Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cuvantul preferat

+17
Bobocel.
Insane Tenshi
Psyhee
SilverKat
TeeChan
.Prăjiturică
Angel
:*mada:*kiss:*all:*
Alucard
Hanako-chan
Moony
Kido X
Jellyka
Nywa
Soleil.
candy.bar
Irukandji
21 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Cuvantul preferat Empty Cuvantul preferat

Mesaj Scris de Irukandji Dum 18 Oct 2009, 14:46

pai aici spuneti care este cuvantul vostru preferat... Supenti si de ce.

Cuvantul meu preferat este "speranta" . Cuvantul acesta imi da, ei bine speranta . e un cuvant care ma ajuta sa trec mai departe. Il folosesc si in engleza si in romana. Imi place . Mai am si cateva expresii pe care le folosesc foarte des ca de exemplu :
"copii copaci" sau "copil copac"= folosesc asta cand vorbesc cu colegii mei, care ma enerveaza la culme .
"Oh my god"= Tot cand e vorba de colegii mei .
" Damn It " = Si pe asta o folosesc foarte des dar cand fac una din nenumaratele tampenii, ca sunt o persoana destul de stangace ( nu pot sa impart niste carti de joc fara sa dau peste un pahar )"
"silly" = E una din insultele mele preferate. O folosesc destul de des mai ales ca am colegi care nu stiu ce inseamna .

mai am si altele dar astea sunt principalele .


Ultima editare efectuata de catre Irukandji in Mar 12 Oct 2010, 18:30, editata de 1 ori
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de candy.bar Dum 18 Oct 2009, 15:13

Buna asta ...cuvantul preferat. Nu am un cuvant preferat , ci am un slogan format din mai multe cuvinte si anume : " zambeste...maine poate fi mai rau" sau mai scurt: " fara regrete ". Dupa aceste cuvinte ma ghidez in viata si ma fac mereu o persoana cu zambetul pe buze, optimista care trece destul de usor peste probleme si stie sa zambeasca. Sunt de parere ca tre trebuie sa traim fiecare clipa unica din viata noastra si deaceea este imporatnt ca in cea mai mare parte a timpului nostru sa fim fericiti.
candy.bar
candy.bar

Mesaje : 27

Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de Soleil. Sam 31 Oct 2009, 13:31

Cuvantul meu preferat...ar fi mai mult, in primul rand folosesc foarte des cuvantul "sweet" pentru mine totul poate sa fie sweet, de la pisica mea pana la nota 5 kre era sa o iau in extemporal la istorie...deci cam totul e sweet pt mine. :D
Folosesc si cateva expresii cum ar fi "What the f***k?" , knd sunt nelamurita, ceva mi se pare totul aiurea sau knd sunt nervoasa.
Apoi mai folosesc des cuvintele "right like that" kre le`am imprumutat de la o prietena :lol: sau "chiar asa" il folosesc foarte des knd chiar sunt de acord sau mai vreau sa imi bat joc de cate un cocalar kre claxoneaza ca disperatul sau are muzik la maxim.
Astea sunt principalele, fiindca dak ar trebui sa fac o lista cu totzi termenii kre i folosesc foarte des ash putea foarte bine sa scriu pana maine, poimaine si tot nu as termina :drunken:
Soleil.
Soleil.
Moderator

Mesaje : 331

Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de Nywa Sam 31 Oct 2009, 13:59

Eu am multe cuvinte preferate, dar cel care il folosesc cel mai des este "in puiii mei"
Sau "eu sunt in plop si plopul este in aer", asta la ascultat :D
Alte cuvinte folosite sunt injuraturi, dar una, care o folosesc este in engleza " whatever" sau "tot aia" Profesori se hizleaza cand ma aud cu acest cuvant. Sau cand raspund si nu stiu raspunsul spun "a, e, i, o, u, a, i," a si i cu caiulita. Cica astea sunt vorbele elevului la raspuns.
Sau dintr-un cuvant, pot sa scot niste injuraturi, ca si Satana se teme de ele.
Sau cand descopar ceva misto pe net spun "am dat de aur sau argint sau diamant" asta depinde cat de mare este decoperirea sau daca mi se blocheaza netul sau compul spun " daca pun mana pe tine, dau cu tine de toti pareti" Si cand ma bat sau amenint spun " daca ma bag in tine, nici mata nu te v-a mai recunoaste si nu te v-a primi 5 spitale si la al saselea, esti la morga" sau " vezi, ca te adun de pe jos cu farasul, intr-o cutie de chibrituri", asta depinde de cel care se leaga de mine. Daca iau note, spun "e bun si ala, decat o nota mai mica"
Cam asta ar fi cuvintele mele preferate

*Alucard:Ai folosit 5 emoticoane pe un rand.Incalcarea regulii cu nr.4.*Voi sterge emoticoanele.
Nywa
Nywa

Mesaje : 168

http://perfectenemy.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de Jellyka Mier 04 Noi 2009, 19:35

Cuvantu' preferat.."Macaroane"...Imi place cum suna Cuvantul preferat 317338 Cuvantul preferat 440410 ...Ma rog...Sa lasam glumele la o parte...Imi place cuvantul "Gulliver Naiba"...Ca sa nu spuna nimeni ca injur mai adaug si un Gulliver inaintea lui Naiba...Vorbind de asta...E doar un personaj dintr-o carte...Asa ca nu injur,nu? Cuvantul preferat 664935
Jellyka
Jellyka
Moderator Global

Mesaje : 688

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de Irukandji Mier 04 Noi 2009, 19:53

Stiu cartea ( Extravagantul Conan Doi ). Abia am citit-o. E foarte funny dar nu ala era numele lui adevarat :D..... Erau doi gemeni :D.

Pai am inceput sa am niste expresii noi ca de exemplu:

" Ei mocirla "
" Cap de purice"
" frunza ferde esti idot :]]" - asta e cea mai naroada dintre ele.
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de Jellyka Mier 04 Noi 2009, 20:23

Hmm...Ma bucur ca a mai citit cineva cartea...Am terminat-o de mult...Si da...Erau gemeni :P..Bica Gulie si Nita (Aceeasi leguma) Cuvantul preferat 6671 ...Anyway...Daca e vorba de cuvinte din astea atunci eu mai adaug "Ma rog","Anyway" s.a....Pentru ca obisnuiesc sa fac multe repetitii din acestea :]
Jellyka
Jellyka
Moderator Global

Mesaje : 688

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de Kido X Vin 06 Noi 2009, 11:24

pai cuvintele mele preferate sunt:
cu prieteni: omg
deam it
fuck(scz )
vai de capu tau!
rock you!
dormi in papuci!
cap dee peste!(in special la baieti!)
lol! LOL!
si cu parinti mai folosesc: opssss!
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de Moony Joi 12 Noi 2009, 22:09

Folosesc des "ete na","canci"(ca sa nu zic altceva) si "well",dar nu sunt prea sigura de unde l-am luat pe ultimul.
Sa nu uit de "ma rog" si "la naiba'n puii mei" si "fataaaa".Prea mult uitat la Mondenii. :roll:


EDIT

Am ramas cu un tic de la o reclama si zic din senin "biscuti,caramel si ciocolata".Nu ma pot abtine


Ultima editare efectuata de catre Moony in Sam 21 Noi 2009, 22:44, editata de 1 ori
Moony
Moony

Mesaje : 1110

http://lunaanime.3xforum.ro

Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de Vizitato Vin 13 Noi 2009, 23:01

poi...nu cred ca am un cuvant preferat, dar cred ca am o boala cu urmatoarele covinte "deci","ete na", "ma rog", "nu ma intereseaza" si cel mai des, "profi nenoriciti cu lectii de 2 bani"
a gata, mi-am amintit, cuvantu' pe care il ador este LOVE, deoarece ma caracterizeaza, si imi place mult de tot cum suna, chiar asa am numit personajul principal al unei povesti de ale mele happy in plus de toate, mai inseamnsa si dragoste Cuvantul preferat 602519
Imi pare rau pt cuvantu' "nenoriciti
"
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de Kido X Sam 05 Dec 2009, 19:54

pai mai am cateva cuvinte Cuvantul preferat 575626 care ador sa le folosesc....depinde de starea mea de spirit!
uneori mai folosesc si in germana si in engleza:
pai un loc sa spun "biine" spun:oky(pe mama o cam enerveaza)
sau in loc de "pa" mai spun si :Zbye
cand vreau sa ma prostesc mai spun:in pana mea fataaa sau dute tu!(asta al luat-o de la un coleg)
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de Hanako-chan Dum 13 Dec 2009, 23:08

Cuvant preferat Cuvantul preferat 317338 . Pai "smile" il folosesc si in romana si in engleza, imi place .... un zambet poate starni alte zambete si mi se pare absurd sa stai sa iti plangi de mila de fiecare data cand patesti ceva , mai bine iti stergi lacrimile si zambesti :D Cam dupa asta incerc sa ma ghidez in viata si pana acum a mers ca nu stau eu suparata mai mult de 2 zile Laughing Cateva expresii ar mai fi :
1. "Ma rooooog " - cand vreau sa scap de un subiect care ma plictiseste
2. " Yo , trasniiii" - cand uit ceva sau gresesc ceva
3. " God !!!" - cand ma uimeste prostia omeneasca , cand rad de ceva :D
4. "Copil copac" - pentru colegii mei
5. "Ti-ai gas't :| " - cand nu vreau sa fac ceva

Ar mai fi cateva dar nu le mai stiu Cuvantul preferat 317338
Hanako-chan
Hanako-chan

Mesaje : 63

Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de Irukandji Lun 14 Dec 2009, 08:10

ma bucur ca nu sunt singura care foloseste "copil copac" :D. Pacat ca in ultima vreme nu mai am la ce sa il folosesc ca anul asta nu mai sunt sefa de clasa Cuvantul preferat 606928.
Am venit cu expresii noi :P.

"Yoi maa!!!" : Am momente in care ma apuca prostia Laughing.
"Ptulai Doamne" : Folosit in general la pachet cu cealalta :D.
Si de cand am aflat ca mai sunt si altii care au citit conan doiu mam prostit si am modificat expresia lu' criminal.mind: "La naiba cu Guliver Naiba " Laughing. scuze nush de ce am luat-o, nu vreau sa o fur :D.
Irukandji
Irukandji
Administrator

Mesaje : 707

https://animesign.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de Alucard Lun 14 Dec 2009, 08:30

Pai acum ca vad si eu folosesc ,,copckil copac'' dar intai folosec asa:
,,Your names is Red,copkil copac'' sa nu crezi ca am furato de la tine
ca a inventato unu din clasa ''dement si ala'' inca o expresie folosita
si mai am una ''da prost esti'mah''
Alucard
Alucard

Mesaje : 505

http://worldanime.forumz.ro

Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de :*mada:*kiss:*all:* Lun 14 Dec 2009, 11:29

nu stiu ce sa zic... am multe cuvinte pe care le tot repet dar ador cuvantul "vacanta"
sau "nu-i corect!" (si imi pun mainile in san Laughing )
"firar mama ei sa fie" si pe asta o mai repet!
cel mai des folosesc: "MAMA!!! am luat un 10!!" sau "mami... am luat un 5 la franceza Sad!"
am multe expresii care le folosesc cel mai des cand vorbesc cu Razva (un cole) Antonio (alt cole) sau Radu (un cole foarte idot) cum ar fi:
Ce d***u faceti? (de obicei stau la usa si se uita dupa gagici, iar eu ca sa le fac in ciuda, cand trece una mai "aratoasa" le atrag atentia pana ce aia pleaca Laughing )
cam astea-s :D
:*mada:*kiss:*all:*
:*mada:*kiss:*all:*

Mesaje : 39

Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de Angel Dum 20 Dec 2009, 16:57

oo cuvinte preferate am destule cateva exemple :

1 . Ingerasul de mine - deobicei il folosesc cand fac ceva rau .
2 . Oh my dog - De obicei o solosesc cand ma pune cineva sa fac ceva ce eu nu vreau
3 . Ete , ce vrei sa-ti fac daca esti prost/a sau ete na simplu - prima varianta o folosesc cand ma enerveaza vreun coleg si a doua so enervez pe var`mea .
4 . Ma rog , sau ma rog daca zici - le folosesc cand ma enervez pe colegi sau sa-i enervez .
Iar a 5 preferata mea in fata profilor` : Nu am facut eu asta , ci el/ea , doar nu ca-s fi eu in stare sa fac asa ceva ... merge de fiecare daca Cuvantul preferat 267547 va asigur Cuvantul preferat 882221

A si mai este una : Vai Doamne , da prost mai esti - impotriva colegilor . :devil:
Angel
Angel

Mesaje : 111

Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de Kido X Sam 09 Ian 2010, 21:55

Stit mai de mult am invata de la ficurile citite si pentru ca ma uitam mult la anime:am obtinut un cunvant...nu i-am dat imoprtanta pana anul acesta can am inceput scoala...si mi-am dat seam ca uni colegi sunt mai batuti in cap decat anul celalalt...am inceput sa-l folosesc pentru ca stiam ca ei nu stiu japoneza! Acest cuvan este:BAKA(Prostule) si fac cu ochiul si arat degetul mare ca el:Cuvantul preferat 113996
Kido X
Kido X

Mesaje : 2478

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de .Prăjiturică Mar 09 Mar 2010, 15:47

Hmmmm......Cuvantul preferat este........ei bine am mai multe asa ca o sa fac o lista de cuvinte si expresii:
-sweet->mda pentru mine cam totul este sweet si pur si simplu ador acest cuvant
- copil copac-> pentru colegii enervanti
- eeeee c*r -> scuzati limbajul dar cred ca toti ati auzit asa ca nu e prea nou(cred...) de obicei folosesc asta cand imi vin nervii dar nu vreau sa injur totusi
- kawai-> imi place cum suna si bla bla(la fel ca la "sweet")
Cam astea ar fi.......defapt sunt mai multe dar nu mai imi vin in minte
.Prăjiturică
.Prăjiturică

Mesaje : 60

http://www.animesatellite.forumz.ro

Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de TeeChan Mar 09 Mar 2010, 17:48

pai sa vad ce cuvinte preferate am eu..aka alea care le folosesc mai des :].
-kawaii-> asta cred ca il folosesc de cel putin 4 ori pe zi =] mai ales cand vad ceva sau pe cineva dragut :-"
-ete na sau ete scârţ- cel mai des il folosesc pe primu' cand nu-mi convine sa fac un lucru astea sunt cele mai bune lucruri pentru a exprima asta.
-esti prost? asta il folosesc si la fete si la baieti =] cand vad sau aud ceva ce nu-mi pot crede ochilor/urechilor.
-baaa~ka asta il folosesc pe cineva sau pe mai multe persoane idioate da' nu il folosesc asa mult ca si cum ar fi o insulta :].

Si cred ca , cam atata...acum nu'mi pot aminti chiar toate cuvintele.
TeeChan
TeeChan

Mesaje : 444

Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de Hanako-chan Mier 10 Mar 2010, 20:18

Bun, mai nou folosesc :
- "Da` blonda esti!" -pt colege cand imi sare tandara Laughing
-"Ye ye!" -cand ma pune mama sa fac ceva si eu nu vreau, dar ca sa nu ma certe zic ca ea, fac ca mine Laughing.
-"Dra*e !"- iar cand imi sare tandara Laughing
-"Hai nu zau!" cand cineva ma minte Laughing

Cam aste-ar fi Cuvantul preferat 317338
Hanako-chan
Hanako-chan

Mesaje : 63

Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de SilverKat Vin 26 Mar 2010, 22:29

cuvinte:
Liniste:ador cuvantul asta.


expresii:
-daca fac ceva mai nebunesc, tot timpul spun "Nu's nebuna, daca asta credeti"
-daca sunt ascultata la scoala sau altceva: Doamne, ia-ma acum" sau "Ce-am facut sa merit asta?"
-cand sunt nervoasa sai se holbeaza cineva la mine "Nu ai televizor acasa?"
-daca imi strica cineva ceva "Hei, tu nu stii ca pensia'i mica?"
SilverKat
SilverKat

Mesaje : 62

Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de Psyhee Dum 04 Apr 2010, 20:34

Oh,aici mi-ar fi de folos prietenii ca ei stiu mai bine ca mine Cuvantul preferat 267547
Dar sa vedem daca imi amintesc:

~amuzant~ noua mea achizitie,la mine mai nou totul e amuzant,cu toate ca in mod normal il spun in mod ironic/sarcastic.
~boscheti~ weeei,il spun mai mereu indiferent de situatie
~Get a life~ asta-i pentru oamenii care ma enerveaza in general
~sa fim seriosi~ cand nu sunt de acord cu ceva XD
~ma rog~ asta-i clasica o.o
~kill them all~ in special dimineata
Psyhee
Psyhee
Graphic Designer

Mesaje : 294

http://idioticwords.blogspot.com/

Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de Insane Tenshi Mar 06 Apr 2010, 20:19

Eu am propriile vorbe :
in papucii mei Laughing il folosesc knd ma mai supar
maica! O_O il folosesc cand se intampla ceva exagerat sau prostesc , de obicei cu colegii mei care snt pusi pe idei mari.
imi bat capul cu lemne! il utilizez atunci cand ma dispera cnv si nu ma intelege.. Laughing
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de Bobocel. Sam 10 Apr 2010, 20:53

Cuvantul meu preferat.Hm eu folosesc din tiparele mele obisnuite gen:
"Frate" "La naiba" "La dracu" "Cu dracu""Ma rog" "Tot aia" "Wtf".. Si expresii nascocite de mine. Bine care mi-au venit fara sa'mi dau seama.
Oricum, chestiile astea se pot numi mai bine Ticuri.
Bobocel.
Bobocel.

Mesaje : 493

Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de Anemone Vin 21 Mai 2010, 21:57

Deobicei am un vocabular mai angelic Laughing
Cele mai dese replici ale mele :
- ce draqu?!
- cum spui tuh ...
- dah te'ascult , mereu o folosesc cand vorbesc cu o colega si defapt ma uit la cai verzi pe pereti .
- dah... fotbal , mingea rotunda , deobicei o folosesc cand cineva nu e atent la ce spun si ma intreaba din nou .. xD
- u are a big/bad/ugly rake ! numai pe niste tipi de la scoala o folosesc xD
- te iubesc in p***a m**i ! Cuvantul preferat 267547 ok.. asta e cea mai penala , deobicei o folosesc mai pe toti :]] da in special la baieti cand incerc sa le cer ceva XD
- f**k off xD , cand ma enervez pe anumite profesoare sau colegi .. ehh

Cam astea ar fii replicile preferate .. cat despre cuvant .. probabil .." faggot " Laughing il folosesc pe multi colegi .. si chiar ma bucur ca multi dintre ei nu inteleg :]]
Anemone
Anemone

Mesaje : 49

Sus In jos

Cuvantul preferat Empty Re: Cuvantul preferat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum