Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS]

5 participanți

In jos

Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] Empty Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS]

Mesaj Scris de *Anne_toxyk_lollipop* Mier 19 Mai 2010, 19:24

Buna!M-am gandit sa fac si eu un fic...este primul,asa ca,nu stiu ce o sa iasa scratch

Disclaimer: Nu detin nici un personaj, toate apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari.

Capitolul 1
VESTEA

Maretul soare,ca o moneda de aur,isi face aparitia pe infinita bolta creasca.Norisorii mici si pufosi se joaca de-a prinselea pe maestuosul cer.Este dimineata!Incetul-cu-incetul,oameni isi fac aparitia unul cate unul,inmultinduse ca ciupercile dupa ploaie,iesin afara sa isi faca fiecare treburile de zi-cu-zi.In Anglia l-a Londra,lucrurile stau aproape la fel.Este luna Iunie,insa in ciuda caldurii din aceasta luna,oamenii nu ezita sa iasa afara.In acest oras,intr-o familie respectata,si renumita pentru bogatia si meseria fiecarui membru,mezina familiei inca dormea.Numele ei era Sakura,insa in satul ei natal,Konoha,toti o cunosteau drept "Floarea-de-cires-a-satului",fiind renumita pentru parul sau de un roz bonbon.Ea era inalta,cu pielea angelica,si cu parul pana la mijloc,drept.Razele calde ale soarelui a ajuns din pacate si in camera ei,trezind-o.Usor,si-a deschis ochii de culoare verde,parca culoarea a celor mai pretioase si mai scumpe smaralde.Sakura era cantareata,si lucra totodata si ca manechin.Avea ce-a mai frumoasa voce din Anglia,lumea recunoscand-o cand o ivea pe strada.Sakura se trezi.Usor cobora din pat cu lene,ducandu-se la baie,pentru toaleta de dimineata.Dupa ce s-a mai inviorat,s-a reintors din baia personala,in camera sa ce era descrisa putin "imensa".Peretii camerei erau crem,avea parchet din lemn de cirs pe jos,un covoras de marime medie de culoare roz,mobila inconjura incapera,astfel cand intrai sa iti daruieasca o atmosfera de vis.Din dressin-gul ei si-a ales o pereche de pantaloni scurti,mulati albi cu un decor floral pe ei,si un maieut fara spate,alb,pan' la buric.Aceste haine ii scotea in evidenta formele perfecte.Parul si l-a prins in doua codite joase,lasandu-le pe spate,s-a macheat cu un fard roz,fara sa iasa extrem de mult in evidenta,si cu un gloss de buze ce sclipea.C-a si accesorii si-a pus un lantisor din argint,cu medalionul in forma de inger,o bratara tot din argint de picior,finuta,o pereche de cercei mari si rotunzi set cu un inel si o bratarica evident tot din argint.Cu pasi mici iesira din camera ei,coborand usor scarile reci de marmura.Casa ei avea trei etaje si 14 camere in total.Ea statea la ultimul etaj,ceea ce insemna ca avea de coborat...In fine,intr-un final a ajuns jos,in living.

-Neatza!spuse aceasta cascand cu gura pan' la urechi.

-Neatza!raspunsera doi adolescenti-o fata si un baiat-Cum ai dormit?

-Bine....cred.....

Acesti doi tineri erau fratele si sora Sakurei.Pe fata o chema Aiko.Ea avea parul pana l-a umeri,blond,cu ochii imbinati in doua culori:verde inchis amestecat cu albastru.Ea era imbracata cu un maieut roz inchis si niste pantaloni de blugi,scurti.Accesoriile au completat foarte bine tinuta.Fratele ei se numea Ran.El era cu parul blond,ochii albastri ca laguna marii.Era imbracat cu un maieu alb,cu un 8 rosu pe spate si niste pantaloni scurti de bumbac.

-Sakura...Avem o veste pentru tine.....spuse Aiko

-Ok!Da-tii drumul!raspunse relaxata rozalia


-Azi....ne mutam inapoi.....dupa 8 ani de ...zile....in...Konoha....spuse Ran

-Cum????Era sa fac stop cardiac!zise Sakura alarmata In fine...cand ne mutam....???

-Pai....Sakura....stai jos....ne mutam.....azi....peste 2 ore....zise Aiko

-Peste 2 ore?????Da' voi vreti sa lesin aici?De ce nu mi-ati zis?Adica...eu de ce mai stau aici?Tre' sa fug!si in cateva secunde,cu o viteza uimitoare ajunse la ultimul etaj,in camera sa.

DUPA 1 ORA JUMATE....

In timp ce Ran si Aiko o asteptau pe sora lor,pe usa intrara doi oameni,un barbat imbracat la costum,cu parul blond si numele sau era Tsubaky;si o femeie elegant imbracata,cu parul roz si ochii ca ai sakurei.Ea se numea Izumi.Acesti doi oameni erau parintii celor 3 adolescenti.

-Copii,sunteti gata?intrebara mama

-O asteptam pe Sakura!Spusera cei doi copii in cor

Toti ramasera ca picati din luna cand Sakura a coborat cu greu cu opt valize dupa ea




DATA VIITOARE
Capitolul 2: Acomodarea

Astept cateva commuri

Va pup

Ja ne!


Ultima editare efectuata de catre *Anne_toxyk_lollipop* in Joi 24 Iun 2010, 12:07, editata de 2 ori
*Anne_toxyk_lollipop*
*Anne_toxyk_lollipop*

Mesaje : 12

Sus In jos

Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] Empty Re: Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS]

Mesaj Scris de Insane Tenshi Mier 19 Mai 2010, 20:46

In primul rand mersi de comm. Acum revin la tine.
In fic niciodata sa folosesti limbaj de mesenger.
'' -Neatza!''
'' Tre' sa fug..''
'' O ora jumate''. Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] 830167
Este inestetic. Mai lasa si tu spatiu dupa cuvinte sa arate cand se termina cuvintele, mai exact lasa spatii dupa un punct, virgula sau orice semn de punctuatie.
Descrierea la tine e generala, descrie si sentimentele personajelor cum se simte Sakura, ce reactii are, la fel si fratsii ei. Dialogul este bunicel si nu e sec. Actiunea este fugarita de gaste Laughing. Un sfat: scrie cand ai si tu inspiratie.
Cam atat. Povestea in sine mi se pare interesanta si am sa astept sa vad cum decurge si sati vad progresarea.
Jane si ast nextul Love Cool
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] Empty Re: Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS]

Mesaj Scris de Yukirin Mier 19 Mai 2010, 21:01

Salutare Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] 851396 . Am trecut pe la creatia ta si iti voi scrie urmatoarele;
Ideea este draguta si ai un titlu reusit Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] 177435 dar mai ai de lucrat la descriere, desi nu e rea, dar mereu e loc de mai bine.Cind o descriai pe Sakura ,puteai sa ne scrii si despre modul cum a ajuns ea cintareata, pentruca pt noi ea apare ca un personaj nou si aceasta se refera indeosebi la fratii ei, sa-i descrii din exterior nu era indeajuns, trebue sa le scoti la evidenta si alte trasaturi cum ar fi caracterul ,ca cititorul sa stie calitatile lor deosebite, in ciuda faptului ca nu sunt personaje principale. Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] 602519 Pretentia mea cea mai mare este de ce tine de aspectul ficului Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] 687642 .NU PUNE DISTANTE ATIT DE MARI!Ca strica imaginea ficului.Ele se admit doar atunci cind doresti sa incepi o alta idee,despre un alt personaj sau cind descrii un eveniment Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] 851396 .

Sper ca nu te-ai suparat pentru critici Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] 851396 Astept nextul Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] 177435
Yukirin
Yukirin

Mesaje : 17

Sus In jos

Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] Empty Re: Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS]

Mesaj Scris de Dya :] Mier 19 Mai 2010, 22:07

Un nou fic...Sa vedem:
Nu mai lasa asa spatii mari la dialogul ala si nu mai pune atatea puncte de suspensie... Lasa spatiu dupa semnele de punctuatie...Titlul este atractiv si dragut...Imi place ideea,dar descrierea este slabuta, spune si tu ceva despre sentimentele personajelor, despre simturile lor... Dialogul cam sec in unele parti si actiunea mai la final putin grabita..Sper sa nu te superi, dar sa tii cont de sfaturi ca vad ca nu sunt singura care tia dat comm.Bafta la next Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] 113996 Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] 7809
Dya :]
Dya :]

Mesaje : 199

Sus In jos

Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] Empty Re: Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS]

Mesaj Scris de *Anne_toxyk_lollipop* Joi 20 Mai 2010, 22:17

Ok!Multumesc de sfaturi, am sa tin cont!Este primul meu fic si de aceea nu prea mi-a reusit.Acum next-ul

Capitolul 2
ACOMODAREA

Dupa aproximativ 2 ore si jumatate au ajuns la aeroport.Sakura era trista ca isi paraseste caminul in care a stat atatia ani...Aici a devenit cantareata si fotomodel datorita unei coregrafe si tot odata creatoare de moda pe nume Chiyo.Ea era satena, cu o suvita mov in fata, tunsa in scari, cu ochii albastri spre mov. Mereu era vesela si buna cu ori si cine ii iesea in cale. Familia fetei era oare-cum bucuroasa ca va revedea Konoha. In clipa in care au urcat in avion, pe rozalie, un fior rece, parca de gheata i-a ajuns pana in maduva oaselor iar o lacrima cristalina ii cazu pe fata ei angelica.
-Esti bine?o intreba cu blandete Ran
-Da...cred ca da...raspunse fata, aruncand o ultima privire spre Londra. In avionul de lux ce costa o avere, familia Haruno isi facuse rezervare la clasa intai.Parinti Sakurei stateau unul langa altul,la fel si Ran cu Aiko. Numai Sakura, la alegerea ei, statea singura, cu privirea pe geamul avionului.
-Mama,dar cu compania noastra cum ramane?spuse fata incercand sa "scape" din acea tristete.
-Draga mea, compania v-a ramane aici. Ne vom ocupa de ea si de acolo.Mama nu mai primise nici un raspuns.
Dupa aproximativ trei ore si 45 de minute,avionul a aterizat la aeroport.Dupa ce a mai trecut de cateva controale unde a trebuit sa arate procura, pasaportul, etc. veni si vremea plecarii.Tsubaki si Izumi s-au urcat intr-o limuzina neagra, lucioasa, si deasemenea scumpa,Ran s-a urcat in noul lui Ferrari, Aiko intr-un BMW si Sakura intr-o decapotabila rosie.Rozalia era uimita de modernizarile ce au aparut in Konoha. Inainte era doar un sat imbatranit, iar acum sant 4 supermarcheturi, 3 banci,1 mall, alimentare noi, si multe altele. Floarea de cires si-a mai revenit cand a vizualizat toate acestea. Intr-un final au ajuns la actuala locuinta. Fata ramasese pe loc un moment, privind vila cu trei etaje, cu o curte imensa, piscina, gazon peste tot si un leagan superb.Ceea ce a impresionat-o insa,a fost un cires imens.Florile impanzea coroana lui, dadanduti un sentiment placut. Sakura, parca renascand. A intrat in locuinta de vis. La intrare se ivea un living imens unde era un bar cu sticle de sampanie si vin, pahare si zahar. Un set de canapele crem de piele inconjura camera de culoare alb-perla. Intr-un colt era o usa ce ducea la o bucatarie de medie marime. Era gresie pe jos,peretii erau crem,un aragaz o combina-frigider performante erau prezente, mobila de bucatarie din lemn de culoare deschisa, iar o masa moderna si cinci scaune incheiau "tinuta". Scarile ce duceau la etaj erau -ca si in Londra- din marmura.La primul etaj era camera lui Aiko.Era de culoare mov,avea un birou negru si un laptop,1 DVD si un VIDEO erau pe un raft al comodei sub plasma TV, mai avea si o canapea extensibila de culoare purpuriu,un covoras pufos violet si mobila de aceeasi culoare.Alta incapere de l-a acelasi etaj era camera de oaspeti ce avea culoarea oului-de-rata. Mobila clasica, un candelavru si un pat lat existau acolo. La ace etaj era si o baie medie ce avea cada, cabina de dus, un WC, un uscator de rufe si o ghiuveta cu o oglinda.La etajul doi statea Sakura. Camera ei era de culoare roz avand tapet cu flori de cires, un sifonier imens fabricat din lemn de cires, un birou fabricat din acelasi material cu un calculator cu plasma, un dulapior cu sase sertare pe care era combina muzicala, comoda la fel ca si in camera lui Aiko dotata cu DVD si VIDEO, un pat imens cu saltea roz, pe jos parchet si un covoras in forma de catelus,cu roz si alb. La acelasi etaj era si o camera cu toata verde,una albastra si bineinteles o baie. La ultimul etaj statea Ran. Camera lui era bleo, cu un pat de aceeasi culoare,mobila inchisa la culoare, un birou cu un laptop si un casetofon performant de ultima tehnologie. Tot acolo, la acelasi etaj era o baie si balconul. Toti si-au despachetat bagajele, luand apoi cina si culcanduse.

Stiu ca la sfarsit am grabit foooooaaaaaaaarte mult actiunea, insa mie somn, si maine la scoala....Sper sa va placa capitolul!

Data viitoare:
REVEDEREA CU VECHII PRIETENI

cam atat pentru azi!ori cum aveti ce citi!

Ja ne!
*Anne_toxyk_lollipop*
*Anne_toxyk_lollipop*

Mesaje : 12

Sus In jos

Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] Empty Re: Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS]

Mesaj Scris de Soleil. Dum 23 Mai 2010, 16:23

Lipsă disclaimer. Având în vedere că scrie mare în reguli că este absolut necesar, lipsa lui poate duce la închiderea ficului. Concluzia: dacă în decurs de 24 de ore [o zi] nu apare disclaimer, ficul se închide.
Thanks de înţelegere :3
Soleil.
Soleil.
Moderator

Mesaje : 331

Sus In jos

Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] Empty Re: Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS]

Mesaj Scris de *Anne_toxyk_lollipop* Vin 04 Iun 2010, 15:49

Am venit cu nex-tul

Capitolul 2
REVEDEREA CU VECHII PRIETENI

Dimineata urmatoare incepuse o zi speciala. Sakura trebuia sa mearga la liceul de ninja, unde isi va revedea vechii prieteni. Ea se trezii la ora 07:00, deschizand-usi incet ochi sai de culoare verde. Avea emotii mari, insa cu toate acestea se scula lenes, ducanduse sa se spele pe ten si pe dinti. Terminand si asta, a revenit in camera sa, la noul sau dress-up de unde si-a ales un maieut roz cu spatele gol, si cu o orhidee alba pe el, o fustita scurta alba, simpla, o pereche de colanti de culoare roz-pal si niste sandale foarte la moda , de aceeasi culoare ca si fustita. Parul il avea prins in doua codite joase. S-a macheat cu un gri decent, si putin luciu pe buzele sale, ca doua petale de trandafir. Ca accesori si-a completat tinuta cu o pereche de cercei in forma de floare, cu surub, o bratara cu pietricele si un inel din argint si un lantisor tot fabricat din argint ce avea un medalion in forma de fluture, acesta deschizanduse pe din doua, unde erau inainte prinse doua poze, una a ei, si una a unui baiat, insa ea a rupt cu mult timp in urma aceea poza, de ce, nu se stie... Era singura acasa, deoarece Ran si Aiko plecase la facultate, iar parinti sai cu treburi de ale companiei. A decis sa coboare pentru a lua micul de jun. A mancat un bol de cereale cu lapte, dupa si-a luat rucsacelul roz, telefonul roz,foarte performant, si ochelari de soare, punandusii pe cap si a iesit pe usa casei cu multe emotii. Pe drum abia putea a mai respira. Ajunse la locul de invatamant pe la vre-o 09:45, intrand pe poarta imensa a acelei cladiri. Un fior rece ii cutremura trupul, insa trase aer in piept si intra. Mergea cu pasi mici pe coridorul liceului vrand sa ajunga la biroul directoarei, care era chiar...TSUNADE!!!Ea era blonda, cu parul prins ca al Sakurei, imbracata intr-un tricou alb si niste pantaloni scurti, de blugi. Ochii ei erau de culoare galben-bonlavicios. Era opersoana blanda, dar cu dusmanii satului era cruda si nemiloasa.
-Sakura! Te asteptam! Haide sa iti arat clasa in care vei invata. Este aceeasi in care sunt si vechi tai prieteni. spuse Tsunade fericita deoarece vechea ei eleva preferata revenise.
-Ok....spuse aceasta cu emoti in voce
Ajunse la usa clasei iar rozaliei ii se spuse:
-Sakura, stai aici. N-am zis la nimeni ca vi, asa ca va fi o surpriza pentru toti.
Acestea fiind spuse, directoarea intra in clasa. Elevi aveau ora cu Anko.
-Buna-dimineata copii! zise blonda
-Buna dimineata raspunse copii respectosi in cor, ridicanduse din banci.
-Am o surpriza pentru voi! Cineva a revenit in satul nostru!
Copii curiosi din fire, deabia astepta sa vada despre cine e vorba.
-Intra draga mea!spuse directoarea facand-ui semn rozaliei pentru a intra in sala de clasa. Aceasta tragand aer in piept, cu multe emoti, intra in clasa spattioasa.
-Buna! M-am intors! spuse fata intrand in clasa. Toti copiii au sarit pe ea, reusind sa o darame, numai unul statea in banca.
-SAKURA!!!!TE-AI INTORS!!!NU-MI VINE SA CRED!!!puneau copii
-Asta da primire calduroasa!zise ea razand
-Copii, lasati fata sa respire!-zise Anko zambind-Acum sa vedem...cine vrea sa stea cu Sakura?Toti ridica mana inafara de acelasi baiat care nici macar nu o bagara in seama pe Sakura. El era Sasuke Uchina. Avea parul de culoare neagra, in ochii lui de culoarea beznei se putea observa cu usurinta nepasarea sa.
-Pai...sa vedem...vei sta cu...hmmm...Stiu! Vei sta cu Sasuke, aici in a treia banca.
"Sasuke..."gandi ea in timp ce un fior ii atinse pielea ei fina.

Nu prea mai am inspiratie...am sa scriu si maine sau poate in seara asta...nu promit nimic :X :X :X

Ja ne!
*Anne_toxyk_lollipop*
*Anne_toxyk_lollipop*

Mesaje : 12

Sus In jos

Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] Empty Re: Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS]

Mesaj Scris de *Anne_toxyk_lollipop* Vin 04 Iun 2010, 16:11

Scuze trebuia capitolul 3 !Upsss! M-am zapacit rau de tot ce sa zic... astept cateva commuri daca nu va suparati Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] 610393 Sper sa va placa capitolul!

Aiko :

Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] Ai224595n776132

Uploaded with ImageShack.us

Ran :

Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] Eliotgrant

Uploaded with ImageShack.us

Izumi:

Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] Pinkhairgirl2

Uploaded with ImageShack.us

Si inca o poza :

Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] Albumf26414n158970

Uploaded with ImageShack.us
*Anne_toxyk_lollipop*
*Anne_toxyk_lollipop*

Mesaje : 12

Sus In jos

Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] Empty Re: Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS]

Mesaj Scris de *Anne_toxyk_lollipop* Sam 19 Iun 2010, 00:43

Iti multumesc enorm A'Svear,sunt noua si nu am stiut ce inseamna disclaimer si de aceea nu am avut...scuze....Apropo! Mersi mult Denissu-chan, fara tine, nustiu ce mas face... ,
si multumesc pt. urare A'Svear

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Capitolul 4:
AMINTIRI

Sasuke... zise rozalia in gand cu o usoara urma de tristete...ce ascundea oare trecutul acestei fete? Ei bine, cand locuia in Konoha, un baiat foarte dulce la exterior, insa nepasator si crud in viitor pe dinauntru, a posesat locul de vecin al ei, mutandu-se cu familia sa in sat, bineinteles, definitiv. Mama sa, pe nume [numele parintilor le pun eu, deoarece nu stiu cum ii cheama, poate imi veti zice voi] Nanami, era o fire blanda si vesela. Avea ochii negrii, insa plini de afectiune, parul de culoare neagra-castanie. Ca o definitie generala, ea era o fire buna, puternica si iubitoare. Tatal se numea Hiroto. El era inalt, drept, dar intotdeauna iubitor cu familia sa.Comportamentul sau depindea de imprejurari. El avea ochi si parul negrii. Sasuke mai avea un frate pe nume Itachi. El era doritor de putere, insa chiar si cu pretul vietii si-ar fi aparat familia. Acesta avea ochii ca ce-l mai intunecat onix iar parul negru, prins intr-o coada nu foarte lunga, joasa.
Intre Sasuke si Sakura, un zid de piatra se cladi incetul cu incetul. Acest zid se numea PRIETENIE. Ei doi tineau mult unul la altul, insa doar ca amici, eventual prieteni. Acest zid s-a daramat insa, cand Sakura a trebuit sa plece din tara. Ei erau prea mici, mult prea mici, sa inteleaaga comportamentul si bunele intentii ale mamei si al tatalui Sakurei, de a ii oferi o viata mai buna , un alt trai, departe de batrana, saracacioasa si vechea Konoha.
Amandoi au suferit la despartire, insa Sasuke a dat repede uitarii imaginea fetei, astfel aruncand-o pe ea intr-o gaura a apocalipsei din mintea lui, sfarsind cu lacrimi de sange.
Fetei ia trebuit mai mult timp, timp pentru a lasa in urma regretele unei prieteni sfasiata cu ghiarele de noi inceputuri, o prietenie ce nu mai putea avea o alta soarta. Aceste inceputuri au dus la consecinte grele. Ei nu si-au mai intalnit privirile, n-au mai vorbit si prietenia lor, incetul cu incetul se ineca in lacul orovocat de lacrimile cristaline a doi copi inocenti si nevinovati, a doi pusti de prima varsta care nici macar nu stiu pe ce lume traiesc, vor putea intelege oare o asemenea decizie? Greu de spus... Nu cred ca acestia si-au putut explica de ce oare li se intampla tocmai lor aceste lucruri. Din ce-l putin doua miliarde si ceva de oameni, de ce tocmai lor?
Oare prietenia, acum dupa reintoarcerea fete, mai poate fi scoasa la suprafata din raul secat? Oare nu este prea tarziu sa recladim zidul ce a fost odata intre ei doi? Oare intre ei doi, pe viitor, v-a fi ceva mai mult decat prietenie? Oare se poate intampla o minune? Un miracol? Raspunsul il stie soar destinul. Soarta va raspunde pentru consecintele sau afectiunea ce va urma... Un lucru este sigur: vom afla pe viitor cum se va desfasura povestea a doi adolescenti rebeli si tineri, si daca ceva se va instala intre cei doi, ceva divin, sau daca atmosfera va ramane la fel, fara nici un viitor intre cei doi. Va trebui sa avem rabdare si intelegere fata de ei. Poate ceva, ceva, se va intampla, iar atunci ei doi vor fi poate mai fericiti si mai buni. Raspunsul il vom afla de la Dumnezeu...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Capitolul este mai scurt fata de celalalte, insa promit sa ma revansez.

Astept cateva comentari Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] 610393

Ja ne! Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] 24904


Ultima editare efectuata de catre *Anne_toxyk_lollipop* in Dum 20 Iun 2010, 21:49, editata de 2 ori
*Anne_toxyk_lollipop*
*Anne_toxyk_lollipop*

Mesaje : 12

Sus In jos

Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] Empty Re: Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS]

Mesaj Scris de Insane Tenshi Dum 20 Iun 2010, 11:28

Mey e bine ca ai pus disclaimerul, dar editeazati primul capitol. Apasa pe Edit la primul capitol si acolo unde ai scrius tu ca este primul fic acolo dedesupt pui disclaimerul.
Si acest ultim capitol de lai pus tu este foarte scurt ai 20 de randuri, mai bine il stergi pe asta si in programul tau de scris mai scrii povestea, continuarea la el cu inca 15-20 de randuri. Sa indeplineasca regula, plus ca arata ciudat sa vad un cap, asa de mic, mai bine zis minicapitol.
Sper sa te ajute sfaturile mele si incearca sa fii mai atenta la reguli. Pana te obisnuiesti Kiss Cool
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] Empty Re: Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS]

Mesaj Scris de *Anne_toxyk_lollipop* Mier 23 Iun 2010, 14:03

Bunaaaa!!! M-am gandit sa pun si eu next-ul Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] 747390

Capitolul 5
UN NOU INCEPUT

Fara sa mai stea pe ganduri, cu pasi marunti porni si rozalia spre banca ei, unde o "astepta" Sasuke. Se aseza pe scaun, punandu-si ghiozdanelul de culoare roz-bonbon de o parte. Dupa plecarea directoarei, imediat se suna de pauza. Toti studenti din clasa, atat baietii fermecati parca de frumusetea fetei, cat si fetele ce o admirau mult pentru ceea ce este, au navalit la banca Sakurei, tabarand pe ea.
-Sakuraaaaa!!!! striga cu lacrimi de fericire Naruto. El era un tip blond, cu ochii albastri, ca diamantele, umpic cam sarit de pe fix. El avea o dorinta: sa devina Hokage, insa avea un drum lung de parcurs pana acolo. Acestuia ii placea Sakura, deoarece mereu a fost blanda cu el. Naruto a sarit de gatul fetei, mai sa il rupa. Toti baietii inafara de Sasuke o placeau pe Sakura. Floarea-de-cires se simntea ca o regina in bratele prietenilor sai. Baietii erau in transa cand Sakura le vorbea. Acestia erau: Kiba - un baiat dragut, cu parul saten si ochii caprui. Acesta avea un catel, cat un ghem de lana alba, pe nume Akamaru. Neji - un tip cu parul negru, ca abanosul si niste ochii, parca de matase. El era foarte puternic. Lee- un individ cu sprancene groase si paroase. Ii place verdele, si se crede cel mai tare. Shikamaru- un baiat pretentios, moftoros, lenes si istet. Avea parul prins intr-o coada scurta cu tepi iar ochii ii avea de culoare neagra. Sai- un individ brunet cu ochii caprui, inalt si dragut. Koji- un tip mancacios ce daca nu mananca doua minute lesina. Era gras, cu parul maroniu si ochii caprui. Pana si Gaara o placea pe Sakura, insa ca o sora. Tinea mult la ea, se bucura pentru ea, iar cand era in primejdie, cu ori ce pret ar fi aparat-o. Ea mai demult, cand Gaara sosise in sat, si toti il dispretuiau, ea la aparat in fata tuturor. Bineinteles ca printre admiratorii Sakurei era si Naruto, ca de obicei, umpic cam sacaitor. Dar baietii nu sunt mai presus decat fetele: Hinata- verisoara lui Neji, avea ochii ca ai lui, iar parul de culoare albastru inchis.Ea era foarte timida si rusinoasa. Ten Ten- o fata foarte spontana, cu parul maro si ochii de aceeasi culoare. Temari- o tipa foarte energica, parul ei avand o noanta de galben bonlavicios, iar ochii de culoare neagra. Ino- O fata cu parul blond deschis, pana la fund, iar ochii de culoare albastru-marin. Ea era o fire prietenoasa, insa uneori se enerva prea repede. Toti erau bucurosi de venirea Sakurei, insa prea au sufocat-o. Aceasta a decis sa iasa afara pentru cateva clipe de liniste, insa nici acolo nu a reusit, deoarece cand adolescentii din academie au vazut-o, au tamarat din nou pe ea. Istoria s-a repetat.. Intr-un final, vrand sa fie singura, aceasta a plecat pe terenul de sport. Acel loc era pustiu. Cineva o urmarea pe aceasta fata, insa cine? O silueta necunoscuta ii pune mana pe umar. Ea tresare speriata, uitandu-se in spate. Era nimeni altul decat Sasuke.
- Sasuke? zise aceasta bland insa cu o amprenta de uimire in voce
- Mda... Buna Sakura! zise acesta indiferent
- Buna Sasuke... Nu te-am vazut de mult... zise Sakura afisand un zambet pe chipul ei angelic
- Mda...spuse el sarcastic
- Sasuke, Sasuke... Nu te-ai schimbat deloc... spuse rozalia
- Ce vrei sa spui? intreba uimit brunetul
- Ai ramas acelasi tip sarcastic, orgolios si indiferent... raspunse clar si raspicat rozalia
- Cum? zise si mai uimit baiatul, dar nici nu termina fraza bine, caci ea a zis:
- Dar pe de-o parte, ai ramas la fel de dragut... Dupa cele spuse Sakura se ridica pornind spre clasa, dar fu prinsa de mana de catre Sasuke:
- In schimb, tu te-ai schimbat enorm... Acum esti fotomodel si cantareata, nu mai esti asa timida, ai prins tupeu, dai replica la orice si...
- Si ce? zise Sakura
- Si esti superba. Dupa cele spuse, Sasuke disparu intr-un nor de fum. Fata era pur si simplu uimita de cele spuse. Nu isi credea urechilor... a pornit si ea spre sala de curs, deoarece se sunase...
Orele au trecut in zbor, astfel ea ajungand acasa, lund cina si bagandu-se in patul ei moale cu gandul la cele spuse de baiat, adormi.

Cam atat pentru azi... Ja ne!

*Anne_toxyk_lollipop*
*Anne_toxyk_lollipop*

Mesaje : 12

Sus In jos

Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] Empty Re: Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS]

Mesaj Scris de Insane Tenshi Mier 23 Iun 2010, 14:47

Buna nextul si ma bucur ca miai ascultat sfaturile. Ai mai progresat la actiune. Bravo imi place.
Love Decurge lent si este bine. Descrierea, ai facut-o bine personajelor dar mai ai un pic de lucrat la sentimente.
Pentru inceput, imi place ai crescut. Kiss Povestea se schimba, cati admiratori are Sakura. O_O Laughing
Naratiunea este in armonie cu descrierea si dialogul.
Dialogul tau e bine plasat, deci nu mai am de reporosat. Cam atat!
Astept cu nerabdare nextul! Cool Kiss
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] Empty Re: Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS]

Mesaj Scris de *Anne_toxyk_lollipop* Sam 26 Iun 2010, 01:00

Buna! Am venit cu next-ul Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] 54319

Capitolul 6

ALEGEREA ECHIPELOR

Dimineta urmatoare, Sakura se trezi la ora cinci si jumatate, deoarece azi se va decide soarta ei, si a echipei in care va fi. Se trezi cu lene, din patul ei moale, ducandu-se la baie. Acolo s-a spalat pe chipu sau angelic, astfel revigoranduse. Cand lichidul rece i-a atins fata un fior parca de gheata a atins-o, insa ii placea senzatia, adora acea senzatie, cant stropii se izbeau de ea, racorind-o. Imediat dupa ce a terminat, s-a reintors in incaperea unde dormea. Din dressing-ul ei si-a ales un maieut fara spate, de culoare bleo deschis, o fustita de blugi scurta si niste opincute albe, simple si comode. Parul si l-a prins intr-o coada, sus. Accesoriile pe care le alese erau o pereche de cercei in forma de rotund, albi, cu surub; zece bratari de diverse noante vii de culoare, ovale, la o singura mana, si acelasi lantisor in forma de inimioara. S-a machiat cu foarte putin albastru la ochi, si cu un gloss stralucitor pe buzele sale fine. Si-a luat o geanta sport, de culoare alba cu doua dungi inclinate bleo in care se afla telefonul, ochelarii de soare, un port-fard, portofelul si o agenda cu un stilou pentru notite. Ceasul indica ora 6:30, iar rozalia se hotara sa plece catre locul de invataman. Pe drum se intalni cu Ino, care parea foarte entuziasmata. Ea era imbracata intr-o roche mov, simpla, fara spate, fiind aproape pana la genunchi. Parrul il avea lasat pe spate, fiind prins doar cu o agrafa neagra intr-o parte.
- Sakura!!! striga din toate puterile blonda
- Ino? Ce se intampla? intreba fata curioasa
- Am aflat ceva! Doamne, nu o sa-ti vina sa crezi! zbiera cat o tinea gura Ino
- Linistestete! Ce se intampla? incerca Sakura sa o domoleasca umpic
- O sa fie echipe duble! Adica in loc de patru membri, vor fi opt! spusera fericita tipa
- Asta inseamna ca avem mult mai multe sanse sa fim in aceeasi echipa! zise entuziasmata rozalia
- Ai dreptate! o aproba Ino. Cele doua fete isi continua drumul spre academie, discutand despre fel si fel de lucruri. In curtea acadeniei, toti studentii se imbulzeau pe o foaie de hartie ce era afisata pe perete.
- S-au afisat echipele! spusera bucuroase cele doua in cor, pornind in graba catre locul cu pricina.

" Echipa numarul 9:

- Sakura Haruno;
- Ino Yamanaka;
- Ten-ten;
- Hyuga Hinata;
- Uchina Sasuke;
- Inuzuka Kiba;
- Hyuga Neji;
- Uzumachi Naruto.

Instructor: Hatake Kakashi

Antrenamentele incep pe 27 Iunie, la ora 12:50"

Toti, ma rog... inafara de Sasuke era bucurosi ca sunt in aceeasi echipa. Totul era ca un vis frumos. Se simnteau ca in paradis... Totul era perfect. Fiindca azi erau in 20 Iunie, adolescenti mai aveau timp de distractie o saptamana. In aceasta saptamana, Sakura era singura acasa, deoarece toti membri vor fi sapte zile, impreuna cu familia Uchina, la New York, sa mai depene amintiri. Acolo erau cazati la un hotel de cinci stele, un hotel de lux. Cei doi studenti nu au fost insa, deoarece data antrenamentelor nu era inca stabilita.

Cam atat pentru azi caci mie foarte soooooomn Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] 69473
Maine s-ar putea sa pun next-ul
Ja ne!!!


Ultima editare efectuata de catre *Anne_toxyk_lollipop* in Sam 07 Aug 2010, 20:22, editata de 2 ori
*Anne_toxyk_lollipop*
*Anne_toxyk_lollipop*

Mesaje : 12

Sus In jos

Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] Empty Re: Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS]

Mesaj Scris de Insane Tenshi Sam 26 Iun 2010, 10:09

Prima prima. Love
Vad ca incepi sa te imbunatatesti la descriere. Imi place si tin sa te felicit. Acum inteleg si sentimentele si fizicul intamplarilor. Love.
Este interesant capitolul, ai echilibrat dialogul si nu e sec. Naratiunea se impleteste cu descrierea si dialogul. Ai respectat si sfatul meu si capitolul e bun are peste 30 de randuri. Kiss
Acum citesc ficul cu mai multa placere si entuziasm. Astept nextul si multa bafta. Cool Kiss
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS] Empty Re: Sasusaku[IuBiRe~InTrE~RaMuRi~De~CiReS]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum