Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Imagini desenat de mine si colorate in Gimp

+3
Soleil.
Kido X
StrippedxLust
7 participanți

In jos

Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Empty Imagini desenat de mine si colorate in Gimp

Mesaj Scris de StrippedxLust Joi 28 Ian 2010, 13:44

Pai am sa pun cateva imaginii pe care leam desenat
Primadata leam desenat in paint su linia aia dreapta si dupa aceea am schimbat culoarea la liniile trasete cu negru in maro in CorelDraw Graphics suite x4 si dupa aceea leam colorat in Gimp
Imaginile sunt doar doua pentru ca imi ia mai mult timp sa le desenez in gimp
Dca avetii sfaturi le accept cu mare placere
Prima
Imagini desenat de mine si colorate in Gimp MMayame-chan
A doua

Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Kikiofv
StrippedxLust
StrippedxLust
Graphic Designer

Mesaje : 479

Sus In jos

Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Empty Re: Imagini desenat de mine si colorate in Gimp

Mesaj Scris de Kido X Vin 29 Ian 2010, 01:44

Imagini desenat de mine si colorate in Gimp 622180WOW Imagini desenat de mine si colorate in Gimp 504924 ....Le ador....sunt asa de reusite si de frumoase...mimica fetei este redata foarte bine....parca le-ar fi facut cineva care lucreaza la companiile pt anime si lucreaza infatisarile personajelor!

Prima poza:este foarte reusita linia de deasupra ochilor este cam groasa la ochiul stang
A doua poza:Ti-ai iesti perfect...zapada arat foarte bine si fondul este foarte tare!

Poate reusesti sa mai pui cateva poze facute de tine ^_^
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Empty Re: Imagini desenat de mine si colorate in Gimp

Mesaj Scris de StrippedxLust Vin 29 Ian 2010, 14:20

Si acum inka o imagine scz ca este doar una dar imi face calculatorul fite
Si nu am mai putu colora linile in corel deoarce nu mi so deschis deloc programul si leam lasta negre
Sper sa va placa
Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Ryoiukutaniiiiiii
StrippedxLust
StrippedxLust
Graphic Designer

Mesaje : 479

Sus In jos

Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Empty Re: Imagini desenat de mine si colorate in Gimp

Mesaj Scris de Soleil. Vin 29 Ian 2010, 14:38

HeLLo There....deci sa ma dau si eu cu parerea putin pe aici?Imagini desenat de mine si colorate in Gimp 317338 [desi eu sunt habarnista la capitolul desen -.-']
Prima imagine
Ochii aceia mi se pare prea inchisi, prea mari...Nu stiu arata nenaturali, adica irisul ochupa tot, unde e albul ochilor? Asta e singurul lucr care m`a cam deranjat. Culorile de fundal au fost alese bine, sunt frumoase si avand in vedere ca conturul este in paint e foarte dragut :3.

A doua imagine
Asta imi place si mai mult...Chipul pare mai natural de data aceasta^^ si e mult mai expresiva. Fulgii aceia de nea se potrivesc perfect...

A treia imagine
OMFG....asta e intradevar superba :X Am vazut ca ai pus si umbre in locurile necesare si pozitia in care ai desenat baiatul este destul de complicata. Foarte frumos...asta e un desen de nota 10 , Minunat :X

Astept urmatoarele :3
Zbye:3
Soleil.
Soleil.
Moderator

Mesaje : 331

Sus In jos

Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Empty Re: Imagini desenat de mine si colorate in Gimp

Mesaj Scris de StrippedxLust Sam 30 Ian 2010, 12:00

Am revenit cu desene noi sper sa va placa o sa mai pun doar ca nu pot sa desenez asa de repede pe calculator mai usor ii pe foaie
Primul este cu sakura si sasuke pentru o fata
Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Sakuraandsasuke
Si acum al doilea desen este cu kaname kuran
Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Kanamekurannnn


Ultima editare efectuata de catre Tamaki in Sam 30 Ian 2010, 17:31, editata de 1 ori
StrippedxLust
StrippedxLust
Graphic Designer

Mesaje : 479

Sus In jos

Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Empty Re: Imagini desenat de mine si colorate in Gimp

Mesaj Scris de Love Sam 30 Ian 2010, 13:17

OK, am trecut şi eu pe aici din curiozitate ^__^ Şi, pentru că A'Svear a criticat deja primele imagini, voi continua eu.

Prima imagine
Îmi place mult cadrul în care ai situat personajele (e una din imaginile mele preferate).Apoi, paleta cromatică e foarte bine aleasă, ai combinat bine tonurile.
Cele două personaje ... sunt bine realizate, în principiu ai respectat proporţiile şi ... ce am observat ... Sasuke are aşa o privire de îndrăgostit ...
Apropo, îmi place ideea cu lanţişorul de la gâtul lui şi panglica (sau accesoriul) de la gâtul Sakurei.
O singură observaţie : cred că nuanţa de la părul lui trebuia să fie puţin mai închisă.

A doua imagine
Kaname Kuran ! =^.^= În primul rând, vreau să te felicit în privinţa ochilor, pentru că le-ai păstrat farmecul acela atât de specific lui Kaname şi celorlalţi vampiri.
Apoi ... părul.Două dintre suviţe mai trebuiau lucrate puţin (pentru că au o formă ciudată), însă în rest e bine.Ai păstrat culoarea din anime.
Degetele însa par puţin cam mari şi ar mai trebui ajustată forma lor.
Apoi, îmi place nuanţa pielii, deşi pentru vampiri mi-ar fi plăcut să văd ceva puţin mai palid.

Cam atât deocamdată.Îmi place foarte mult cum lucrezi (şi ţin să te felicit în această privinţă) şi ... aştept să mai văd si alte imagini.Succes în continuare ! ^.~
Love
Love
Moderator Global

Mesaje : 334

http://marquise-des-anges.blogspot.com/

Sus In jos

Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Empty Re: Imagini desenat de mine si colorate in Gimp

Mesaj Scris de StrippedxLust Dum 31 Ian 2010, 14:09

Ma facut inka 2 fan arturi noi care sper sa va placa stiu ca nu sunt chia perfecte dar sper sa va placa si scuze ca pun asa de putine fan arturi -.III
Primul fan art este cu kaname kuran si zero kiryu(acesta lam facut pentru o persoana draga)
Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Formysisihopeyouliked
Iar al doilea mam inspirat la el cand lam desenat dintro manga
Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Animelovesss
StrippedxLust
StrippedxLust
Graphic Designer

Mesaje : 479

Sus In jos

Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Empty Re: Imagini desenat de mine si colorate in Gimp

Mesaj Scris de Love Dum 31 Ian 2010, 14:24

M-am intors ! ^__^

Prima imagine
Imi place mult poza aleasa (pentru ca Zero si Kaname sunt favoritii mei).Apoi ... imaginea de fond este foarte reusita, in special combinatia dintre culori si efectul acela de sticla/oglinda sparta (impresia mea).De asemenea, Kaname ti-a iesit perfect de data aceasta ^.~ Ai respectat toate proprtiile, umbrele, luminile ... Ador cravata (sau panglica ; accesoriul) de la gatul lui.La Zero ... unul din umeri ar mai trebui putin lucrat (adica egalat cu celalalt), in rest imi place cum.De asemenea, ador modul in care ai reusit sa le desenezi mainile si ai adaugat volum imaginii.
Nu in ultimul rand, observ (sau mi se pare) ca nuanta pielii lor este putin mai deschisa (si imi place asta).

A doua imagine
Are mai putine detalii decat in cazul primei, insa imi plac mult fulgii de nea.In privinta baiatului, as avea o singura observatie.Aceea ca proprtia dintre frunte si retsul fetei ar trebui considerata din nou, pentru ca ocupa prea mult spatiu.In rest imi place.Fata ... nu am nimic de obiectat, ti-a iesit bine.Din nou, imi place modul in care le-ai desenat mainile.
Imi aminteste de o ninsoare toamna (din cauza paletei cromatice).

Cam atat deocamdata (nu-mi lua in nume de rau critica).Imi plac mult ultimele doua desene, insa preferatul meu ramane cel cu Kaname si Zero.OK,felicitari si ... astept si alte desene ! ^.~ (pentru ca apar imbunatatiri)
Love
Love
Moderator Global

Mesaje : 334

http://marquise-des-anges.blogspot.com/

Sus In jos

Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Empty Re: Imagini desenat de mine si colorate in Gimp

Mesaj Scris de StrippedxLust Lun 01 Feb 2010, 13:22

Acestea sun inca doua fan art-uri primul este Chrno din Chrno Crusade imagine de fond pe care i-am obntinut-o lui Chrno nu este atat de complexa cu multe efecte si culori deoarece am vrut sa folosesc ceva mai simplu si nu prea complicat fata de Kaname si Zero(parerea mea este ca se potriveste nu stiu de ce dar imi place foarte mult cum mi-a iesit) a si este pentru Ralu chan
Off:Scuze Ralu chan ca n-a iesit asa de bn cum speram-.lll
Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Chrno-chan
Si acum Zero si Yuki Cross acesta este facut pentru o fata care este Fana lui Zero
Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Zeroandyukicomissionvv
StrippedxLust
StrippedxLust
Graphic Designer

Mesaje : 479

Sus In jos

Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Empty Re: Imagini desenat de mine si colorate in Gimp

Mesaj Scris de Setsuna-sama Lun 01 Feb 2010, 14:53

LE ADOR Imagini desenat de mine si colorate in Gimp 504924
se vede ca te pricepi
Ce sfaturi sa-ti dau? Nici unul! nu poti perfectiona perfectiunea!
ce cuvinte am mai scos....
Preferatele mele au fost:
al treilea...nu iai dat nume.....da pot spune ca este superb
kaname kuran si zero kiryu - pur si simplu il ador:X
si....cel cu Zero si Yuki
mai bine zis, toate! Bravo tie, te pricepi!
abia astept alte opere...
Kiss you and Gambate!
Setsuna-sama
Setsuna-sama

Mesaje : 123

Sus In jos

Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Empty Re: Imagini desenat de mine si colorate in Gimp

Mesaj Scris de StrippedxLust Mar 02 Feb 2010, 15:55

Acum am revenit cu doua fan arturi unul fiind facut pentru Irukandji la cerere cu Sakura nervoasa care se pare e pregatita sa-l pocneasca pe Sasuke pentru micul ajutor pe care i-l da lui Ino
Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Dw3qe
Si acum cu personajul meu favorit din vampire knight Takuma Ichijou si celalat personaj favorit Shiki Senri
Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Formysisterminat
StrippedxLust
StrippedxLust
Graphic Designer

Mesaje : 479

Sus In jos

Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Empty Re: Imagini desenat de mine si colorate in Gimp

Mesaj Scris de Irukandji Mier 03 Feb 2010, 14:04

Lu Sasuke nu ii strica o moaca de bou, care sa se potriveasca cu personalitatea lui.
Imi place foarte mult cum lucrezi. Desenele sunt foarte reusite. Reproduci bine personajele si potrivesti bine culorile. Nu stiu cum le faci asa de reusite, folosind doar paintul. Mie imi ies nishte caricaturi uimitoare..... Deaia prefer sa desenez in creion :D. Bv Kiss
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Empty Re: Imagini desenat de mine si colorate in Gimp

Mesaj Scris de Setsuna-sama Mier 03 Feb 2010, 15:03

Sysu...nu le face in paint...ci in gimp
si ca sa comentez desenele....Bine plasate [nici la dreapta, nici la stanga, perfect] culori, dupa mine, interesante
Primul este absolut genial, iar al doilea este foarte reusit
Cum a spus si Iru-chan, reproduci foarte bine personajele
Abia astept alte desene mai frumoase, nu ca astea n-ar fi...
Kiss you and Gambate! Imagini desenat de mine si colorate in Gimp 7809
Setsuna-sama
Setsuna-sama

Mesaje : 123

Sus In jos

Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Empty Re: Imagini desenat de mine si colorate in Gimp

Mesaj Scris de Jellyka Mier 03 Feb 2010, 19:41

Da,deci..Vad ca nu am trecut deloc pe-aci si-mi pare rau caci mi-ai aratat imaginile pe mess(oricum ti-am spus parerea dar vreau sa stie toata lumea Laughing).Deci,eu cum nu am rabdare,tot ce nu pot face e o mirare pentru mine si o grozavie deoarece eu nu pot face acele chestii(ca si cum Schaffer ura caii pentru ca nu putea statea in saua lor Laughing).So,Kaname.Da,il urasc da' imaginea aia e asa de draguta.Tre` sa recunosc ca mi-a placut mult imaginea precum si cea cu Takuam & Shiki.Acelea mi-au placut cel mai mult si dupa cum spunea,le ador si pe celelalte.Simplu : Pentru ca eu nu le pot face.Gambate si astept altele noi XD
Jellyka
Jellyka
Moderator Global

Mesaje : 688

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Empty Re: Imagini desenat de mine si colorate in Gimp

Mesaj Scris de StrippedxLust Mier 03 Feb 2010, 22:03

Am venit cu un fan art nou sper sa va placa
Fan artul este cu kaname kuran Imagini desenat de mine si colorate in Gimp 652418 (scz ca fac fan arturi cu kaname kuran,este si el personajul meu preferat din vampire knight dupa takuma ichijou)
Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Kurankanccccamedf
StrippedxLust
StrippedxLust
Graphic Designer

Mesaje : 479

Sus In jos

Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Empty Re: Imagini desenat de mine si colorate in Gimp

Mesaj Scris de Setsuna-sama Mier 03 Feb 2010, 22:54

ce dragut e Imagini desenat de mine si colorate in Gimp 504924
si nu te mai scuza atat, pentru ca nu este vina ta daca iti place ceva
cum sunt si eu cu setsuna.... :-"
Ce noroc ai ca poti desena in gimp....eu habar nam sa-l folosesc Imagini desenat de mine si colorate in Gimp 797470
si vad ca pui repede desene...si chestia asta imi place la nebunie
Kiss you and Gambate pentru desenele urmatoare si ....sper sa nu ma lasi sa astept mult, ca fac urat.....
bye Imagini desenat de mine si colorate in Gimp 24904
Setsuna-sama
Setsuna-sama

Mesaje : 123

Sus In jos

Imagini desenat de mine si colorate in Gimp Empty Re: Imagini desenat de mine si colorate in Gimp

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum