Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!
Anime Sign
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Calculatorul ce este pentru tine?

+6
Bobocel.
Soru 2009
Daelithal.
Dya :]
SilverKat
Insane Tenshi
10 participanți

In jos

Calculatorul ce este pentru tine? Empty Calculatorul ce este pentru tine?

Mesaj Scris de Insane Tenshi Vin 28 Mai 2010, 09:14

Ey bine cu totii banuiesc ca aveti un calculator sau laptop prin casa asa ca sami spuneti din experienta cum vi se pare.
Mie una mi se pare, pentru cei care stau la bloc in special o modalitate de petrece timpul, de asemenea este util pentru informatii si necesitati. Totusi pentru unii care nu au control poate crea dependenta si stau si pana dimineata la acest pc.
Trebuie sa avem si o limita in al folosi! ^_^
Insane Tenshi
Insane Tenshi

Mesaje : 1203

Sus In jos

Calculatorul ce este pentru tine? Empty Re: Calculatorul ce este pentru tine?

Mesaj Scris de SilverKat Sam 29 Mai 2010, 10:34

Calculatorul ce este pentru tine? 399959 Desi stau la casa Calculatorul ce este pentru tine? 958778 mai bine zis la tara si pot face destule lucruri afara, prefer sa stau la pc pentru ca pe-aici nu cunosc fani anime mai deloc...majoritatea's manelisti, iar eu nu agreez manelele, asa ca nu prea am ce face.
Calculatorul este foarte folositor pentru elevi, mai mult netul Calculatorul ce este pentru tine? 9164 macar aici intalnesc persoane cu care am ceva in comun ^^.
SilverKat
SilverKat

Mesaje : 62

Sus In jos

Calculatorul ce este pentru tine? Empty Re: Calculatorul ce este pentru tine?

Mesaj Scris de Dya :] Sam 29 Mai 2010, 22:05

Ce vorbesti tu Denissu Laughing...Calculatorul pentru astia care stau la bloc intre 4 pereti este prietenul de suflet in toate domeniile Laughing
Este util la informare, distractie si chiar si shopping pentru ce le place sa cumpere de pe net...Bineinteles eu nam incredere in cumparaturi virtuale ^^", dar totusi la unii le place...Eu una zic ca este bun, dar trebuie sa ai si control sa nu stai numai pe capul netului si sa lasi viata sa treaca pe langa tine.. Laughing
Dya :]
Dya :]

Mesaje : 199

Sus In jos

Calculatorul ce este pentru tine? Empty Re: Calculatorul ce este pentru tine?

Mesaj Scris de Daelithal. Sam 29 Mai 2010, 22:43

Să vedem, şi eu tot la casă stau :] deh, dar sinceră să fiu, sunt cam în situaţia lui SilverKat, plin p-aici de persoane pe care nu prea le pot agreea, deci prefer să-mi ocup timpul cu altele. Iar o modalitate e pc-ul, aflu mai multe, vizionez, îmi îmbogăţesc până şi vocabularul [nu negativ, bineînţeles~], folosesc creativitatea, cunosc persoane cu care mă pot înţelege ^^ şi ca noroc, am găsit şi o true friend, so it's good :]
Tot datorită pc-ului mi-am construit şi eu un vis în viaţă [era şi cazul.] pentru că am descoperit Japonia.
Mda, într-adevăr trebuie să existe o limită, şi creează dependenţă [mama zice că eu sunt -.-"] eh, whatever, fiecare face cum îi place, până poate..xD
Daelithal.
Daelithal.
Moderator Global

Mesaje : 639

Sus In jos

Calculatorul ce este pentru tine? Empty Re: Calculatorul ce este pentru tine?

Mesaj Scris de Soru 2009 Mier 09 Iun 2010, 19:53

Pai calculatorul este un mod de ami irosi eu timpul si de a vorbi cu prietenii.
Este o chestie de a comunica si de a afla informatii si fara el mas plictisi nespus de mult. Cu alte cuvinte imi place sa am calculator si imi prinde bine atata timp cat il folosesc cu cap.
Multi cred ca au calculatoare, desi este o chestie inutila sa intreb Laughing
Soru 2009
Soru 2009

Mesaje : 74

Sus In jos

Calculatorul ce este pentru tine? Empty Re: Calculatorul ce este pentru tine?

Mesaj Scris de Bobocel. Sam 12 Iun 2010, 11:19

Calculatorul este un mod de ati petrece timpul atunci cand nu ai ce face.
Sau poti comunica cu persoanele importante (gen prieteni) sau sa stabilesc intalniri in oras etc.
Sau pur si simplu un mod de a am relaxa ascultand muzica sau scriind povesti nemuritoare Laughing
Bobocel.
Bobocel.

Mesaje : 493

Sus In jos

Calculatorul ce este pentru tine? Empty Re: Calculatorul ce este pentru tine?

Mesaj Scris de Moony Dum 13 Iun 2010, 16:20

Eu stau la bloc.
Cand reusesc sa castig batalia cu tata (nici nu mai stiu de cand ma rog de el sa isi ia un laptop),primul lucru pe care il fac este sa intru pe messenger si apoi ascult muzica.Cu ajutorul internetului si ,mai ales,calculatorului,am reusit sa gasesc persoane din alte parti ale tarii care sunt pe aceesi lungime de unda ca si mine,ceea ce,in orasul meu,nu am avut succes.
Este foarte folositor cand ai de facut referate si alte chestii pentru scoala (multumesc Doamne ca e vacanta!).
Il folosesc cel mai mult ca sa vorbesc cu prietenii si sa postez.
Dar as supravietui fara el,desi ar fi greu sa nu mai aflu nimic de amicii mei.
Moony
Moony

Mesaje : 1110

http://lunaanime.3xforum.ro

Sus In jos

Calculatorul ce este pentru tine? Empty Re: Calculatorul ce este pentru tine?

Mesaj Scris de Kidu Dum 13 Iun 2010, 17:57

Si eu stau la bloc.
Atunci cand m-a plictisesc si nu am chef sa ies afara stau la calculator.Daca nu l-as avea nu as mai avea cu cione sa vorbesc despre anime s-au sa ma uit la animeuri care nu sunt pe animax.Si cred ca sunt singura din oras care se uita la anime. Oricum fara internet nu cred ca as avea ce sa fac la el.Asa eram inainte daca intram la 2 luni era bine.Cred ca as putea rezista fara el o luna-doua.Dar la fel cum a spus si Moony ar fi greu sa numai aflu nimic de prieteni mei.
Kidu
Kidu

Mesaje : 311

Sus In jos

Calculatorul ce este pentru tine? Empty Re: Calculatorul ce este pentru tine?

Mesaj Scris de Love Dum 13 Iun 2010, 18:30

Mijloc de informare
Bine, desi aici vorbesc si de internet.Insa, din moment ce nu se poate internet fara calculator, ma voi referi la amandoua.
Deci, cred ca rolul lui principal este acela de a fi folosit ca sura de informare, pentru ca stocheaza o baza uriasa de date, accesibila aproape tuturor.
E util, pentru scoala, servici sau timp liber


Ocazie de a socializa
Din nou, includ si internetul si la refer aici la retelele de socializare care ne sunt puse la dispozitie (desi cred ca majoritatea ne gandim in primul rand la messanger).
In ciuda pericolelor (pe care nu o sa le ignor, insa nu ma voi referi si la ele) ai ocazia de a intalni si discuta cu persoane noi, cam de oriunde din lume.Ceea ce mie, personal, mi se pare foarte interesant.


Si, nu in ultimul rand, e un fel de a-ti petrece timpul liber (accesand diverse site-uri sau jocuri), pentru ca, spre deosebire de generatiile trecute, suntem putin privilegiati si nu trebuie sa iesim toata ziua pe maidan sa batem mingea-n praf.

Eu stau la bloc, insa ies destul de des din casa, ceea ce nu inseamna ca nu petrec si ceva timp pe calculator, mai ales online.Insa in timpul scolii (si mai ales in timpul saptamanii) folosesc calculatorul numai daca este necesar (pentru teme in principiu), iar in weekend, pentru relaxare.
Love
Love
Moderator Global

Mesaje : 334

http://marquise-des-anges.blogspot.com/

Sus In jos

Calculatorul ce este pentru tine? Empty Re: Calculatorul ce este pentru tine?

Mesaj Scris de Maya Vin 16 Iul 2010, 09:10

Calculatorul.......Este prietenul care nu o sa te barfeasaca......Este un izvor nesecat de informatii......Este locul in care poti cunoaste muulta lume.......Si desi o sa para amuzant eu sunt obsedata de YouTube caut orice pe el.Suntem in secolu 21 oricine are calculator desi daca nu ai curent degeaba Calculatorul ce este pentru tine? 719215
Maya
Maya

Mesaje : 53

Sus In jos

Calculatorul ce este pentru tine? Empty Re: Calculatorul ce este pentru tine?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum