Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

A Walk to Remember(2002)/O iubire de neuitat

4 participanți

In jos

A Walk to Remember(2002)/O iubire de neuitat Empty A Walk to Remember(2002)/O iubire de neuitat

Mesaj Scris de Kidu Sam 30 Ian 2010, 23:34

Landon si prietenii lui sunt cei mai cool baieti dintr-un liceu din Beaufort. Jamie e opusul lor, nimic nu pare cool la ea. E fiica preotului si poarta haine largi, care ii ascund formele. Cand o farsa a lui Landon se termina prost, directorul liceului il obliga sa joace in piesa scolii, activitate in care e implicata si Jamie. Petrecand tot mai mult timp alaturi de ea, baiatul descopera dupa un timp... ca s-a indragostit! Landon este nevoit sa renunte la prietenii sai pentru a-si petrece timpul cu Jamie , el incercand sa-i implineasca toate visurile fetei.

Ei bine acesta a fost primul film la care am plans de fiecare data cand la vazut...cred... poate ca o sa radeti de mine dar asta este oricum a fost unu-l dintre cele mai bune filme pe care le-am vizionat,sper ca o sa v-a placa si voua.
Kidu
Kidu

Mesaje : 311

Sus In jos

A Walk to Remember(2002)/O iubire de neuitat Empty Re: A Walk to Remember(2002)/O iubire de neuitat

Mesaj Scris de Kido X Dum 31 Ian 2010, 10:49

Am vazut si eu filmul! Este foarte fain...desi prin nu stiu ce minune m-am uitaa la el la ora 2 noaptea pe calculator...are si saruturi pupici(insa a fost destul de ok)!
Are o parte care aproape m-a facut sa plang...faza cand el afla ca ea are leucemie!Imi place la nebunie filmu...l-am vizionat de reo 4 ori si de fiecare data m-i se umezeau ochii! A Walk to Remember(2002)/O iubire de neuitat 793566
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

A Walk to Remember(2002)/O iubire de neuitat Empty Re: A Walk to Remember(2002)/O iubire de neuitat

Mesaj Scris de Insane Tenshi Mar 02 Feb 2010, 10:21

Doamne ce mia placit filmul asta! A Walk to Remember(2002)/O iubire de neuitat 177435 A Walk to Remember(2002)/O iubire de neuitat 177435 afost extraordinar..lam vazut cred ca de cel putin 20 de ori..atat de tare ma impresionat..tematica e banala o iubire adolescentina,dar care are urmari interesante.Landon dintrun nesabuit baiat de cartier,devine unul serios si matur cand se indragosteste de jamie..e foarte frumoasa povestea.pe mine ma atinge pe suflet..pacat ca la final jamie moare A Walk to Remember(2002)/O iubire de neuitat 309341
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

A Walk to Remember(2002)/O iubire de neuitat Empty Re: A Walk to Remember(2002)/O iubire de neuitat

Mesaj Scris de Monstruleț Sam 18 Sept 2010, 23:06

L-am văzut, mi-a plăcut și l-am revăzut. Filmul asta e superb, mirific, dramatic, romantic, cul, bun și pe gustul meu. Are tot ce-i trebuie sau măcar ce cred ei că trebuie. E primul film care m-a făcut să plăng. La final plângeam de nu mai puteam. London și Jamie era așa de diferiți și totuși au ajuns să se iubească așa mult. Finalul a fost tragic. Mi-a părut rău de relația lor, de London că suferea. Un film de nota 10. Merită toate laudele.
Monstruleț
Monstruleț

Mesaje : 9

Sus In jos

A Walk to Remember(2002)/O iubire de neuitat Empty Re: A Walk to Remember(2002)/O iubire de neuitat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum