Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Animalul care te caracterizeaza:D.

+9
Kidu
Irukandji
~Ana-chan~
Jellyka
neko-chan
MooN Angel
Kido X
Soleil.
candy.bar
13 participanți

In jos

Animalul care te caracterizeaza:D. Empty Animalul care te caracterizeaza:D.

Mesaj Scris de candy.bar Vin 16 Oct 2009, 17:44

Cred ca fiecare dintre noi avem un animal care ne caracterizeaza , care ne place foarte mult sau cu care ne-am asocia ,poate asemana intr-un fel .Eu sunt de parere ca intr-o viata anterioara am fost broasca .Stiu ca suna foarte amuzant dar imi place sa cred asta din mai multe motive. Nu ca as face ca broasca prin casa Laughing, doar ca imi place ploia, imi place sa stau in ploaie, sa sar in baltoci . Imi place sa inot, sa stau sub dus pana ce mi se incretesc degetele. Imi place tot ce tine de apa...deci ma gandeam k as putea sa ma reincarnez in broasca Laughing.
Voi la ce v-ati gandit?
candy.bar
candy.bar

Mesaje : 27

Sus In jos

Animalul care te caracterizeaza:D. Empty Re: Animalul care te caracterizeaza:D.

Mesaj Scris de Soleil. Sam 31 Oct 2009, 00:38

Super idee :D
Akm sa vedem ce animal ma caracterizeaza pe mine...pey cred k animalul care ma caracterizeazae pisica. De ce? Sunt o fire rebela, si mereu stiu sa intorc situatiile in favoarea mea. Imi place sa fiu libera, ca o pisica si sunt foarte jucausa. Mereu am fost atrasa de pisici, si intr`un fel parca si pisicile sunt atrase de mine. Sincer chiar mi`ash dori sa ma reincarnez in pisica sau ceva de genul asta .
🐱
Soleil.
Soleil.
Moderator

Mesaje : 331

Sus In jos

Animalul care te caracterizeaza:D. Empty Re: Animalul care te caracterizeaza:D.

Mesaj Scris de Kido X Vin 06 Noi 2009, 11:53

ii sup idea!
pai nu prea jtiu ce animal ma caracterizeaza! scratch
cred ca leul happy ! pt ca spun ca tn dar fac ca mn 8) ! nu imi palce sa respect unele reguli :roll: ...dar sunt o fire calma si jtiu sa asck si jtiu sa tin u secret :silent: ! dar nu imi place sa fac pe sefa chiar daca leul e regele junglei! 🐰
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Animalul care te caracterizeaza:D. Empty Re: Animalul care te caracterizeaza:D.

Mesaj Scris de MooN Angel Dum 15 Noi 2009, 12:19

Am aterizat si eu pe aici in exclusivitate:))
Animalul care ma caracterizeaza a fost este si va fi lupul. Desi pot spune ca animalele sunt viata mea, lupii sunt cele mai apropiate animale de caracterul meu. Cand constientizez faptul ca aceasta lume nu are nici un sens si nimeni din jur nu`mi intelege stilul singuratic, ma refugiez in padure, fugind prin ploaie, soare, ninsoare cu al meu catel:)). Nu exagerez cu nimic...Dumnezeu m`a adus langa cea mai superba padure si mi`a dat posibilitatea de a`mi cunoaste eul ascuns in adancul poenitei din padure. Nu mi`e frica de nimic inafara de sange:)) deci nu pot fi carnivora... Desi nu seman perfect cu lupii prin faptul ca sunt semi-vegetariana... ii iubesc si mi`am placea sa traiesc pe viu stilul lor de viata:D
MooN Angel
MooN Angel

Mesaje : 17

Sus In jos

Animalul care te caracterizeaza:D. Empty Re: Animalul care te caracterizeaza:D.

Mesaj Scris de neko-chan Mier 02 Dec 2009, 14:26

salutare tuturor :D am aterizat de la scoala mea cea enervanta
pai nu stiu sigur dar mereu am fost atrasa de pisici :D imi place sa fiu eleganta chiar daca nu intotdeauna , am o atractie spre a dormi mult in ultimul timp si imi plac pestii si laptele :D sunt foarte jucausa si imi place sa fiu libera happy
probabil ca nu e cea mai buna caracterizare dar alta nu prea gasesc :D
bye ~ nya 🐱
neko-chan
neko-chan

Mesaje : 48

Sus In jos

Animalul care te caracterizeaza:D. Empty Re: Animalul care te caracterizeaza:D.

Mesaj Scris de Jellyka Mier 02 Dec 2009, 19:00

Hmm...Cu ce animal ma caracterizez eu?Cu un porc Animalul care te caracterizeaza:D. 600469 ...Nu stiti voi ca am mai facut asa ceva de doua ori si inca delirez...Adica seman cu un caine...Sunt bun cu tine daca esti si tu,daca imi faic rau te musc.Sunt loial stapanului meu(Si daca va intrebati cine e probabil ca Dumnezeu :P) si mai fac rautati din cand in cand...Hm...Plus ca eu si Nasturel ne intelegem bine...Ca ma prinse vara trecuta de degete si acu' mi-e frica de caini...So...Cainele ma caracterizeaza^^
Jellyka
Jellyka
Moderator Global

Mesaje : 688

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Animalul care te caracterizeaza:D. Empty Re: Animalul care te caracterizeaza:D.

Mesaj Scris de ~Ana-chan~ Vin 18 Dec 2009, 22:06

Ei bine, eu cred ca animalul care ma caracterizeaza cel mai mult este pisica. Pur si simplu imi plac foarte mult felinele, sunt discreta si linistita, dar totusi, cand sunt enervata nu ezit sa imi scot ghearele. Am un echilibru uneori incredibil,iar in doua situatii in care un om normal si-ar rupe ceva eu am aterizat in picioare [mai mult sau mai putin, dar nu mi-am rupt nimic], si ma inteleg foarte bine cu felinele.
~Ana-chan~
~Ana-chan~

Mesaje : 16

http://forumanime.3xforum.ro/

Sus In jos

Animalul care te caracterizeaza:D. Empty Re: Animalul care te caracterizeaza:D.

Mesaj Scris de Irukandji Mar 22 Dec 2009, 08:28

animalul care ma caracterzeaza.... nu cred ca e unul singur.
Pisica ma caracterizeaza si pe mn. Gratioasa, mandra si lipsita de incredere fata de ce e in jur. Cu siguranta aceste lucruri le-am imprumutat fara sa-i cer voie. In sa nu luat si cruzimea ei.
Irukandji, cea mai puternica creatura din lume, de asemenea cred ca ma caracterizeaza. Avand veninul de 100 de ori mai puternic ca al unei cobre, si doar 1-2 cm lungime ( fara tentacule ) e mica si rea. Atunci cand cineva isi bate joc de mn " intep " cu tot veninul pe care il am ( in gura Animalul care te caracterizeaza:D. 747390 ) si am castigat. asta am imprumutat de la Irukandji.... ei bine, asta si numele Animalul care te caracterizeaza:D. 362913.
Cainele - loial si afectos, un bun prieten care nu te lasa la greu. Cu siguranta asta e inca o mica parte din mine. Pot fi dura si rea, dar cu persoanele la care tin nu ma veti vedea niciodata ca o Irukandji.
Leul - sensibil, mandru, gratios, puternic dar un linder inascut. Ei bine, chiar daca sunt foarte sensibila, nu inseamna cu nu sunt puternica. Viata m-a modelat deja mult mai repede decat trebuia. Leul isi schimba destul de usor starea, trecand usor dintro extrema in alta. Asta sunt eu. Schimbatoare si imprevizibila. Cam dezechilibrata. Trebuie sa intru in ambele extreme, ca apoi, dupa ce ma straduiesc putin, sa gasesc echilibrul si in 5 minute sa il stric iarasi Animalul care te caracterizeaza:D. 362913.
Sunt un lider foarte bun, am spiritul de organizare si stiu sa pun oamenii la treaba. Nu ma las doborata asa de usor si sincer.... chiar imi place sa fiu in fruntea unui grup.
Acum o sa radeti dar, desi nu ador acest animal, cred ca sunt si o mica maimutica. Jucausa si incapatanata. Putin cam enervanta uneori, maimutica e mereu vesela si totusi iubitoare. cam asa sunt si eu. Maimuta e si putin cam galagioasa, deco din nou ne asemanam :D.
Delfinul - un mic salvator, iubitor de apa, foarte vesel si jucaus chiar si la varsta maturitatii. Da, asta am luat de la el. Iubesc apa si miar placea sa pot inota in timp ce tastez. Imi place sa ajut oamenii atunci cand pot si sunt mai mereu vesela si jucausa, indiferent cat am crescut. Chiar daca sunt matura imi place sa ma port ca un copil.
Ar mai fi poate cateva animale, insa acestea sunt principalele. Acum poate ca stiti un pic mai mult despre mn si sindromul Irukandji, meduza ucigasa. Ja ne !
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

Animalul care te caracterizeaza:D. Empty Re: Animalul care te caracterizeaza:D.

Mesaj Scris de Vizitato Mar 22 Dec 2009, 10:40

Pai sa vedem....
Leul. Leul cred ca mi se potriveste cel mai bine, avand in vedere ca sunt si zodia leu, si nu imi place sa ascult de nimeni si nu imi place sa ma invart dupa coada cum se spune. Leul se crede intotdeauna peste toti, ca si mine, lol si cred ca asta e animalul care ma caracterizeaza cel mai bine.
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Animalul care te caracterizeaza:D. Empty Re: Animalul care te caracterizeaza:D.

Mesaj Scris de Kidu Vin 25 Dec 2009, 13:17

Pai cred ca :
Leul este regele padurii ii place sa fie in centrul atentiei ca si mie cred,puternic,cateodata bland atunci cand se joaca cu puii lui parca :-?ca zodie sunt balanta cateodata sunt calma si bland dar cand imi vin nervii sunt la fel ca un leu ma cert foarte tare mai ales cu sormea Animalul care te caracterizeaza:D. 29458 si sunt tare incapatanata cateodata
Kidu
Kidu

Mesaje : 311

Sus In jos

Animalul care te caracterizeaza:D. Empty Re: Animalul care te caracterizeaza:D.

Mesaj Scris de Psyhee Dum 04 Apr 2010, 20:44

I'm the weirdest around here.Pe mine ma caracterizeaza,ahem..vrabia.De fapt asta mi-au spus prietenii.Pentru ca prima impresie pe care o au oamenii despre mine e ca sunt mica,plapanda,inofensiva,dar cand cineva ma streseaza devin agitata si musc,desigur,la figurat,dar doare cam la fel de tare XD
De asemenea nu degeaba-s scorpion (ca zodie).I sting like hell ^.~
Psyhee
Psyhee
Graphic Designer

Mesaje : 294

http://idioticwords.blogspot.com/

Sus In jos

Animalul care te caracterizeaza:D. Empty Re: Animalul care te caracterizeaza:D.

Mesaj Scris de Insane Tenshi Mar 06 Apr 2010, 20:30

Poate ca pe mine ma caracterizeaza 2 animalute care normal sunt dusmani.
Cainele- sunt o fire credincioasa, saritoare , intelegatoare (uneori) sunt si mai delasatoare :"> , dar nepretentioasa.
Pisica- multe ori lenesa, mofturoasa , mai suparacioasa si chiar mai indiferenta .

Ce facem cu limba romana? te-am mai rugat sa te corectezi.
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Animalul care te caracterizeaza:D. Empty Re: Animalul care te caracterizeaza:D.

Mesaj Scris de Bobocel. Sam 10 Apr 2010, 21:14

Cred ca dupa nick-ul meu va puteti da seama care este animalul meu.. Pisica.
Pur si simplu este adorabila imi place cum toarce si cum se da pe langa mine atunci cand vrea ceva. Imi place cand ma mangaie cineva ca pe o matsa. Si imi place salenevesc. Uneori imi este lene sa stau si in pat
Si zilnic scot cel putin cate 10 Miaauuuuuuuuuu.
Bobocel.
Bobocel.

Mesaje : 493

Sus In jos

Animalul care te caracterizeaza:D. Empty Re: Animalul care te caracterizeaza:D.

Mesaj Scris de Verrine. Dum 11 Iul 2010, 16:53

Ce ma caracterizeaza pe mine... Animalul care te caracterizeaza:D. 317338.
Cred ca sepia, stie foarte bine sa se ascunda de dusmani, dar sa si lupte cu ei. Cam asa sunt si eu, in general imi place sa manipulez oamenii Evil, dar sa ma si feresc de ei. Unii sunt foarte ciudati. Acele tentacule le pot asemana cu ideile mele care se misa intr-o aprte si intr-alta. Animalul care te caracterizeaza:D. 267547. Si poate cerneala care o emana, arata cum bag eu oamenii in ceata :-". I like to do that. Evil
Da... cred ca este un animal care ma caracterizeaza din plin @-).
Verrine.
Verrine.
Moderator

Mesaje : 113

Sus In jos

Animalul care te caracterizeaza:D. Empty Re: Animalul care te caracterizeaza:D.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum