Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Care este cea mai mare temere a ta?

+18
Abigail.
Negai
Soru 2009
KetchUp`
Dya :]
Bobocel.
StrippedxLust
Insane Tenshi
Love
Hiro Aizawa
Kidu
Jellyka
~Ana-chan~
Raluky
Hanako-chan
Soleil.
Alucard
Kido X
22 participanți

In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de Kido X Mar 15 Dec 2009, 14:07

Bun...eu cred ca poate tuturo ne este frica de ceve in toata lumea! Ca este edevarat sau SF!
Spuneti care este cea mai mare temere si de ce va este frica de ea/el!

Mie imi este frica(stiu ca pare banal) Care este cea mai mare temere a ta? 435179 de paianjeni! nu ii pot suporta!am picioarele ale paroase si in numar de 8! Care este cea mai mare temere a ta? 545863
Fac panzele alea care se lipesc de tine! numai cand ii vad imi vine sa vomit1
Daca apropri asa ceva de mine ma gasesti in partea cealalta de oras!
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Re: Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de Alucard Mar 15 Dec 2009, 16:36

Hmm,buna ideea.

Cea mai mare temere a mai este sa fiu blocat intr-un loc strans.Atentie,nu este claustofobie deoarece simt ca acel loc se strange din ce in ce mai tare. Care este cea mai mare temere a ta? 504518
Poate multi vor spune ca este banal dar este ca si cum ai fi strans din ce in ce mai tare si apoi sa te sufoci . Care este cea mai mare temere a ta? 970974
Alucard
Alucard

Mesaje : 505

http://worldanime.forumz.ro

Sus In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Re: Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de Kido X Mar 15 Dec 2009, 16:46

Da...stiu cum este...pe moment te panichezi,apoi incep sa tremuri si sa transpiri...simti ca ramai fara aer...respiri tot mai greu simti ca si cum ai avea pus ceva foarte greu pe piept!! Stiu cum te simti nici mie nu imi place sa fiu inchisa intr-un loc stramt! nu am trecut asta la cea mai mare temare pentru ca mult mai mult ma sparie PAIANJENI! Care este cea mai mare temere a ta? 435179
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Re: Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de Soleil. Mar 15 Dec 2009, 17:11

Eu sunt posesoarea a doua temeri extrem de stupide...
1. Prima mea temere este aceea care ii domina pe majoritatea copiilor mici, pana pe la varsta de 6 ani. Si anume teama de intuneric. Nu imi e frica noapte, cand sunt stele luna nori etc...imi e frica de bexna aceea inecacioasa, care de obicei se regaseste in locuri stramte...gfara strop d elumina. Si arunci ma invadeaza toate gandurile, de la accidente ciudate, cand se prabuseste tavanul si asa mai edparte...pana la chestii aberante cum ar fi acela ca ma aflu intr`un mormanat...si in momentul urmator ma va apuca de picior ceva scrabos, plin de pamant si mirosind a mucegai.
2. Cea de`a doua temere a mea, este frica de inaltime. Nu imi e frica sa ma urc in copaci sa stau pe o stanca sau asa ceva. Imi e frica sa trebuiasca sa merg pe o bordura subtire, aflata la o inaltime fata de sol, sau imie frica sa cad de la inaltimi, mai ales ca nu am un echilibru stralucitor.
Acesta sunt temerile mele...stupide stiu...dar nu prea am ce face...
Soleil.
Soleil.
Moderator

Mesaje : 331

Sus In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Re: Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de Hanako-chan Mar 15 Dec 2009, 19:08

Voi credeti ca aveti temeri stupide ? Eu ce sa mai zic ? O_O . Deci cascati ochii ....mi frica de pasari , in special de gaini Laughing . Stiu , stiu , pare o tampenie , dar odata mi-a sarit o closca-n cap si de atunci sa nu mai aud de gaini sau closte ca fac urat Laughing . Si ma enerveaza cand incep as dea din aripi ca proastele si sa se agite >.<
Sper ca ati ras , dar eu nu am glumit :-j

Bye !
Hanako-chan
Hanako-chan

Mesaje : 63

Sus In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Re: Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de Raluky Mier 16 Dec 2009, 11:52

Hmm...Mie imi este frica de moarte...poate e putin aiurea...dar nu vreau sa mor..adica da la un moment dat voi muri ca tot omu' dar nu vreau sa mor inainte de vreme cum s-ar zice >_<
Mai imi este frica sa nu alunec...si sa cad si sa imi rup gatu' ciudat nu?
Sau de anumite boli cum ar fi cancerul sau septicemia...deoarece am avut rude foarte apropiata care au murit din cauza acestor boli si imi este teama sa nu le fac si eu :|
Raluky
Raluky

Mesaje : 81

Sus In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Re: Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de ~Ana-chan~ Dum 20 Dec 2009, 13:50

Ei bine, mie imi e frica de Dumnezeu si atat. Inainte imi era frica de intuneric [bezna, fara lumini, nimic] si imi veneau in minte toate chestiile alea de groaza ca e cineva in spatele meu>.<. Intr-o anumita perioada imi era frica sa dorm, aveam vise foarte ciudate si cand ma trezeam puteam sa jur ca era cineva langa mine... deci, ori eu sunt nebuna, ori chiar am ceva in casa... mai plauzibila prima!
~Ana-chan~
~Ana-chan~

Mesaje : 16

http://forumanime.3xforum.ro/

Sus In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Re: Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de Jellyka Dum 20 Dec 2009, 14:38

Hmm...Mie mi-e frica de...In primul rand gandacii...Nu sunt fitoasa,superficiala ori altceva dar pur si simplu mi-e frica de ele.De acul albinii,de visepii mai putin caci intr-o vara bunica avea stupuri de viespi si nu mi-au facut nimic.Pana si de muste mi-era frica la un moment dat dar nu-mi mai e.Presupun ca atunci cand ajung la bunica imi va fi din nou.Pana si de o buburuza mica mi-e frica.Din cauza picioarelor care ma gadila si asta este!Nu le suport picioarele.Si nu stiu daca vazuseti voi gandacii aia mari care-si faceau veacu' pe la bunica noaptea de umblau si nu stiau pe unde umbla...XD...La bunica le spuneau farfacari insa in limba romana am uitat cum le spune...Gandaci mari,negri care zboara cam seara,se trantesc de tot ce le iese in cale pana cad jos,au coarne si picoare mari...Ma cutremur numai cand ma gandesc la ei...Al doilea lucru de care ma tem sunt papusile...Sa spun corect,cand eram mica ma jucam cu ele intr-una dar acum cand la vad zambetul mai atent parca ar vrea sa se miste si sa ma stranga de gat pentru ca le-am ciufulit paru' cand eram mica...Adica sa se razbune.Si ca nu-mi ajungea frica asta imi si mai imaginez cum noaptea se plimba prin casa fara sa faca pic de zgmot si asa mai departe XD.Huh,sunt nebuna,mda...
Jellyka
Jellyka
Moderator Global

Mesaje : 688

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Re: Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de Kidu Vin 25 Dec 2009, 13:05

Am cate-va temeri banale:
frica de intuneric mai ales cand noaptea tarziu ies pe hol si vreau sa ma duc in bucatarie sa beau apa trebuie sa aprind toate luminile Laughing
curcanii..ei bine cand eram mica era sa ma ciupeasca unu si eram incoltita de el noroc cu matusimea ca a venit
paianjenii pur si simplu ii urasc sunt atat de dezgustatori >.<
Kidu
Kidu

Mesaje : 311

Sus In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Re: Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de Hiro Aizawa Sam 09 Ian 2010, 19:59

ok recunosc si yo am otemere foarte mare de paianjeni din fericire am numa una, paianjenii.Povestea temerii incepe cam asa aveam cred ca vreo 7 ani si ma jucam pe calculator foarte relaxat cand de odata pe o panza apare unu dala mare stiti voi cu picioare mari si incepe pur si simplu sa dea din picioare chiar in ochii mei si isi daduse drumu pe ochelari (port ochelari) atunci am luat ochelari in mana si i-am aruncat pur si simplu cat am putut de tare minune e ca nu s-au spart.De atunci cand vad un paianjen cat de mic incep sa tip si fug de el sau arunc cu ce am la indemana:D
Puteti sa radeti cat vreti da yo nu mai rad
Hiro Aizawa
Hiro Aizawa

Mesaje : 62

Sus In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Re: Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de Love Sam 09 Ian 2010, 20:22

Nu mi-e frica de paianjeni, serpi, gandaci, gaini, cocosi si alte din astea ... Am facut pana si parasutism si multe alte tampenii.Cat despre Dumnezeu ... nu, nu mi-e frica (scuze eu sunt categoria aia de agnostici).Imi plac paianjenii, mai ales in cazul in care sunt exemplare frumoase si aveam o perioada in care-i colectionam prin cutii de chibrituri (cosmarul mamei sa scape din cutie paianjenii si sa umble prin casa), serpii sunt incredibili, gandacii recunosc, sunt scarbosi, insa nu mi-e frica de ei.Cu niste pasari am avut eu experiente cand eram mica (eram la bunici, purtam fusta si m-a piscat o curca de lenjerie), insa nu mmi-e frica de ele.

Cel mai frica mi-e de ... teste!Si teze!Si ascultari !Deci, e singurul lucru din lume de care mi-e frica.Stiu ca e prostesc, insa pur si simplu mi-e teama sa dezamagesc persoanele dn jurul meu.
Love
Love
Moderator Global

Mesaje : 334

http://marquise-des-anges.blogspot.com/

Sus In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Re: Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de Insane Tenshi Mar 16 Mar 2010, 17:04

Care este cea mai mare temere a ta? 267547 Deja voi parea superficiala , dar urasc toate insectele de orice fel... XD de rasul lumii ..nu suport paianjenii mai ales .cand ma uit de asemenea la ceva infricosetor mi se face frica de intuneric si am impresia ca vad spirite..si pur si simplu ma bag cu capul prin patura .
Mie frica de sobolani..De ce? Ptr ca era odata sa ma ciupeasca unul de picioare...numai dau detalii ,acum insa nu prea ii suport ,dar imi plac soriceii de casa.. Care este cea mai mare temere a ta? 177435. Am fobie de papusi de cand am vazut Chucky Laughing) si a descoperit o alta frica. Frica de clovni, cand ii vad cu fata pictata si cu ochii aia colorati parca sunt maniaci desprinsi din cosmaruri. Care este cea mai mare temere a ta? 719215


Ultima editare efectuata de catre Denissu-chan ^_^ in Dum 16 Mai 2010, 13:38, editata de 1 ori
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Re: Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de StrippedxLust Vin 19 Mar 2010, 17:14

Pai mie imi este frica de clovnii de la circ numi plac (stiuu ca suna stupid,si ca este cea mai stupida temere pe care atii pututo auzii in viata voastra>.< grea viata grea n-am ce face)
Apoi imi este frica gandacii is scarbosii si nu imi plac,si paienjenii si serpii si reptile(stiu ca si acest lucru suna stupid dar n-am ce face asa is eu nu ma pot schimba-.llll)
StrippedxLust
StrippedxLust
Graphic Designer

Mesaje : 479

Sus In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Re: Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de Bobocel. Sam 10 Apr 2010, 20:57

Cea mai mare temere a mea. Cred ca este .. Insectele. Sau cainii care latra pentru ca atunci cand aveam 6 ani un lup mare a sarit pe mine si de atunci imi este frica de caini.
Dar cred ca cea mai mare temere a mea este.. Sa raman singura pe lume sau fara prieteni. Eu nu as supravietuii fara ei.
Bobocel.
Bobocel.

Mesaje : 493

Sus In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Re: Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de Dya :] Mar 13 Apr 2010, 21:31

Mi frica de gandaci ^^...De orice fel. Ma dispera mai ales paianjenii care ii vad agatati in panze...Blah ma fac sa vomit si modul cum arata..Urasc sa raman iara singura acasa...Am senzatia ca ma urmareste ceva.Care este cea mai mare temere a ta? 362913 Poate umbra mea... Asa am fost mereu chiar daca am crescut ^^"
Se numeste insectofobie Laughing
Dya :]
Dya :]

Mesaje : 199

Sus In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Re: Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de KetchUp` Mar 13 Apr 2010, 21:44

Inainte imi palceau paienjenii si goangele acelea micute de apartament , asta cand eram mica . Acum ma sperii ingrozitor de ele numai cand le vad vara sau cand apar ele pe la baie pe jos don`t want to see Imi vien sa tip dar dorm parintii . La fel si cu paienjenii .. nu suport insectele de niciun fel . Ar mai fi o temere : ora de fizica , franceza, istorie sau chimie Laughing Dar asta e alta treaba xD
KetchUp`
KetchUp`

Mesaje : 15

Sus In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Re: Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de Soru 2009 Joi 29 Apr 2010, 19:57

Cea mai mare temere. Pai sunt claustrofobic, nu suport sa stau inchis in spatii stramte.Am impresia ca peretii vin mult mai aproape sau ca vor sa ma sufoce si sami ia cumpatul.
Este nasol iarasi sa stai la inaltime, am frica sa stau la inaltimi mai mari de 5 m. Cred ca se numeste inaltifobie Care este cea mai mare temere a ta? 267547.sau ma rog ceva de genul.
Soru 2009
Soru 2009

Mesaje : 74

Sus In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Re: Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de Negai Sam 15 Mai 2010, 13:15

Mie cel mai frica imi e de paianjeni. Pur si simplu nu ii suport, urla ca tampita si cand vad unul foarte mic, iar cand vad unul dinala cu picioare lungi ceva mai aproape de mine si sa se mai si miste imi vine sa lesin lol. Nu inteleg cum poate sa le placa unora.. sunt asa de oribili. Pe urma urasc insectele in general, cred ca fluturii sunt cam singurele insecte de care nu imi e frica si care chiar imi plac. In rest nu cred ca imi e foarte frica de ceva, doar de astea. Poate de inaltimi sau analize putin, dar m-am obijnuit cu ele si nu cred ca imi mai e asa frica. Oh, inainte nu suportam spatiile inguste si nici acum nu ma impac prea bine cu ele, de asemenea nici cu aglomeratiile :\. Oh da, si mai frica decat astea, chiar si decat de paianjeni, imi e frica de singuratate lol. Daca imi amintesc ceva editez o-o
Negai
Negai

Mesaje : 22

http://Vazand: Nimic Mancand: Nimic Band: Nimic Ascultand: 妖精帝國

Sus In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Re: Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de Abigail. Lun 28 Iun 2010, 12:23

Păi, îmi e teamă de locuri strâmte, sper exemplu liftul. De vreo patru, cinci ani locuiesc la etajul patru, am lift dar nu-l folosesc. Cobor de n ori la magazin, şi vin obosită de la antrenamente sau mai ştiu eu de unde, şi tot pe scări urc. Aş prefera să leşin pe scări decât să pun piciorul în lift. E stupid, ştiu.
Apoi, îmi e teamă, de fapt sunt îngrozită de faptul că aş putea muri într-un accident de maşină. De fapt, am avut de n ori acelaşi vis. Adică, sunt în maşină şi muzica e dată tare, ne simţim bine, afară e întuneric, şi deodată se aude cum cineva claxonează lung şi buF!. Altă stupizenie, dar eu de astea două mă tem. :]]
Abigail.
Abigail.

Mesaje : 63

Sus In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Re: Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de roxycamy Joi 01 Iul 2010, 18:11

Care este cea mai mare temere a ta? 362913 Ca nu o sa ma mai pot trezi din cel mai rau cosmar(adica cand cineva incearca sa ma omoare si chiar simt cum..)e cel mai creepy sentiment.A doua temere e aceea ca nu o sa stiu ce se intampla dupa ce o sa mor>.< i know i'm weird(e oare asa cum e in vise sau mai rau)si frica de inaltime e a treia sau ma rog imi e frica ca o sa imi rup ceva chiar daca ma urc pe scaun sa ajung la ceva,poate cu timpu o sa uit^^>
roxycamy
roxycamy

Mesaje : 50

http://www.anime-freaks.eu

Sus In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Re: Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de $onny Vin 09 Iul 2010, 04:21

bine....puteti sa radeti cat vreti dar eu am 3 temeri:
1.mie frica de fantome(paranormal)desi mai uit la poze,filme de groaza si multe altele..cand sunt singura acasa simt ca cineva ma urmareste si imi striga numele dar cu o vace foarte subtire
2.paienjeni pur si simplu mie scarba de ei nu-mi plac picioarele si tot ce tine de ei sunt cu adevarat scarbosi....
3.intuneric este cu adevarat infricosator cand sti ca nu mai e nimeni langa tine si sa nu vezi nimic este ca si cum ai fi izolat intr-o incapere si nu poti iesi e foarte inspaimantator!!!

cam asta ar fi tot si e putin absurd dar de asta imi este mie frica si nam ce sa fac Care este cea mai mare temere a ta? 24904
$onny
$onny

Mesaje : 495

Sus In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Re: Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de Insane Tenshi Sam 10 Iul 2010, 18:49

Fobii sau ivit unele noi >_>.
Am fost la festival la oras acum o luna si...acolo am vazut clovni.
Mie frica de chestiile alea, fetele pictate si ochii aia colorati parca ar fi malefici.
Imi inspira rautate in spatele zambetelor alea false. Urasc inaltimile si cam atat. XD
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Re: Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de Verrine. Mar 13 Iul 2010, 18:13

Am arahnofobie Care este cea mai mare temere a ta? 504518.
Cand vad un paianjen, oricat de milimetric ar fi el, pana nu intru intr-o transa de jum de ora, nu fac trei tumbe si nu tip ca o discreerata 3 ore nu ma calmez. Pur si simplu mi se par asa parosi si urati don`t want to see. Cum a putut Dnzeu sa faca fiinte asa hidoase? T.T
Verrine.
Verrine.
Moderator

Mesaje : 113

Sus In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Re: Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de Maya Joi 15 Iul 2010, 23:37

Mi-e frica de mama&tata Laughing NU ma bat stati calmi doar ca daca vin tarziu acasa sau iau o nota mica la scoala imi fac morala 22 de ore mai ales mama.Mai imi ieste frica de locurile la 2 metri sub pamant (sau ma jos !!!) Insectele - imi provoaca greata (nu is fitoasa da....cui ii plac pana la urma?)A ! Si sa nu uit imi e frica de matematica Laughing
Maya
Maya

Mesaje : 53

Sus In jos

Care este cea mai mare temere a ta? Empty Re: Care este cea mai mare temere a ta?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum