Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Romeo & Julieta

3 participanți

In jos

Romeo & Julieta Empty Romeo & Julieta

Mesaj Scris de Kido X Mar 19 Ian 2010, 22:00

Romeo si Julieta de William Shakespeare

Romeo şi Julieta este o tragedie de William Shakespeare despre soarta a doi îndrăgostiţi care luptă împotriva destinului. Este poate cea mai cunoscută piesă a sa, una dintre succesele sale timpurii, fiind considerată cea mai tipică poveste de dragoste a Renaşterii.
Mi-a placut foarte mult animeul Romeo & Julieta 747390 ...asa ca m-am hotarat sa citesc si sa aflu toata povestea originala! Abia am inceput-o deci nu am citit prea mult din ea abea vreo 10 pagini. La inceput pare putin plictisitoare dar pe parcurs mai apar avenimente!
Poate o sa o incepeti si voi!
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Romeo & Julieta Empty Re: Romeo & Julieta

Mesaj Scris de Jellyka Mier 20 Ian 2010, 19:40

Hehe!Am citit-o pe toata.Are 140 si ceva de pagini,cred.E poezie,o fi fost Seakespeare un destept cunoscut dar poezie.Si eu cand am cumparat-o de la Adevarul m-am gandit ca,da,e o carte cu descriere si tot asa mai departe Laughing.Doua versuri pe care le-am retinut(in rest am uitat tot),erau replicile lu' Romeo si lungile astea..Ucideri,cand Tybalt il ucide pe Mercutio,Romeo pe Tybalt si la sfarsit pe Paris XD.Ce ucigas e Romeo,si parca erau rudele lui(vorbind de Tybalt care era varul Julietei).Totusi,mai frumos mi se pare anime-ul si 80% pentru ca nu e in versuri.Dar si cartea e frumoasa pentru ca e oroginalul Romeo si Julieta^^
Jellyka
Jellyka
Moderator Global

Mesaje : 688

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Romeo & Julieta Empty Re: Romeo & Julieta

Mesaj Scris de Bobocel. Mar 27 Iul 2010, 15:56

Ador Romeo si Julieta. Defapt cred ca majoritatea fetelor adora povstea dintre ei doi. Mi'au placut multe pasaje prin felul in care autorul descria povestea in versuri este magnifica.
O ador si nu prea spun eu asta des, ca nu gasesc o carte care sa imi placa inafara de SF-ui..
Bobocel.
Bobocel.

Mesaje : 493

Sus In jos

Romeo & Julieta Empty Re: Romeo & Julieta

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum