Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Poze facute de mine in PhotoScape

2 participanți

In jos

Va plac pozele ?

Poze facute de mine in PhotoScape I_vote_lcap38%Poze facute de mine in PhotoScape I_vote_rcap 38% 
[ 5 ]
Poze facute de mine in PhotoScape I_vote_lcap31%Poze facute de mine in PhotoScape I_vote_rcap 31% 
[ 4 ]
Poze facute de mine in PhotoScape I_vote_lcap15%Poze facute de mine in PhotoScape I_vote_rcap 15% 
[ 2 ]
Poze facute de mine in PhotoScape I_vote_lcap8%Poze facute de mine in PhotoScape I_vote_rcap 8% 
[ 1 ]
Poze facute de mine in PhotoScape I_vote_lcap8%Poze facute de mine in PhotoScape I_vote_rcap 8% 
[ 1 ]
 
Total voturi : 13
 
 

Poze facute de mine in PhotoScape Empty Poze facute de mine in PhotoScape

Mesaj Scris de In love ... Mier 02 Dec 2009, 08:36

Am si eu cateva poze , dar , care au cateva greseli .

Sper sa va placa cat de cat :



Poze facute de mine in PhotoScape Dfghds

Poze facute de mine in PhotoScape Dfbfgb5_7815b5e1c0


Poze facute de mine in PhotoScape Cyh1kunoichi

Poze facute de mine in PhotoScape Anigif-1
In love ...
In love ...

Mesaje : 95

Sus In jos

Poze facute de mine in PhotoScape Empty Re: Poze facute de mine in PhotoScape

Mesaj Scris de Love Vin 08 Ian 2010, 22:11

Deci, am trecut si eu pe aici, pentru ca lucrez in PhotoScape de mult timp si am fost curioasa.

Prima imagine
Sakura ?Scuze, pare putin ... grasa (nu o lua personal, e prima impresie pe care am avut-o cand am vazut poza).Deci, ai schimbat tonurile si luminozitatea.Si ai scris.Trec peste faptul ca textul ales nu mi se pare cine stie ce, si ajung la font-ul folosit.Ar fi mers altceva, mai in ton cu imaginea si ar fi trebuit de asemenea folosita o alta culoare.

A doua imagine
Imi place mai mult aceasta imagine, insa nu ar fi trebuit sa pui o margine alba, ci ceva usor colorat (care sa se incadreze "in peisaj" ).Iara-su, font-ul.Schimba-l, pentru ca este mult prea comun si simplu si nu exprima si transmite nimic privintorului.

A treia imagine
OK, asta merge.Dar iarasi, nimic special la ea.Ai schimbat numai culoarea (uite ca am uitat cum ii zice efectlui).Si, din nou, font-ul.Simplu, inexpresiv.

GIF-ul
Dimensiunile imaginilor sunt prea mari si este obositor sa-l privesc.In plus, multe dintre imagini nu au nici o legatura.Apare Sakura de cateva ori, apoi Nana Osaki si alte doua fete.De asemenea, trebuia intai sa redimensionezi imaginile, sa le gasesti niste valori comune (si s anu le lais pe cele standard), pentru ca jumatate dintre ele sunt prea mari si parca fiecare pixel iti sare in ochi.Nu in ultimul rand, schimba durata.Prea rapid.

In concluzie, mai ai d elucrat pana sa stapanesti PhotoScape-ul, insa e un inceput si iti admir curajul de a expune imaginle pentru critica.De asemenea, nu te supara pe mine, stiu ca am fost dura, insa nu am vrut sa par rautacioasa.Succes in continuare si un "+" de la mine.
Love
Love
Moderator Global

Mesaje : 334

http://marquise-des-anges.blogspot.com/

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum