Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Romeo & Juliet- Cine se potriveste?

4 participanți

In jos

Romeo & Juliet- Cine se potriveste? Empty Romeo & Juliet- Cine se potriveste?

Mesaj Scris de Alucard Lun 14 Dec 2009, 10:20

Stiu ca Romeo se potriveste cu Julieta dar....:

Credeti ca Lady Harimona va avea sanse cu Romeo?Doar ea il iubeste din suflet.
Intradevar Romeo este pus la grele incercari pentru iubire.Acum in penultimul episod vazut Lady Herimona a plecat in mina pentru a fi alaturi de Romeo & Juliet- Cine se potriveste? 177435Romeo
Ce spuneti?
Alucard
Alucard

Mesaje : 505

http://worldanime.forumz.ro

Sus In jos

Romeo & Juliet- Cine se potriveste? Empty Re: Romeo & Juliet- Cine se potriveste?

Mesaj Scris de Kido X Mar 15 Dec 2009, 14:40

Da am vazut episodul! in uurm.episod ei i se fura trasura de doi hoti si ajunge printr-o minune in acelasi oras cu Julieta...chiar in piata unde erau julieta la cumparaturi cu o fata...crezand ca este o fata neajutorata Juliet merge la Herimon sa o ajute dar aceasta inceraca sa o omoare(scuzati cuvantul)! o duce la castel si acolo are grija de ea!insa Herimona tot o uraste pentru ca i la furat pe Romeo!

Dupa parerea mea Roame se potriveste cel mai bine cu Julieta! Insa Herimona il iubeste foate mult! si mai sunt multi pretendenti al Julieta~
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Romeo & Juliet- Cine se potriveste? Empty Re: Romeo & Juliet- Cine se potriveste?

Mesaj Scris de Jellyka Sam 26 Dec 2009, 20:37

Are...Trec pe-aic ca nesimtita...Da...Romeo si Julieta,nici nu credeam ca o sa-mi placa atat de mult incat sa am un asa spriti de observatie(frati-miu imi zice ca numai asta vad in fata ochilor da' Trsitan si Isolda erau copii perfecte ale lui Romeo si Julieta).Revenind la subiect...Oh,well...Nu stiu daca Romeo a vrut sa se casatoreasca cu Hermiona(huh,God mereu uit cum ocheama in ciuda faptului ca seamana cu numele fetei din Harry Potter XD) dar asta a fost.Doar nu de aia s-au numit cartea si anime-ul asa.Sheakspire a avut idei frumoase si sfarsituri triste(am mai zis ca e o carte sangeroasa? XD) so,daca Romeo si Julieta au murit tristi la sfarsit,evident si tanti Hermiona trebuia sa fie trista.Cat despre alte potrviri,daca la asta te refereai Alucard,acum chiar nu-mi vin in minte (deja s-a terminat anime-ul pe Animax? O.O") dar am sa pun si eu daca imi vin ceva idei.
Jellyka
Jellyka
Moderator Global

Mesaje : 688

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Romeo & Juliet- Cine se potriveste? Empty Re: Romeo & Juliet- Cine se potriveste?

Mesaj Scris de Insane Tenshi Joi 20 Mai 2010, 21:50

Pai in general , o prefer pe Julieta.
Ea este o luptatoare si chit ca familiile lor sunt rivale, dragostea care se infiripa intre acesti doi tineri ramane impresionanta.
Deci eu una o prefer pe Julieta.
Asta scz pentru fanii lui Lady, dar mie imi place modul de a fi al Julietei. ^_^
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Romeo & Juliet- Cine se potriveste? Empty Re: Romeo & Juliet- Cine se potriveste?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum