nu cred ca sunt impartite cate una pe fiecare sector! pe peretii scoli nu se gasesc grafity desii eu ador lucrurile astea! cu o saptamana inainte de vacanta de iarna este un targ de lucruri facute de mana si sunt chiar faine! de craciun este impodobita chiar fain si elevi isi impodopesc clasele cum vor! anul acesta clasa noastra a aratat chair super fain!este o scoala care se respecta si nu accepta toti elevii care se inscriu ...se da un teste de admitere!
~cam atat~ descrie scoala ta 468643 Ja-Ne
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de Jellyka Dum 13 Dec 2009, 15:03

Aoleo,da' la voi ii varza mare acolo...La noi e gradinita,clasele I-Iv,clasele V-VIII si liceul+F.R.-ul si asa mai departe...Insa nu s-a intamplat in viata mea sa aud de batai grave...Poate doar in clasa a 7-a cand a fost un mic "conflict" ca sa-i spun asa.Incep sa cred ca aia care ma enerveaza de la mine din scoala is sfinti pe langa cei de la scoala voastra.Avem si camere de filmat dar nu se intampla asa ceva nici cand n-aveam.Nu conteaza,eu is la o scoala buna,unde desi nu prea sunt credinciosi,nu fumeaza si nu se violeaza.Asa ca mai bine ma simt la scoala mea descrie scoala ta 54319
Jellyka
Jellyka
Moderator Global

Mesaje : 688

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de Kido X Dum 13 Dec 2009, 15:13

si la scoala noastra sunt camere de filmat! pe holuri insa nu avem gradinita si toate alea avem clase de la a 5-a pana la a 12-a!si cu siguranta nu sunt violuri!toti elevii sunt cumintei si sa zicem ca cele mai mari conflicte au fost cand afalau profesorii ca unii elevi fumeaza! ceea ce in tara noastra nu e mare lucru!avem chiar si formatia scolii este o trupa rockk si canta chiar fain!
ma distrez si ma simt in siguranta la scoala mea! descrie scoala ta 575752


Ultima editare efectuata de catre bloody angel in Dum 13 Dec 2009, 16:17, editata de 1 ori
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de Soleil. Dum 13 Dec 2009, 16:11

Eu sincer ma simt cel mai in siguranta la scoala mea, avand in vedere ca e cea mai buna din oras dupa medii si asa mai departe, si cea mai cuminte. La alte scoli din zona iti e frica sa iesi in pauza ca te prind si te bat.
Desi nu o data s`au jucat pe coridoare cu unele "jucarii" ca sa le spun asa, care nu sunt indicate minorilor pe coridoare e o scoala destul de pasnica. Cat despre marii batausi, aceia sunt linistiti tot de legea pumnului fiindca de notele la purtare nu ii pasa nimanui.
Partea neplacuta este ca multi dintre stralucitii nostrii elevi fac parte din cocalarimea orasului fiind obsedati de manele and stuff...
Soleil.
Soleil.
Moderator

Mesaje : 331

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de StrippedxLust Joi 28 Ian 2010, 14:46

Liceul meu este unul destul de linistit si nu prea avem batai sau cazuri grave in liceu doar cu fumatul atata avand in vedere la noi in Liceu sunt mai multe fete rareori vezi baietii ca de exemplu la noi in clasa este doar un baiat si cu femeile de serviciu nu avem probleme sunt chiar de treaba nu pot sa ma plang de clase si ele arata destul de bine doar baiile lasa de dori si avem 2 laboratoare de informatica unul dintre ele este dotat cu calculatoare mai vechii si altul cu calculatoare mai noi,deobicei clasa noastra face ora de franceza la calculatoare adica sunt lectiile bagate in calculator nu pot sa ma plang de Liceul meu este destul de bun avand in vedere ca este mai mult de fete
StrippedxLust
StrippedxLust
Graphic Designer

Mesaje : 479

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de Raluky Joi 28 Ian 2010, 17:24

Sincer eu sunt multumita de liceul meu - Colegiul de Stiinte ale
Naturii "Emil Racovita" (este colegiu, care de la anu va avea si
gimnaziu ^^")
In primul rand este verde :D
De ce? Simplu...e liceu de stiinte ale naturii so merge verdele.
Exista de prin 1977, foarte tare dar nesemnificativ pe langa cele 2
alte licee de top din Brasov (Saguna & Mesota - in caz ca ati auzit
de ele)

Curtea este maaare...are un nuc foarte mare + o banca sub el, vara si toamna e super sa stai acolo in pauze, insa iarna daca stai acolo pari emo Laughing
Are 3 etaje (jale cand am prima ora engleza, trebuie sa urc mult si bine)
Bai, la toate etajele si pt fete si pt baieti, pana si profii au budele lor pentru femei si barbati ^^"
Parterul - biblioteca,secretariatul,sala de sport, vestiarele si o renumita sala P3 (am facut si bancuri pe seama ei - ce este mai rece decat -10 grade? raspuns: P3-ul)
Etajul 1 - hmm sunt cei de a 10-a + laboratorul de chimie
Etajul 2 - 4 clase -->Bobocii dupa amiaza (adica eu) si dimineata sunt cei de a 11-a + 2 sali de informatica + cancelaria + laboratotul de fizica
Etajul 3 - 4 clase, care se folosesc pentru bilingv/intensiv engleza/franceza,germana,spaniola + sala festiva + laboratorul de biologie

Asta e tot...un liceu dragut cu traditii, linistit (asta pana apare 9D - my class)
Raluky
Raluky

Mesaje : 81

Sus In jos

descrie scoala ta Empty Re: descrie scoala ta

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum