Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala?

+12
Insane Tenshi
Maya
For 4 Only
Bobocel.
Soleil.
Irukandji
wrath
Love
Kido X
Raluky
Moony
Kidu
16 participanți

In jos

Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? Empty Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala?

Mesaj Scris de Kidu Vin 01 Ian 2010, 07:21

Cea mai grea ora?parerea mea matematica mai ales la geometrie nu inteleg nimic din toate definitiile alea si toate chestiile..bine,ni ce pe mine nu ma duce capu :-j asta este..cea mai usoara ora..:-?pentru mine este engleza bine cand este diriga binedispusa pur si simplu ador aceasta matierie as vrea sa se faca mai multe ore de engleza so..o sa optez pentru la liceu la intensiv engleza chiar daca stiu ca mai tarziu o sa am vreo 7 ore pe saptamana
Kidu
Kidu

Mesaje : 311

Sus In jos

Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? Empty Re: Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala?

Mesaj Scris de Moony Vin 01 Ian 2010, 19:23

Cea mai grea?Probabil fizica.Nu inteleg mare lucru din ea.Bine ca nu dau teza din fizica!Profesoara e de treaba sin incearca sa ne explice,dar pe mine nu ma duce capul.

Cea mai usoara cred ca tot engleza.In majoritatea timpului nu am ce face in ore si vorbesc sau desenez.Profa nu are treaba cu mine.
Moony
Moony

Mesaje : 1110

http://lunaanime.3xforum.ro

Sus In jos

Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? Empty Re: Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala?

Mesaj Scris de Raluky Sam 02 Ian 2010, 11:54

Cele mai usoare pt mine...franceza,chimia...stau relax ^^
Cele mai grele...matematica si fizica...nici pe mine nu ma duc capu la astea:)
Engleza e pe undeva pe la mijloc...
Apropo de ce zicea Happy Girl, mai mult de 7 ore de engleza nu cred ca exista (asta daca nu faci separat cu altcineva dar nu la clasa)...eu sunt la bilingv si fac 6 ore pe saptamana (gramatica & co,writing, geografia Marii Britanii ^^ si am 3 profesoare..dintre ele doar 2 imi plac :D)
Iar la intensiv se fac doar 4 ore pe saptamana.
Raluky
Raluky

Mesaje : 81

Sus In jos

Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? Empty Re: Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala?

Mesaj Scris de Kido X Vin 08 Ian 2010, 21:03

Eu sunt la intensiv germana si am 4 ore pe saptamana!
Cele mai usoare mi se par:germana.engleza.desenu(mai putin cand preda despre istoria artei Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? 650605 )!
Si cele mai grele:fizica...profa ii chiar de treaba si are rabdare si incearca sa ne explice da pe mine nu ma duce capu!
Si normal ca matematica...profa nu ii chiar foarte rea dar nu vrei sa o auzi tipand!
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? Empty Re: Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala?

Mesaj Scris de Love Vin 08 Ian 2010, 21:52

Cea mai usoara ora este Logica si Argumentare , pentru ca avem o profesoara foarte amabila si cu metode excelente de predare.Nu suntem clasa cu profil socio-umane si avem numai o ora pe saptamana, insa ea chiar vrea sa ne invete ce e cu materia ei si reuseste.Orele sunt relaxate, participa toata lumea, nu esti certat daca gresesti, ti se explica mereu si se raspunde la toate intrebarile.Si Limba Franceza este foarte placuta, pentru ca avem o profesoara care preda asemanator.In cazul meu si la Limba Engleza, unde nu ma mai lasa profesoara sa raspund si mi-a zis sa ma culc pana la sfarsitul semestrului. Ar mai fi de asemenea si Biologia, insa numai pentru mine si colega de banca, pentru ca noi mergem la Olimpiada si am invatat deja materia pana la sfarsitul anului, cu toate ca avem o groaza de caiete scrise numai pana acum (profil Bio-Chimie).Sa nu uitam orele de TIC, unde stam pe internet si invatam limbajul de messanger (nu, serios; studiem prescurtarile ; scrie si in manual).

Dintre orele mai grele ar fi Fizica, unde trebuie sa fii atent mereu, Chimia, unde este foarte multa materie (suntem profil de chimie), cu toate ca suntem cea mai buna clasa de chimie din liceu, Limba Romana (pentru colegi), unde profesorul este de paere ca nimeni din clasa nu merita 10 si ca numai un profesor stie de nota 10 (cine are 8 e mare), dar, pentru ca eu si o colega mergem la Olimpiada, noi avem 10.Si, in cazul meu Educatia Muzicala, in orele in care trebuie sa cant, pentru ca nu am absolut deloc voce si mor de rusine daca trebuie sa cant.
Love
Love
Moderator Global

Mesaje : 334

http://marquise-des-anges.blogspot.com/

Sus In jos

Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? Empty Re: Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala?

Mesaj Scris de wrath Lun 01 Mar 2010, 19:40

Um... cea mai grea ora mi se pare ora de geografie [ + geografia optional cu aceeasi profesoara T.T ]. Pur si simplu raman pe dinafara si nu inteleg nimic, pentru ca cica profa pe noi ne invata sa invatam, si de aceea ne da o lista lunga cu termeni pe care noi trebuie sa-i cautam in carte si sa-i explicam, pe urma ne da o lista cu date pe care trebuie sa le extragem din manual, mai mazgaleste niste desene pe tabla, si la test ne asteptam sa ne dea test din absolut tot ce e in manual, adica harti desene cuvinte date, si daca ea nu ne-a pomenit nimic de ele dar ne da la test, zice ca erau in manual si ar fi trebuit sa stim >.<'... plus ca la geografie optional ( in engleza ) scoate niste sunete de te pufneste rasul, adica "indeeeed", 'thiiiiiiiiis", sau poceste o groaza de cuvinte cum ar fi 6 unde in loc de i spune e... nu pot invata asa T.T'...
Cea mai usoara ora? Cred ca fizica, pentru ca si la religie ne pune sa invatam rugaciuni si ne preda 20 de cuvinte/ora pe care sa le cautam in dictionar o.o'. Dar la fizica nu ma stresez deloc, si daca ne da tema de obicei intr-o pauza reusesc s-o fac so really no stress :]].
wrath
wrath

Mesaje : 16

Sus In jos

Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? Empty Re: Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala?

Mesaj Scris de Irukandji Lun 01 Mar 2010, 20:25

Cea mai grea ora? Fizica cu siguranta. Profa nu stie sa explice iar noi nu intelegem nimic Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? 970974. Pe langa fizica mai sunt orele de pian ( 4 pe sapt ) care imi dau batai de cap... Sunt olimpica deci... Studiaza copilo 4-5 ore pe zi ( la olimpiada de pian daca nu ai punctajul maxim nu treci ). Apoi cea mai groaznica e ora de Teoria muzicii Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? 970974. Profa e o scorpie, care se da prietenoasa si draguta. Nu stiu sa solfegiez si sunt varza la auz... Ma sperie ora aia 100%.

Cele mai simple ore? Ei bine sunt multe Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? 362913 : Desen, Cor ( e relaxant. Avem 2 ore pe saptamana ), Istoria muzicii e oke pt ca lucrarile sunt simple si mai toata ora scriem, sport, mate ( nu stiu ce vedeti asa de greu la ea, are o logica foarte simpla si exercitiile sunt dragute Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? 362913, pacat ca profa e cam scorpie ) si cam atat...
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? Empty Re: Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala?

Mesaj Scris de Soleil. Lun 01 Mar 2010, 22:29

Ahh...categoric, cea mai grea, mai oribila, mai dezgustatoare si mai plictisitoare materie este : matematica.
Nu pricep absolut nimic la metaria asta...mai ales geometria ma termina. "Demonstrati ca figura x este dreptunghi" minunata intrebare nu? Ahh, cat urasc geomtria...God..detest aceasta materie ~__~
O alta materie, intortocheata de nu mai stie de ea...fizica. Ei bine, eu habar n`am cu ce se mananca chestia asta. Si mai e si plictisitoaa~re pe deasupra...Mda' materie de doi lei...

Si materii usoare...Sincer...Nimic nu mi se pare mai usor decat romana. N`am nici o treaba cu matria asta. Pur si simplu o ador, e simpla si la gramatica si la literatura [btw...v`am mai zis ca iubesc romana Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? 177435 ]
Si o alta materie simpla...engleza..Cel putin engleza dintr`a 7`a este intradevar usuoara :3.
Soleil.
Soleil.
Moderator

Mesaje : 331

Sus In jos

Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? Empty Re: Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala?

Mesaj Scris de Bobocel. Mar 27 Iul 2010, 16:00

Cele mai grele ore sunt matematica si fizica trec asa de greu. PArca secundele devin minute. Ce bine ca stateam in ultima banca si nu prea imi venea randu. Norocul meu ca aveam niste emotii cand ajungeam la tabla. Tipa aia la mine odata ma faceam una cu tabla:))
Cea mai usoara ora este desigur aia care nu o facem:))
Bobocel.
Bobocel.

Mesaje : 493

Sus In jos

Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? Empty Re: Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala?

Mesaj Scris de For 4 Only Joi 05 Aug 2010, 11:39

Cea mai usoara? Pai cu siguranta Geografiea si Istoria. E mai mult pauza, si sunt cele mai plictisitoare materii. Si mai e si usoara ca nu ne scoate la tabla. Laughing Cele grele, nu, extrem de grele sunt Matematica si Romana. Matematica, o urasc si romana ma plictiseste.
For 4 Only
For 4 Only

Mesaje : 218

Sus In jos

Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? Empty Re: Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala?

Mesaj Scris de Maya Vin 06 Aug 2010, 15:18

Cele mai usoare ar fi desenul si romana pentru ca am medii de 10 si ma inteleg bine cu profii (chiar daca ma mai everveaza ala de desen)Si istoria pe care o ador.....si mai facem si cu o profa destul de indulgenta (intial trebuia sa fie prof dar el e director e ocupat da na...vine o alta doamna)
Cele mai grele.....matematica unde am o profa super de treaba dar ce sa'i faci is grea de cap si muzica...nu e neaparat grea dar simt ca mor de rusine cand trebuie sa cant Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? 5745 si sa nu uitam dusmanul meu de moarte : sportul la care nu ma pricep de nicio culoare
Maya
Maya

Mesaje : 53

Sus In jos

Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? Empty Re: Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala?

Mesaj Scris de Insane Tenshi Mier 08 Sept 2010, 12:22

Pai ca materii grele sunt si misiuni imposibile cum zicea masul acela. Orele de matematica si cele de fizica sunt misiuni imposibila. Mai ales cand incerci sa te mentii trez in cadrul lor.
Am niste profi care bombane si ma ia somnul, dar la cel de mate trebuie sa fiu agent X ca daca te prinde pe pas gresit zbiara de sparg intregi geamurile scolii.
Ca ore usoare cred ca e romana si engleza, materiile mele preferate. ^_^
Huh inca o materie grea franceza - Miss franca, Doamne acolo e greu pentru ca avem o profa care traieste mai rau decat reguliile comuniste, parca ar trai cu mult inainte si de aia, in 1915 in razboi >_> .
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? Empty Re: Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala?

Mesaj Scris de Psyhee Mier 08 Sept 2010, 13:28

Ore grele hmm...pai ce m-a chinuit pe mine multi ani de zile este chimia.N-am inteles-o niciodata >.> In generala am avut o profa de treaba care explica bine dar eu eram paralela.Apoi in liceu a venit o ciumafaie care nu preda nimic si avea niste cerinte mai mari decat ea.Deci am trecut cu chiu cu vai la materia asta. O alta chestie grea mi s-a parut matematica dar asta numai din cauza profilor care habar n-aveau s-o predea,s-o faca mai atractiva.Spun asta pentru ca la meditatii chiar imi placea sa fac exercitii si chiar intelegeam ^^' De asemenea urasc geografia,mi-e greu sa retin atatea regiuni si inatimi si denumiri x.x
Materii usoare,hm..pai cred ca fizica (lulz) dar doar pentru ca aveam niste profi geniali care stiau ce fac si intelegem si eu.PLus ca nu era de tocit mult deeci nu-mi pierdeam vreme cu tone de caiete. Altceva cred ca engleza si asta pentru ca nivelul meu era mult mai ridicat decat ceea ce faceam la liceu deeci eu dormem pe banca,frecam menta.In generala am fost la profil de engleza intensiv si faceam o groaza de lucruri interesante deci nu era greu.Istoria mi s-a parut si ea usoara pentru ca imi place sa stiu ce se intampla in trecut.
Psyhee
Psyhee
Graphic Designer

Mesaje : 294

http://idioticwords.blogspot.com/

Sus In jos

Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? Empty Re: Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala?

Mesaj Scris de Daelithal. Mier 08 Sept 2010, 22:26

Să vedem, vin eu să stric chestia cu matematica. =]]
Ei bine, mie matematica/fizica, până şi chimia mi s-au părut mai uşoare...Hm, probabil că pe mine mă duce mintea, mă rog, lumea spune că am logică pentru aşa ceva. Încă o mai aud în cap pe profa de chimie strigând că nu am ce căuta la uman..şi expresia de pe faţa profesoarei de fizică [it was like: O_______________O]. La matematică ce am mai avut probleme, până ce a apărut un nou profesor ce mi-a amintit de ce îmi plăcea atât de mult <33. Ah, iar pe lângă astea mai e istoria ce mie mi s-a părut uşoară. Mă pasionează într-un fel..Şi engleza, bineînţeles. [Chiar dacă toţi colegii mei se plângeau că nu pricepeau nimic. Eh, dacă nu-ţi dai şi tu puţin silinţa, n-ai de unde să înveţi o limbă străină..]
La materii detestate voi spune geografie. Dar ura pentru ea a început numai în ultimul an, cu noua profesoară; am început să nu mai pricep nimic, şi îmi era greu să reţin toate detaliile acelea. Ah, pe locul doi e biologia. O urăsc, urăsc, urăsc~ dar şi asta mai mult din cauza profesoarei, am început să nu mai înţeleg nimic şi într-un final am renunţat să-mi mai pese.
Daelithal.
Daelithal.
Moderator Global

Mesaje : 639

Sus In jos

Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? Empty Re: Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala?

Mesaj Scris de Hachi Vin 17 Dec 2010, 16:34

Cea mai grea ? Cu siguranta fizica.Nu inteleg nimic.Fac fizica cu diriga care e foarte de treaba, nu am nimic cu ea, dar cand o vad intrand pe usa la ora de fizica mor. Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? 5745
Cea mai usoara? Italiana.O iubesc.Mi se pare o limba foarte usoara, iar profa e foarte amuzanta.Mereu glumeste.As putea spune ca facem mai multe glume decar materia da' tot imi place Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? 6671
Hachi
Hachi

Mesaje : 81

Sus In jos

Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? Empty Re: Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala?

Mesaj Scris de Jellyka Sam 18 Dec 2010, 20:55

Well,nu prea mis e mai par materiile grele dar sa zicem ca fizica.A ajuns de la "o urasc" la "nu-mi place" Laughing.Dar tot mi se pare grea cu oglinzile ei sferice,in ultimul timp proful parca devenit mai moale si zic ca incepe sa mearga :D.Cat despre materiile usoare...Informatica,probabil,XD si Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? 756177...matematica,atunci cand inteleg XD.Numai ca imi scapa atunci cand ne da profa teme din culgere caci eu nu mi-am luat...In rest,materii obisnuite :]
Jellyka
Jellyka
Moderator Global

Mesaje : 688

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala? Empty Re: Care vi se pare cea mai grea/usoara ora la scoala?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum