Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru?

+5
TeeChan
Kido X
Hanako-chan
Jellyka
Irukandji
9 participanți

In jos

Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru? Empty Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru?

Mesaj Scris de Irukandji Vin 19 Feb 2010, 12:36

Hmm.... desi nu imi plac copii, intotdeauna mi-a placut sa caut si sa aleg nume. Deci sa vedem... Imi plac mult numele japoneze deci:

Fata: Hotaru.... Nu stiu de ce dar imi place cum suna Laughing
Ayaka.... Tot pentru ca imi place cum suna :D
Sayuri

Baiat: Shiro ... suna amuzant Laughing
Si cam atat imi vine pe moment. La baieti nu m-am gandit prea mult Laughing
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru? Empty Re: Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru?

Mesaj Scris de Jellyka Vin 19 Feb 2010, 18:00

Huh...Frumoase nume dar daca o sa stai in Romania toata lumea o sa-si bata joc de ea pentru ca-i suna numele ciudat(da,nu cred ca vrei^^)...So..There are some names that i like:

Pentru fata:
~Amelia-Numele asta imi place atat de mult cum suna.Si nu,nu e vorba despre Amelia din Slayers dar imi place numele asta atat de mult incat...As fi in stare sa-i dau numele asta chiar daca as ramane in Romania(Doamne fereste)
~Shanti-Da,am zis eu ca ma duc in India (da, ar fi o optiune sa ma casatoresc acolo XD) iar Shanti imi place de asemenea cum suna.Din cate stiu,in hindi insemna "bunatate" sau ceva de genu'.Mi-a placut numele asta^^
Pentru baiat:
~Nu m-am gandit Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru? 267547.Sa vedem...John ar fi frumos,comun si uzat asa ca i l-as pune p-asta(hehe,nu raman eu in Romania nici in ruptul capului)...Sau Conan...Tre` sa recunosc ca numele asta mi-a placut pentru ca e ciudat si pana sa fi auzit de autorul lui Sherlock Holmes(Arthur Conan Doyle)nu aveam habar de acest nume.
~Si Vladimir imi place...Nu stiu de ce...Dar imi place XD(Vladimir Putin Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru? 267547).Anyway,sa ma mai gandesc olaeaca poate mai produce mintea mea nume(inca unu',asa,indian)
~Om sau Amar.Nume scurte si dragute.Om parca insemna "Dumnezeu" desi nu prea imi place sa-i pun numele filui meu Dumnezeu pentru ca El e unul singur^^.Iar Amar...La fel...Scurt si dragut...Altceva?^^(astept si alte posturi poate imi dati idei)
Jellyka
Jellyka
Moderator Global

Mesaje : 688

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru? Empty Re: Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru?

Mesaj Scris de Hanako-chan Vin 19 Feb 2010, 21:35

Pai pentru fata:
-Alexia sau Alexa- imi place cum suna si pe mine ma cheama Alexandra si nush de ce, dar parca e putin cam egoist, dar tot imi place Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru? 362913

Pentru baiat:
-Andrei- asa trebuia sa ma cheme pe mine in caz ca eram baiat, dar cum nu a fost sa fie... a ramas o dorinta de al lui tata si am zis ca daca eu o sa am baiat sigur ii pun nume Andrei.

Si din japoneza:
Pentru fata:
-Ai - inseamna iubire si chiar imi place cum suna.
-Ayame- iar imi place cum suna Laughing

Pentru baiat: uite ca aici nu m-am gandit... Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru? 362913

Cam astea`r fi ^^"!
Hanako-chan
Hanako-chan

Mesaje : 63

Sus In jos

Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru? Empty Re: Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru?

Mesaj Scris de Kido X Vin 19 Feb 2010, 23:56

Hmm..tare interesant...sincer nu m-am gandit niciodatala asta!
Da numele zaponeze sunt interesante!

Fete:
-Yuki...nu stiu dar imi place mult:
-Aiko:inseamna iubire;afectiune;...Ko=copil
-Zuki Sau Yuzuki...Zuki inseamna luna!

Baieti...ma scuzati dar prea putin...adica daca ar fi sa aleg asa imediat ar fi Tom Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru? 504924 sau Bill Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru? 177435 !
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru? Empty Re: Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru?

Mesaj Scris de TeeChan Sam 20 Feb 2010, 12:30

Hm...daca ar fi sa mai stau in Romania..desi nu prea as vrea ca fata sa aiba numele de:
-Alexia mereu mi-a placut numele asta nu stiu din ce cauza.
Iar la baiat Alexander...deci,e oficial..numele asta chiar imi place chiar daca e fata sau baiat =]
Iar nume japoneze ar fi Kaori sau Saiyuri..nu stiu de ce da' pur si simplu imi plac numele astea la fete iar la baieti ar fi Ryo sau Ren <3
TeeChan
TeeChan

Mesaje : 444

Sus In jos

Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru? Empty Re: Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru?

Mesaj Scris de Insane Tenshi Sam 27 Feb 2010, 18:41

Daca ar fi fata ias da numele de Raisa ,e un nume rar si special si mi-a atras atentia pe un site..Suna dragut pentru mn si mi se pare asa plin de inocenta si dragalasenie..E cv ca un alint. Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru? 121797 Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru? 177435
Asa dak ar fi baiat i-as da numele de Ciprian sau Lucian ,imi plac numele astea fiind k mi se par potrivite pentru un baiat mai rebel dar totusi silitor sau ajutator ,deci parca ar ascunde un mister..Eh fiecare cu gusturile lui ^_^


Ultima editare efectuata de catre Denny-chan in Mar 16 Mar 2010, 21:44, editata de 1 ori
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru? Empty Re: Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru?

Mesaj Scris de Love Dum 28 Feb 2010, 22:01

Denny-chan , Raisa este defapt un nume rusesc si este si printre preferatele mele.Insa nu stiu daca mi-as numi fiica asa (ma gandesc sa nu se creada ca e lipovenesc).

Pentru fete mi-ar place sa folosesc Scarlet (care este defapt o nuanta de rosu ; nu, nu ma gandesc sa am o fiica roscata, insa numele este printre preferatele mele, pentru ca mi se pare feminin si puternic in acelasi timp).De asemenea, imi place mult numele de Audrey, pentru ca Audrey Hepburn este actrita mea preferata.Ar mai fi si Sienna (insa nu stiu daca l-as folosi pentru fiica mea ; poate doar in cauzl in care as avea gemeni, un baiat si o fata si baiatului i-as spune Sean).Luna este de asemenea un nume interesant pentru o fata.Julia (citit g i u l i a ) este frumos, insa mi-e teama sa nu fie strigata j u l i a .Laetitia (pronuntat l e t i ţ i a ) este de asemenea un nume potrivit fetelor si ar mai fi so Sophie (pronuntat s o f i ).

Pentru baieti imi plac numele David (pronuntat d a v i d sau chiar d e i v i d), Daniel (pronuntat d a n i e l sau chiar d e n i e[ă] l), Lucian sau Lucas.
In cazul gemenilor as folosi numele de Aiden (pronuntat E i d ă n ) si Nadia, pentru ca mi se par ideale pentru gemeni (fata si baiat).Nadia este defapt Aiden scris invers ^__^

Oricum, cel mai probabil voi hotari pe moment, alaturi de sot si in functie de situatie.
Nu as folosi insa nume excentrice (nici chiar nume japoneze), pentru ca nu vreau sa se creada ca mi-am botezat copiii dupa pasiuni trecatoare.
Love
Love
Moderator Global

Mesaje : 334

http://marquise-des-anges.blogspot.com/

Sus In jos

Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru? Empty Re: Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru?

Mesaj Scris de .Prăjiturică Mar 02 Mar 2010, 15:50

Okey.......Imi imaginez ca am un copil si bla bla.......Sa trecem la subiect:
Nume fete:
-Karin-Imi place mult acest nume si nu,nu ma refer la Karin din Naruto(sincer nu prea o plac asa de mult.....imi cer scuze daca exista fani)

-Amelia-Nu ma refer la Amelia din Slayers dar pur si simplu imi place cum suna!!!!Dupa parerea mea acest nume este chiar foarte sweet Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru? 851396
sau
-Myu-Beautiful feather:)Chiar imi place cum suna

Nume baieti:
-Ren-Imi place la nebunie si din totdeauna mi-a placut acest nume!!!
sau
-Riku-Poate pentru unii e mai ciudatel dar mie una imi place.....
Cu siguranta nu vreau nume pentru copii mei de genu: Gheorghita,Luminita si alte nume asemanatoare.....
.Prăjiturică
.Prăjiturică

Mesaje : 60

http://www.animesatellite.forumz.ro

Sus In jos

Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru? Empty Re: Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru?

Mesaj Scris de SilverKat Dum 23 Mai 2010, 19:02

dududu...chiar ma gandeam cu o colega acum ceva timp
Aida-nu stiu unde l-am auzit, dar mi-a placut foarte mult ^^
Raven-weh, imi plac corbii ^^
Leah
Aiden
Eden
Sarah
Dar cred ca ar fi o idee proasta sa pui unui copil un nume la care difera pronuntia pentru ca cei din jur tind sa scrie ceea ce aud.
SilverKat
SilverKat

Mesaje : 62

Sus In jos

Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru? Empty Re: Ce nume ati vrea sa ii dati copilului vostru?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum