Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce ati face daca ati avea un DeathNote?

+6
StrippedxLust
Psyhee
Kido X
Moony
Love
Alucard
10 participanți

In jos

Ce ati face daca ati avea un DeathNote? Empty Ce ati face daca ati avea un DeathNote?

Mesaj Scris de Alucard Mar 05 Ian 2010, 09:23

Ce ati face daca ati avea un death Note?Pai mai intai l-as testa sa vad daca este real.Daca este real,creed ca las arunca in foc deoarece lumea nu trebuie sa sufere.(asa cum a facuto Kira)
Voi ce ati face?
Alucard
Alucard

Mesaje : 505

http://worldanime.forumz.ro

Sus In jos

Ce ati face daca ati avea un DeathNote? Empty Re: Ce ati face daca ati avea un DeathNote?

Mesaj Scris de Love Mar 05 Ian 2010, 20:49

Se poate comanda asa ceva ?Ma intrebam chiar daca se gaseste pe internet ^^"

Deci ... bine, probabil ca l-as privi foarte circumspecta la inceput.E ... o chestie din anime-uri la urma urmei, nu ?Si, in plus, ar putea fi doar o imitatie ... poate cineva s-a gandit sa faca o gluma si a lasat un Death Note pe aici, ca sa-l gaseasca primul prost >.> Bine, normal ca l-as tesat si, probabil ca, in lipsa de inspiratie, as incerca sa ucid un criminal cunoscut (da, tot de la TV.).Insa, avand inca vaga speranta ca poate e adevarat ... nu as ucide un roman.Poate ca nici macar un european (atata lucru imi amintesc si eu ca L si-a dat seama ca e vorba despre un japonez tocmai din cauza locului in care avusese loc prima crima).

Si ... probabil ca, in cazul in care s-ar dovedi adevarat ... poate as incerca ideea lui Kira, insa nu la o scara asa de mare (toata lumea si-ar da seama ca imi un personaj din anime-uri, nu ?m-ar prinde asa intr-o luna sau doua cel mult).

As ucide pe cate unul din cand in cand (cand mai intrece cineva masura), insa as cauta o moarte cat mai posibil explicabila (nu asa cum a facut Kira, ucigandu-i pe toti la fel ; el a vrut ca lumea sa stie de existenta lui Kira ; eu as prefera sa raman anonima).

Insa probabil ca as renunta in scurt timp ... m-as plictisi si as deveni putin cam stresata, asa ca o las balta, insa pastrez Death Note, pentru orice eventualitate.

Ce ati face daca ati avea un DeathNote? Wu1agy
Love
Love
Moderator Global

Mesaje : 334

http://marquise-des-anges.blogspot.com/

Sus In jos

Ce ati face daca ati avea un DeathNote? Empty Re: Ce ati face daca ati avea un DeathNote?

Mesaj Scris de Moony Mier 06 Ian 2010, 18:55

Buna intrebare.Probabl ca la inceput,as cauta sa vad daca este vreun Shinigami pe aproape.Daca nu apare din prima,astept sa vad daca vine (ca sa ma conving ca e real fara sa omor) si il ascund cat pot eu de bine.In cazul in care Shinigami-ul respectiv e prea lenes sau nu e in genul lui Ryuk,probabil ca si eu as incerca sa omor pe cineva (well,de obicei imi scriu numele cand incerc ceva in genul asta,asa am facut si la un site cu Jigoku Shoujo),dar la cum ma stiu,cred ca as mazgali numele disperata si as incerca (daca nu fac atac de cord) sa omor un animal sau ceva in genu'...Stupid,da stiu!
Cred ca si eu as pastra Carnetul undeva ascuns,dar fara sa il folosesc.
Moony
Moony

Mesaje : 1110

http://lunaanime.3xforum.ro

Sus In jos

Ce ati face daca ati avea un DeathNote? Empty Re: Ce ati face daca ati avea un DeathNote?

Mesaj Scris de Kido X Sam 09 Ian 2010, 17:03

La fel ca Moony as astepta sa vad daca apare vre-un Shinigami daca vine Shinigami ala...pastrez carnetul bine ascuns mai ales cand vin copii din veci la mine!Si daca nu vine probabil as crede ca nu e adevarat si ca sa ma conving scriu numele unui animal! Daca ii adevarat o sa mor din cauza ca o sa imi cada un bolovan in cap! :D
Oricum l-as pastra!
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Ce ati face daca ati avea un DeathNote? Empty Re: Ce ati face daca ati avea un DeathNote?

Mesaj Scris de Psyhee Joi 08 Apr 2010, 20:12

Hehehe,Desu noto ish mine,all mine! XD

Da,da sa trecem peste crizele mele de rautate pura si sa trecem la fapte.Ahem,in primul rand l-as testa dar nu pe unu de la noi din tara.Nu fac aceeasi prostie ca si Kira.Cred ca mi-as indrepta atentia spre teroristii din alte tari.Daca functioneaza l-as pastra ascuns de toata lumea si din cand in cand l-as folosi in scopuri persponale asu ca sa mai fac asa un mic bine omenirii.Dar ce-i drept nu ar fi indicat ca eu sa pun mana pe el ~Nyah,n-am de gand sa fac o lume mai buna ca Kira dar nu se stie cand spiritul meu razbuantor isi va face aparitia.
Psyhee
Psyhee
Graphic Designer

Mesaje : 294

http://idioticwords.blogspot.com/

Sus In jos

Ce ati face daca ati avea un DeathNote? Empty Re: Ce ati face daca ati avea un DeathNote?

Mesaj Scris de StrippedxLust Vin 09 Apr 2010, 14:30

Pai hmmm cred ca las studia atenta si mas uita la el ca pisica in calendar o ora si duapa aceea as zice ca ii o farsa sau ca ii o minciuna a cuiva la care ii arde de glume
Si daca ar fii real as astepta sa apar shiningami ca Ryuk si dupa aceea cred ca ias da foc nu vreau sa am nici o legatura cu asa ceva
StrippedxLust
StrippedxLust
Graphic Designer

Mesaje : 479

Sus In jos

Ce ati face daca ati avea un DeathNote? Empty Re: Ce ati face daca ati avea un DeathNote?

Mesaj Scris de Insane Tenshi Joi 20 Mai 2010, 21:48

Las studia si las folosi cand miar trebui, sa pedepsesc criminalii fara mila si persoanele care vor sa faca rau mie sau celor dragi si importanti mie. Miar placea si sa fiu prietena cu un Shinigami poate cere mere ca cel al lui Lighto Laughing
As ramane in criza cu el atunci. In general nu las folosi pe oameni nevinovati.
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Ce ati face daca ati avea un DeathNote? Empty Re: Ce ati face daca ati avea un DeathNote?

Mesaj Scris de Maya Lun 12 Iul 2010, 18:04

Poi NU l-as arata la nimeni,l-as testa,l-as folosi pentru vecina de la etaju' 2 (e groaznica) si daca ar veni la mine Ryuk (sau cineva din specia asta a lui) probabil m-as speria de as face pe mine.Sau as incerca sa fiu calma avand in vedera ca am de unde sa invat - din greselile lui Kira.Apoi cred ca as omora TOTI pedofilii si violatorii in general Laughing
Maya
Maya

Mesaje : 53

Sus In jos

Ce ati face daca ati avea un DeathNote? Empty Re: Ce ati face daca ati avea un DeathNote?

Mesaj Scris de ionela Mar 28 Sept 2010, 16:13

ei bine eu l-as studia atenta apoi l-as incerca pe un criminal inserie pt mine nu conteaza dacai din tara noastra sau nu.
si sincera sa fiu la-as folosi pe cei care merita sa moara si l-as mai folosi pentru a avea pace pe pamant
ionela
ionela

Mesaje : 7

Sus In jos

Ce ati face daca ati avea un DeathNote? Empty Re: Ce ati face daca ati avea un DeathNote?

Mesaj Scris de Dya :] Dum 10 Oct 2010, 19:47

Pai sa vedem : Las folosi sa ucid pe cine am chef Evil, adica pe oamenii rai... Si pe cei care ucid, violeaza, crimanalii... Ce ati face daca ati avea un DeathNote? 958778
Asa si nu stiu daca las folosi in sens personal as deveni egoista, dar din ceam vazut si retinut de la Death note , posesorul carnetului daca nu scrie un nume cine sa moara in 2 saptamani moare posesorul..PFF --.--"
Dya :]
Dya :]

Mesaje : 199

Sus In jos

Ce ati face daca ati avea un DeathNote? Empty Re: Ce ati face daca ati avea un DeathNote?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum