Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum vi se pare scoala?

+4
candy.bar
Moony
Nywa
Irukandji
8 participanți

In jos

Cum vi se pare scoala? Empty Cum vi se pare scoala?

Mesaj Scris de Irukandji Mar 22 Sept 2009, 19:02

Hm..........cred ca sunt putine persoane carora sa le placa scoala si sa invete, pentru ca tocilarii sunt o specie pe cale de disparitie. Si pe mn ma enerveaza scoala, urasc sa invat si sa muncesc ( imi ia din timpul petrcut in fata calculatorului Sad). Am 32 de ore pe saptamana ( probabil ca va intrebati de cum de am atatea ore....ei bn sunt la liceul de muzica. Pe langa orele obisnuite de cultura generala am 9 ore de muzica pe saptamana in plus fata de celelalte scoli. Adica 2 ore de teoria muzicii, o ora de istoria muzicii, inca una de ritmica, o ora de cor, una de ansamblu coral si 3 ore de instrument ( in cazul meu pian ) ). sunt deja satula de scoala desi nu au trecut decat 2 saptamani Sad Si abia astept sa se termine.
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cum vi se pare scoala? Empty Re: Cum vi se pare scoala?

Mesaj Scris de Nywa Mar 06 Oct 2009, 16:29

Cory sysu, ai dreptate, eu deja sunt franta. Chiar daca am un orar mai lejer, dar eu sunt mai nou scenarista trupei de teatru a scoli si nu prea mai am timp si pentru mine 😢
Daca este sa luam orarul meu de luni, va spun ca pe la ora 5 sau 6 ajung acasa, este devreme (noroc ca imi iau la mine letopul lu' tata :D) Scap la ora 3 si de la 3-4:30, intalnire cu trupa de teatru, dar de fapt trebuia sa mai stau pana la 5, dar pierd ultimul autobuz spre Felix si de aceea scap :P
Ajung pe la 5 si ceva si chef de invatatura, numai am chef 😢
Vinerea este iar incarcata, chiar daca scap la 12 si stau pana la 14:30 si apoi plec la antrenamentele de kingboxing pana la 16-17, chiar 18, daca am in saptamana viitoare concurs. si cand vin acasa, poate mai fac niste ture, cu prietenele mele din bloc sau daca imi e lene, ma pun in fata compului.

Vreau inapoi VACANTA MARE
Nywa
Nywa

Mesaje : 168

http://perfectenemy.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cum vi se pare scoala? Empty Re: Cum vi se pare scoala?

Mesaj Scris de Moony Vin 09 Oct 2009, 17:59

Scoala este cel mai rau lucru ca mi s-a intamplat.
Fug de scoala mai ceva ca d**cu' de tamaie.Pff,dar totusi trebe sa invat.

Ma gandesc serios sa renunt.
Ma simt atat de in plus la scoala,parca nu am ce cauta acolo.
Plus ca deja am o durere de cap de care nu mai pot sa scap de o luna.
Moony
Moony

Mesaje : 1110

http://lunaanime.3xforum.ro

Sus In jos

Cum vi se pare scoala? Empty Re: Cum vi se pare scoala?

Mesaj Scris de candy.bar Vin 16 Oct 2009, 17:19

Buna intrebare! Cum mi se pare scoala? Poi daca scoala mi-ar fi placut si daca m-ar fi atras intr-un fel sau altul nu as fi avut 90 si ceva de absente si nu as fi avut nici nota scazuta la purtare. Da eh...trebuie sa ne descurcam si cu ea chiar daca este chiar insuportabila. Cat de bine este dimineata, in paturica la caldurica, pana sa sune alarma care sa ma anunte ca trebuie sa parasesc cuibusorul cald si sa ma imbrac cu uniforma aia oribila ( dar mai intai sa o caut ca mereu uit pe unde am aruncato si ca de fiecare data nu o gasesc si ma duc in blugi si spun aceiasi scuza banala ca e la spalat...dar ma rog sa trecem peste). Asa...si ajung eu la scoala ca de fiecare data pe la 8 jumate ca de la 6 jumatate pana la ora 8 dau amanare, amanare, amanare la alarma. Si cum ajung eu la 8 jumate la scoala, bine-inteles ca nu sunt primita la prima ora ...si se mai aduna o absenta. Si se aduna si de aduna si nici macar nu zecile de scutiri de la medic ( care are cafeaua si ciocolata nelipsita din casa din cauza mea) nu mai poate sa le acopere.
Dar ziua mea infernala este cand este iarna , frig, inghet de ma ia mama zmeilor pana la scoala, primesc vreo 2-3 bulgari in fata pana in clasa...si ma duc ca de fiecare data sa imi iau cafeluta de dimineata de la tonomat. Si dupa ce stau la o coada kilometrica, bine inteles ca la mine se termina paharele sau zaharul sau se strica aparatul ca na ...asa ma facut mama ghinionista. Si daca se mai intampla sa mai am si matematica dupa (cu "iubitul" meu diriginte care efectiv nu ma inghite).....chiar este o zii "perfecta" in care numai chef de scoala nu am.
candy.bar
candy.bar

Mesaje : 27

Sus In jos

Cum vi se pare scoala? Empty Re: Cum vi se pare scoala?

Mesaj Scris de Soleil. Mier 28 Oct 2009, 23:26

Parerea despre scoala...
Primul lucru kre ma enerveaza la culme este geanta extraordinar de grea, de kre sunt spanzurata in fiecare zi in timp ce ma duc si ma intorc de la "minunata" scoala
Ma distrug profesorii, mai ales profa mea de bio, kre efectiv nu ma suporta, fiindk cik nu mai invatz dintr`o data, adik nu i tocesc lectiile sa stiu totul cuvant cu cuvant. Si de aceea knd tre sa rasp, ma fixeaza cu ochii ei de broasca (k tot suntem la biologie...sa fie si animale) shi ma pune sa turui.
Ma enerveaza si colegii, mai ales knd se bat cu creta si toate cele, knd dam test k nu stiu sa tina pliscul inchis si etc. Dar sunt si amuzanti in pauze, mai ales atunci knd ploua si nu avem voie afara, si toata nebunia se muta in scoala.
In mare, am aceiasi parere...shi anume scoala este o inchisoare cu program de vreo 6 ore pe zi...
Parere a fost spus dupa ce "scumpa si dulcea" mea prfa de bio mi`a stricat media....am shi zile knd mi se pare ceva mai buna...
Soleil.
Soleil.
Moderator

Mesaje : 331

Sus In jos

Cum vi se pare scoala? Empty Re: Cum vi se pare scoala?

Mesaj Scris de In love ... Lun 02 Noi 2009, 11:34

Pai ... sincer , mie imi place la scoala . Bine recunosc poate asta pentru ca sunt mai mica , abia am trecut a cicea . Imi place la scoala doar din cateva motive : 1 imi revad colegii si prietenii pentru ca noi nu ne intalnim in vacanta ; si ... si ... bine , nu cred ca mai sunt motive . Imi plac profesorii , materiile ... Dar daca as putea sa plec intr-o vacanta sa accepta ... Nu imi place mai ales uniforma ... ah , e oribila ! Ce nu mai imi place ? Ca am numai nebuni in clasa !


Concluzie : Imi place cat de cat scoala
In love ...
In love ...

Mesaje : 95

Sus In jos

Cum vi se pare scoala? Empty Re: Cum vi se pare scoala?

Mesaj Scris de Kido X Dum 15 Noi 2009, 22:49

Pai nu pot sa spun ca urasc cu totul scoala dar e cam ...nasoala cateodata mai ales can ai note mai micutze Cum vi se pare scoala? 970974
Si cand vine vorba de teste... Cum vi se pare scoala? 317338
Pot sa spun ca nu a inceput de mult dar ....ma simt mai obosita ca noiciodata!
abea am scpat de testele Predictive si acu vin alea cu nota in catalog insa partea frumossa e ca inveti lucruri noi uneori interesante si acolo sunt prieteni tai!
Ar cam trebui sa ne obisnuim(o fi scoala cam naspa)dar acolo petrecem jumatate din fiatza noastra!

Deci...nu urasc scoala...dar nici nu o iubesc Cum vi se pare scoala? 362913
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Cum vi se pare scoala? Empty Re: Cum vi se pare scoala?

Mesaj Scris de Insane Tenshi Joi 27 Mai 2010, 22:58

Okz voi raspunde simplu la aceasta intrebare. Invat si merg la scoala ca sa ajung cineva in viatsa, dar cand sunt satula de ea sunt satula. Invatsam tot felul de aiureli care nu stiu la ce imi vor folosi. Ma streseaza. Nu sunt tocilara sa iubesc scoala, no suport de nici un fel. Pot spune chiar ca aproape o urasc. Ea mia creat peri albi si imi ia din timpul meu vital valoros. x(
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Cum vi se pare scoala? Empty Re: Cum vi se pare scoala?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum