Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Romeo and Juliet

4 participanți

In jos

Romeo and Juliet Empty Romeo and Juliet

Mesaj Scris de Kido X Lun 14 Dec 2009, 00:43

În fantasticul aeropolis Neo Verona, nobila casă Capulet a condus paşnic timp de generaţii - până în urmă cu paisprezece ani, când vechea duşmănie deţinută de rivala casă de Montague a condus la o revoltă, şi casa Capulet a fost detronată şi eliminată printr-o lovitură sângeroasa. Acum, când Neo Verona suferă sub mâna noilor săi stăpâni, destinele a doi iubiţi sunt pe cale să se împreuneze tragic ... În timp ce cetăţeni oraşului suferă, clanul Capulet luptă pentru a obţine o victorie împotriva duşmanilor lor, şi Montagues strâng frâurile puterii, o dragoste puţin probabilă înfloreşte între Romeo şi Julieta - dar în faţa unei astfel de adversitaţi, acestă iubirea nenorocoasă este sortita a fi ruinată de la început. Triumf sau tragedie; doar soarta ştie ce îi aşteaptă pe Romeo si Julieta ...

Povestea începe cu flashback-uri ale unei Juliete copil scăpând de masacrul familiei Capulet ordonat de Laertes Montague. Paisprezece ani mai târziu, înainte de flash, clanul Montague stăpânesc tarâmul fantastic cunoscut ca Neo Verona cu mână de fier; Julieta ajută oameni obişnuiţi într-o maniera a la Robin Hood în timp ce Romeo protestă cruzimea tatălui său. Ei se întîlnesc întâmplător la "Rose Ball" şi se îndr[gostesc la prima vedere. Cu toate acestea, când Julieta împlineşte şaisprezece ani şi învaţă adevărul despre moştenirea ei, ea trebuie să aleagă între revoluţie şi devotament.
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Romeo and Juliet Empty Parere despre anime.

Mesaj Scris de Jellyka Lun 24 Mai 2010, 20:19

Mda,nu stiu cati dintre voi ati vazut anime-ul dar presupun ca aveti o parere proprie despre el.So,dupa ce am urmarit toata seria cu mare greu am venit si eu sa-mi spun parerea.


Deci mi-a placut cam tot ce tine de anime.Personajele au fost desenate absolut superb si m-a fermecat chiar din primul episod.Cat depre "You raise me up" am aflat mai apoi ca este melodie crestina care are variante si in romana :].M-am indragosti pur si simplu de Romeo dar raceala lui Tybalt mi-a placut cel mai mult.Aaaa,fiction pana la sfarsit mi s-au parut doar acei cai inaripati.Cand a ajuns la episodul 20 mi-am iesit din minti Laughing . Anime-ul nu mai repsecta cartea deloc,Julieta trebuia sa se sacrifice pentru Escalus,Benvolio o cere in casatorie pe Cordelia,Tybalt e fratele mai mare al lui Romeo.What the fish?!.Anyway,cel putin au murit cei doi.Daca nu ma insel imi dadeau si lacrimile cand Romeo o cauta pe Julieta.In rest nu am ce comenta despre el.

Edit later: Abia acum am observat ca in carte,Escalus era de fapt un duce.Pe care in anime l-au transformat in copac Laughing


Parerea voastra?^^


Ultima editare efectuata de catre Sanako in Joi 27 Mai 2010, 10:24, editata de 1 ori
Jellyka
Jellyka
Moderator Global

Mesaje : 688

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Romeo and Juliet Empty Re: Romeo and Juliet

Mesaj Scris de Insane Tenshi Mar 25 Mai 2010, 08:35

Mie animeul mia placut doar inceputul, in rest de lene am abandonat sa ma uit la el. Numi plac rivalitatiile, iar povestea este cam sucita, adica cand intro parte cand intralta. Juliet cand lupta impotriva cand se intalneste cu Romeo. Am reununtat sa uit la el. Fara motiv. Dar nu prea mi sa parut palpitant! Scz fanii acestui anime! ^_^"
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Romeo and Juliet Empty Re: Romeo and Juliet

Mesaj Scris de Kido X Mar 07 Sept 2010, 15:33

Mi-a placut foarte mult inceputul
Insa pe parcurs a devenit asa de siropos,si toata ziua marturiseau cat se iubesc unii pe altii
Insa mi-a placut O.o mai ales cand Julieta a murit dupa Romeoa...aproape ca iti dadeau lacrimile
Animeul a fost interesant,diferit de povestea adevarata...dar a fost dragut
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Romeo and Juliet Empty Re: Romeo and Juliet

Mesaj Scris de For 4 Only Joi 24 Feb 2011, 18:44

Imi amintesc ca ma uitam la el atunci cand nu puteam sa dorm. Oh frate, ce vremuri. Da, desi era super-tarziu si nu puteam sa dorm ma uitam la animeul asta, ca doar de, nu prea aveam ce face. Totusi nu agreez ideea de a face un anime dupa o carte sau ceva de genul asta dar animeul a fost bunicel, nu cel mai bun, nu chiar foarte bun, dar doar bunicel. La cat am vazut eu e cam greu sa imi exprim adevarata parere. Si a, grafica era destul de slabuta, chit ca atunci aveam 10 ani, imi dau seama acumde grafica.
For 4 Only
For 4 Only

Mesaje : 218

Sus In jos

Romeo and Juliet Empty Re: Romeo and Juliet

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum