Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Credeti in spirite si in paranormal?

+8
$onny
Daelithal.
Maya
Abigail.
Bobocel.
Maid でりあ
Soru 2009
Insane Tenshi
12 participanți

In jos

Credeti in spirite si in paranormal? Empty Credeti in spirite si in paranormal?

Mesaj Scris de Insane Tenshi Sam 12 Iun 2010, 20:30

Ey bine. Alt topic alta vorba. Eu una, puteti sa ziceti ce vreti cred in spirite. Mda eram sceptica dar mam confruntat cu cateva chestii de genul asta si miam schimbat parerea si credinta. Cred ca nu suntem singuri si traim alaturi de o lume paralela.
Astept si alte opinii si totodata exemplificati sau spuneti motivul de ce credeti in asa ceva.
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Credeti in spirite si in paranormal? Empty Re: Credeti in spirite si in paranormal?

Mesaj Scris de Soru 2009 Mar 15 Iun 2010, 18:41

Ce sati zic mai Denissu, eu unu' cred, desi am avut dubii.
Cei drept am patit si eu ceva chestii ciudate si intamplari stranii care nu le pot explica si am ramas cu banuieli. Oricum e elementar sa cred ca se va intampla ceva cu noi dupa ce vom muri. Nu putem sa ramanem asa pur si simplu.
Soru 2009
Soru 2009

Mesaje : 74

Sus In jos

Credeti in spirite si in paranormal? Empty Re: Credeti in spirite si in paranormal?

Mesaj Scris de Maid でりあ Mier 16 Iun 2010, 21:01

Eu cred 100%!!!
De ce? Stiu ce inseamna cu adevarat paranormal pe pielea mea....sau mai bine zis pe sufletul meu!

Sa nu vi se para ciudat,dar de mai bine de 5 ani ma tot dedublez si ma vad in somn. Este ciudat va zic. Mai ales ca de multe ori era sa ma duc in somn.
Este ultima reincarnare la mine dupa care plec in astral. Dar inca nu am reusit sa aflu ce am fost in TOATE vietiile de dinainte.

Oricum,cu aceste lucruri nu e de glumit. Nu e bine sa deranjam spiritele.
Maid でりあ
Maid でりあ

Mesaje : 57

http://animeacademy.forummotion.com/

Sus In jos

Credeti in spirite si in paranormal? Empty Re: Credeti in spirite si in paranormal?

Mesaj Scris de Bobocel. Dum 27 Iun 2010, 16:12

Eu una nu cred in asa ceva, adica mi se pare cam banal. Visele sunt vise si nu stiu de ce sunt deseori legate de chestiile paranormale. Am vazut si asa zisele "Fenomene Stranii" de pe Discovery si mi se pare total imposibil.
Bine nu pot sa zic ca sigur nu exista, dar nici nu vreau sa experimentez.
Nici macar in superstitii nu cred. Cea mai mare prostie, auzi ca spargi o oglinda 7 ani de ghinion, sau faza cu pisica neagra, sunt cele mai adorabile pisici.
Oricum am citit in posturile voastre ca v'ati confruntat ce asa ceva. Ati putea da un exemplu?
Intreb doar din pura curiozitate.
Bobocel.
Bobocel.

Mesaje : 493

Sus In jos

Credeti in spirite si in paranormal? Empty Re: Credeti in spirite si in paranormal?

Mesaj Scris de Abigail. Lun 28 Iun 2010, 13:34

Păi, eu cred, dar nu am văzut o fantomă propriu-zisă.
Adică, pur şi simplu cred. Eu cred că sunt acolo, poate sunt oriunde, nu ştiu, dar am momente când nu e nimeni acasă *doar eu logic* şi mă simt privită. Adică, faceţi-mă nebună, dar ceva se holbează la mine *O_O*. Şi după fazele astea, care se întâmplă mai mult seara, mă bag în pat şi încerc să dorm, en fin' adorm şi visez că stau lângă o fereastră mică, veche, cu ramă de lemn, geamul e uşor crăpat şi foarte murdar, prăfuit şi cineva mă strigă. Adică gen *Vino, haide, te aştept* şi chestii din astea. Faza care mă sperie pe mine e că vocea aia seamănă izbitor cu a unei persoane nonumane să zic aşa. E foarte aiurea şi de aia îmi e puţin frică să stau singură noaptea. >.>
Abigail.
Abigail.

Mesaje : 63

Sus In jos

Credeti in spirite si in paranormal? Empty Re: Credeti in spirite si in paranormal?

Mesaj Scris de Insane Tenshi Lun 28 Iun 2010, 14:32

Deci iata un exemplu.
Credema Abi-chan ca stiu prin ce treci, senzatia asta mie cunoscuta, noroc ca sa terminat. Credeti in spirite si in paranormal? 851396
Insa am cunoscut senzatia, cum e ca si cum cineva mar privi pe ascuns fix simi urmareste fiecare miscare, iar eu ii ''simt'' prezenta printrun fior rece ce mi se strecoara prin trup. Sentimentul asta ma bantuit multa vreme pana am luat masuri. Credeti in spirite si in paranormal? 362913
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Credeti in spirite si in paranormal? Empty Re: Credeti in spirite si in paranormal?

Mesaj Scris de Abigail. Lun 28 Iun 2010, 15:36

Şi ce ai făcut să scapi de chestia asta?. Bine, mie una mi se pare foarte deranjantă. Când îmi e lumea mai dragă şi aşa m,ă simt de parcă cineva se holbează la mine cu foarte mare curiozitate. O_O.
E super aiurea, şi chiar nu ştiu ce să fac în privinţa asta. Credeti in spirite si in paranormal? 317338?
Abigail.
Abigail.

Mesaje : 63

Sus In jos

Credeti in spirite si in paranormal? Empty Re: Credeti in spirite si in paranormal?

Mesaj Scris de Insane Tenshi Lun 28 Iun 2010, 16:16

Okz lucrul ti se va parea o prostie, dar exista doua modalitati de a scapa de asta:
Prima: repeti continuu si ignori senzatia repetand in minte si prin meditatii : Nu esti real , nu ma priveste nimeni!
sau a doua: prin stropire cu agheasma( apa sfintita) in colturile sau zonele in care consideri ca te simti cel mai desc privita, unde are cel mai mult loc activitatea si cand stropeste ori te rogi tatal nostru ori spui ''Fie ca Dumnezeu sa purifice acest loc cu lumina si bine''. Si efectul este indelungat eu am 4 luni de cand am scapat de tot si acum ma simt mai libera. happy
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Credeti in spirite si in paranormal? Empty Re: Credeti in spirite si in paranormal?

Mesaj Scris de Maya Lun 05 Iul 2010, 17:58

Eu ma simteam mereu privita .......o data senzatia era foarte puternica (scapan la 7 de la scoala dar am mai stat o oara cu niste colegi si dupa aia fiecare pe drumu' lui spre casa P.S. era iarna) senzatia persista si era enervant. M-am am intors si am strigat ca o nebuna in gura mare "Daca vrei sa ma iei ia-ma dar nu ma mai chinui atata esti patetic !!! Credeti in spirite si in paranormal? 783798 " dupa aia vantu a stat pe bune !!! a stat doar o secunda..........de atunci nu mai am nimic :|
Maya
Maya

Mesaje : 53

Sus In jos

Credeti in spirite si in paranormal? Empty Re: Credeti in spirite si in paranormal?

Mesaj Scris de Daelithal. Lun 05 Iul 2010, 21:10

Eu mai degrabă sunt între, cred şi nu cred :]] Încep să nu mai cred în paranormal după ce am aflat că şi asta e un semn ce prevesteşte Apocalipsa, deci practic nimic bun din paranormal şi ştiinţe oculte, te induc doar de pe calea normală a credinţei. XD Însă nu pot nega existenţa răului sau diavolilor în lume. Dar aşa zise suflete ale oamenilor blocate aici, în ele nu mai cred..chiar şi cei care au parte de o moarte nenaturală merg undeva, de-obicei cei ce se sinucid nu pot călca în Rai, se adună în Iad, şi de acolo recunosc că au libertatea de a umbla pe Pământ cum au chef. :]
În fine, senzaţia de urmărire eu o am încă de pe la 4-5 ani, doar că prima dată când mi s-a întâmplat şi p-asta nu o uit, a fost când aveam cam 5 ani şi am păşit în beznă completă pe coridor, unde în toate colţurile am văzut 'creaturi' întunecate ce se holbau la mine, şi simţeam cum mă iau toate temerile. După au urmat şi altele, şi încă mai sunt, dar am învăţat să le ignor. XD Bineînţeles, mi s-au întâmplat mie destule, şi mamei mele, lol. Asta m-a convins că nu sunt singura din familie. Ah, ar dura prea mult să stau să le înşir pe toate aici, şi după aş ajunge nebună în adevăratul sens al cuvântului. :]]
Daelithal.
Daelithal.
Moderator Global

Mesaje : 639

Sus In jos

Credeti in spirite si in paranormal? Empty Re: Credeti in spirite si in paranormal?

Mesaj Scris de $onny Vin 23 Iul 2010, 21:14

Eu cred 100%...dar nu inteleg ce semnificatie au toate chestiile astea.Just whatever...mie mi sa intamplat ceva in genul asta acum 2 ani...eram singura in casa(noaptea)si a batut cineva in perete dar am crezut k era istericul meu vecin care se enerva din orice asa ca nu iam dat atentie dupa zece minute mi sa inchis laptopul si lumina iar eu am deschis Nintendo DS ca sa vad daca era pana de curent si am mers sa deschid lumina....spre surprinderea mea lumina sa aprins si mam intors ca sa ma asez la birou si am vazut-o pe maicamea si dupa 10 sec a intrat unchiumeo in casa si ea a disparut..0_0..deci nu am de ce sa nu cred in paranormal...si da stiu ca sunt ciudata dar intamplarea asta nu o sa o uit niciodata
$onny
$onny

Mesaje : 495

Sus In jos

Credeti in spirite si in paranormal? Empty Re: Credeti in spirite si in paranormal?

Mesaj Scris de Love Joi 29 Iul 2010, 15:25

Eu una nu cred in asa ceva.Sunt prea sceptica sa cred intr-un alt plan al existentei, care sa se intersecteze ocazional cu universul nostru.Mi se pare nu numai imposibil, insa ocazional exagerat si mult prea mediatizat (una-doua mai apare cate un pusti pe la TV care zice ca are nu stiu ce capacitati paranormale, c-o vede pe bunica lu' mamica, care ii spune ca maine moare Michael Jackson ).Este exagerat.

Insa mi-ar place sa fiu contrazisa si sa aflu pe pielea mea ca ma insel si ca nu am dreptate in aceasta privinta (pentru ca atunci, recunosc, as ramane uimita).Insa nici daca-mi spune ... oricine ca a avut nu stiu ce fel de experienta paranormala ... nu cred ca are sanse sa ma convinga.Majoritatea evenimentelor sunt de ordihn psihologic si au legatura cu constientul si subconstientul uman.
Love
Love
Moderator Global

Mesaje : 334

http://marquise-des-anges.blogspot.com/

Sus In jos

Credeti in spirite si in paranormal? Empty Re: Credeti in spirite si in paranormal?

Mesaj Scris de For 4 Only Joi 05 Aug 2010, 12:42

Ce sa zic. Am auzit o gramada de povesti cu spirite de la prietenele mele de la scoala dar nu prea ma dau in vand. Totusi eu cred in astfel de lucruri. Nu am un motiv dar cred. Ce vreau sa spun este ca nu cred pentru ca am ascultat toate acele povesti de la scoala.
For 4 Only
For 4 Only

Mesaje : 218

Sus In jos

Credeti in spirite si in paranormal? Empty Re: Credeti in spirite si in paranormal?

Mesaj Scris de Kido X Dum 19 Sept 2010, 16:11

Stiu multe povesti cu fantome di de aste
Nu pot sa spun c nu cred poentru ca si eu ma simt privita de ceva timp!Adica din vacanta -.-
Este deranjant,nai ales cans vin de la scoala la ora 7 -.- cateodata mai am colegi cu mine si nu este asa de persistent dar cans sutn singura este enervant...T__T
Cred ca viata de apoi,fantome si de astea dar nu chiar 100% sa zicem 89% Laughing
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Credeti in spirite si in paranormal? Empty Re: Credeti in spirite si in paranormal?

Mesaj Scris de Dya :] Vin 12 Noi 2010, 21:41

Si eu cred...Chiar daca am avut dubii...
Aveam persoane care umblau cu rele si ziceam mereu ca nu e real, ma faceam ca nu vad si alea alea pana sau agravat...
Atunci am luat masuri si sau mai intamplat si la altii si eu am fost martora... Groaznica senzatia se te simti urmarit...Crezi cati violeaza intimitatea T.T
Verdictul: Cred indiferent...
Dya :]
Dya :]

Mesaje : 199

Sus In jos

Credeti in spirite si in paranormal? Empty Re: Credeti in spirite si in paranormal?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum